REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Komiksy

Statek Boby Fetta dostał nową nazwę. To już nie Niewolnik I, ani... statek Boby Fetta

Disney nie może zdecydować się na nową nazwę statku Boby Fetta. Nie tak dawno Niewolnik I zmienił się w... statek Boby Fetta, a komiksach ma się pojawić jako Firespray.

20.08.2021
21:38
boba fett statek nazwa disney
REKLAMA

Disney ma jasno sprecyzowaną politykę firmy. Można wylecieć za tweety sprzed wielu lat, ale jeśli jest się Jamesem Gunnem, to zaraz się powróci na utracone stanowisko. Jeśli nie okażesz skruchy, to jednak nic ci nie pomoże. Tak było w przypadku Giny Carano, z której poglądami Myszka Miki nie mogła się pogodzić za żadne skarby. Korporacja robi wszystko, aby jej produkty nie miały negatywnych konotacji, dlatego trzeba było zmienić nazwę Niewolnika I.

REKLAMA

Nazwa ikonicznego statku Boby Fetta powstała dawno temu. Łowca nagród zadebiutował bowiem już w „Imperium kontratakuje”, wystąpił potem w „Ataku klonów”, a lada dzień ma otrzymać własny serial na Disney Plus. Teraz wydawany jest wielki komiksowy crossover „War of the Bounty Hunters”, którego jest głównym bohaterem. No i nie będzie się w nim poruszał Niewolnikiem I.

Statek Boby Fetta otrzymał nową nazwę

Jak podaje GamingBible do mediów została wysłana informacja prasowa z wariantami okładem wrześniowych numerów „War of the Bounty Hunters”. Widać na nich nie tylko najlepszych łowców nagród dawno temu w odległej galaktyce, ale również ich statki. Na załączonej liście pojawiły się ich nazwy i oko redaktorów szczególnie przyciągnęła pozycja „Boba Fett and Firespray”.

REKLAMA

Osoba odpowiedzialna za tę nazwę niezbyt się wysiliła. W końcu Firespray-31 to klasa statku. Z jej określenia zlikwidowano więc jedynie liczbę. Mimo to trzeba jednak przyznać, że brzmi lepiej niż niedawny „statek Boby Fetta”. Tak bowiem ochrzczono pojazd w zestawach LEGO, co wywołało spore oburzenie wśród fanów.

A skoro Disney w ciągu zaledwie kilku tygodni zdążył już dwukrotnie zmienić problematyczną według siebie nazwę statku, rodzi się pytanie czy wypada nam przyzwyczajać się do tej najnowszej. Być może Firespray pojawi się tylko w komiksach, a w nadchodzącym „The Book of Boba Fett” tytułowy bohater będzie poruszał się np. Szybkim albo Wściekłym.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA