REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Brutalny zwiastun i data premiery nowego filmu „Mortal Kombat”

„Mortal Kombat” trafi na wielki ekran już za niecałe dwa miesiące. Tymczasem w sieci pojawił się zwiastun nadchodzącej produkcji. Możemy w nim zobaczyć jak będą wyglądały kultowe i znane z gier wideo fatalities.

18.02.2021
18:31
mortal kombat premiera zwiastun trailer
REKLAMA
REKLAMA

Dziękujemy, że wpadłeś/-aś do nas poczytać o mediach, filmach i serialach. Pamiętaj, że możesz znaleźć nas, wpisując adres rozrywka.blog.

Pamiętacie „Mortal Kombat” z 1995 roku? Dzisiaj film jest niczym relikt z czasów, kiedy Hollywood uczyło się adaptować gry wideo. Oczywiście, nie znaczy to, że teraz twórcy wiedzą już jak robić to właściwie, ale mamy już więcej udanych ekranizacji wirtualnych rozrywek. Dlatego na produkcję sygnowaną, o zgrozo, nazwiskiem Paula W.S. Andersona spoglądamy z nostalgiczną łezką w oku i nutą zażenowania. Tytułowi z pewnością na dobre wyszłoby, gdyby był skierowany do dojrzalszego widza. Bo jak to? Jedną z najbrutalniejszych bijatyk przeniesiono z kategorią PG-13? Toż to chyba żart. No nie, w najtisach tak to wyglądało, na szczęście w 2021 roku jest już inaczej.

W przeciwieństwie do Andersona, Simon McQuoid postanowił podejść do oryginału z należytym szacunkiem. Nową wersję „Mortal Kombat” opatrzono więc kategorią wiekową R, czyli film skierowany jest do dorosłych widzów. Tym samym można spodziewać się, że nie zabraknie krwi i obrazowej przemocy. A nawet jak sugeruje oficjalny opis produkcji, czegoś więcej niż tylko pretekstowej fabuły:

Zawodnik mieszanych sztuk walki Cole Young przywykł do tego, że obrywa za pieniądze. Nie ma jednak pojęcia o swoim pochodzeniu i nie wie, dlaczego władca Zaświatów Shang Tsung nasłał na niego swojego najlepszego wojownika, Sub-Zero, kriomancera z innego wymiaru. W obawie o bezpieczeństwo rodziny Cole udaje się na poszukiwanie Sonyi Blade, poleconą mu przez Jaxa. Ten major sił specjalnych ma takie samo dziwne znamię w kształcie smoka, z jakim urodził się Cole. Wkrótce Cole trafia do świątyni Lorda Raidena, jednego ze Starszych Bóstw i obrońcy Ziemi, zapewniającego schronienie tym, którzy mają smocze znamię. W świątyni Cole trenuje z doświadczonymi wojownikami Liu Kangiem i Kung Lao oraz zbuntowanym najemnikiem Kano. Wspólnie staną do walki największych mistrzów Ziemi z przeciwnikami z Zaświatów, w której stawką jest wszechświat. Ale czy Cole zdoła uwolnić swoje arcana – niezmierzoną moc we wnętrzu duszy – i zdąży nie tylko ocalić bliskich, ale i powstrzymać Zaświaty raz na zawsze?

Mortal Kombat — zwiastun i data polskiej premiery

Jak to mniej więcej będzie wyglądało, możecie przekonać się oglądając zwiastun „Mortal Kombat”, który właśnie pojawił się w sieci:

REKLAMA

Miłośnikom oryginału z pewnością szybciej zabiło serce, kiedy usłyszeli dobrze sobie znane „finish him!”. Jak już wiemy od jakiegoś czasu w filmie nie zabraknie tzw. fatalities, czyli ruchów w widowiskowy sposób kończących rundę w grach, a zwiastun nie tylko to potwierdza, ale również pokazuje ich kompilację. Tym samym widać, że produkcja zdecydowanie zasługuje na swoją R-kę. Czy nowe, poważniejsze i mroczniejsze „Mortal Kombat” przypadnie widzom do gustu? O tym przekonamy się już w kwietniu.

Polską premierę „Mortal Kombat” zaplanowano na 8 kwietnia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA