REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

O te filmy akcji zabijaliśmy się w wypożyczalniach VHS. Dzisiaj znajdziesz je na Disney+

Oferta Disney+ skierowana jest przede wszystkim do dzieci? Oczywiście. I to w każdym wieku. Dla tych młodszych są pełne magii bajki, a dla starszych... strzelaniny, wybuchy, mordobicie i Nicolas Cage. Na platformie nie brakuje bowiem kultowych klasyków kina akcji, o jakich w latach 90. zabijali się klienci w wypożyczalniach VHS.

27.12.2022
14:08
filmy akcji disney plus co oglądać
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Disney+ to prawdziwy wehikuł czasu. I to nie tylko dlatego, że ma w swojej ofercie kultowe dobranocki. Platforma skutecznie przenosi nas też do okresu świetności wypożyczalni VHS. W jej bibliotece znajdziemy bowiem klasyki kina akcji, o które w tych zacnych przybytkach klienci się zabijali. W tych tytułach jest wszystko, czego można wymagać od napędzanych adrenaliną filmów.

REKLAMA

Kino akcji na Disney+

W bibliotece Disney+ nie brakuje oldschoolowych filmów akcji, w których ikoniczni twardziele kopią tyłki na potęgę. Jest wśród nich Steven Seagal, Bruce Willis, Kurt Russell i - przede wszystkim - Nicolas Cage. Każdy miłośnik kina kopanego, strzelanego i wybuchowego wie, że z nimi nudzić się nie sposób.

Liberator

Liberator - Disney+

Może i Steven Seagal nie ma dzisiaj najlepszej prasy, ale w latach 90. był jednym z królów wypożyczalni VHS. Filmy z jego udziałem gwarantowały akcję, akcję i jeszcze raz akcję. W "Liberatorze" wciela się w kucharza okrętowego, byłego komandosa (w czymkolwiek aktor by nie grał, zazwyczaj jest właśnie byłym kozakiem), który musi rozprawić się z terrorystami, przejmującymi okręt z bronią jądrową. Czy mu się uda? Ujmijmy to tak: Hollywood wiedziało, jak wykorzystać zdolności aktora w aikido.

Film dostępny na Disney+.

Con Air - Lot skazańców

To ten film, w którym Nicolas Cage ma długie włosy i kopie tyłki z niesamowitym wdziękiem. Aktor wciela się tu w zwolnionego warunkowo skazańca. Od powrotu do normalnego życia dzieli go tylko jeden lot. Samolot zostaje jednak opanowany przez bezwzględnych więźniów i on będzie z nimi walczył, dostarczając widzom mnóstwa emocji.

Film dostępny na Disney+.

I znowu Nicolas Cage. Na szczęście, jak już udowodnił "Nieznośny ciężar wielkiego talentu", od przybytku Nicolasa Cage'a nikogo głowa nie rozboli. Ten szalony i - nie oszukujmy się - wybitny aktor tym razem próbuje nas do siebie zrazić, jako bezwzględny Castor Troy, aby potem zyskać sympatię jako poczciwy Sean Archer.

Czy razem z Johnem Travoltą stworzyli najlepszy duet antagonistów w historii? Czy "Bez twarzy" to najlepszy film akcji, jaki kiedykolwiek powstał? Podobne górnolotne deklaracje należy przyjmować z przymrużeniem oka. Ale tylko lekkim.

Film dostępny na Disney+.

Twierdza

Twierdza - Disney+

Nie bójcie się. To już ostatni tytuł z Nicolasem Cage'em na tej liście. Nie, żeby więcej ich na Disney+ nie było. Po prostu platforma ma tak zdywersyfikowaną ofertę kina akcji, że szkoda byłoby, gdyby zestawienie stało się teatrem jednego aktora. "Twierdzy" nie mogło jednak w nim zabraknąć. W końcu to film Michaela Baya z czasów, zanim zaczął taśmowo realizować "Transformersy" (czyt. robił jeszcze dobre produkcje). Tak, widać już tu zamiłowanie reżysera do taniego efekciarstwa, ale ono się jak najbardziej sprawdza. Dlatego seans dostarcza mnóstwa emocji, pożądanych przez fanów kinowej sensacji.

Film dostępny na Disney+.

Wielka draka w chińskiej dzielnicy

Wyjątkowo niedoceniony film Johna Carpentera. Może i nie jest to "Halloween", "Atak na posterunek 13", ani "Coś", ale ma przecież zupełnie inne ambicje. Podczas seansu nie mamy w tym wypadku trwać w napięciu, tylko z uśmiechem na ustach patrzeć, jak Kurt Russel robi rozpierduchę w Chinatown. Tylko tyle i aż tyle. W ten postawiony sobie cel, produkcja trafia bez pudła.

Film dostępny na Disney+.

Predator

Podczas seansu testosteron aż wylewa się z ekranu. W końcu bohaterowie są tak męscy, że w celu ukojenia nerwów golą się "na sucho". Swoje ogromne bicepsy i jeszcze większe spluwy przeciwstawiają wrogowi z innego świata, który chociaż początkowo wydaje się niezwyciężony, w końcu zaczyna krwawić, a "skoro krwawi można go zabić".

Może i jest to film nie do końca poradny dramaturgicznie, ale kto by się tym przejmował, skoro padających tu kultowych tekstów Arnolda Schwarzeneggera starczyłoby spokojnie na kilka innych produkcji. Właśnie tak się robi kino akcji!

Film dostępny na Disney+.

Szklana pułapka 2

REKLAMA
Szklana pułapka 2 - Disney+

Czy "Szklana pułapka" to film świąteczny? Tak, nie zapraszam do dyskusji, bo nie ma o czym. To samo zresztą tyczy się pierwszego sequela. Akcja dwójki również rozgrywa się w czasie wigilii.

Tym razem nasz ulubiony John McClane musi się zmierzyć z terrorystami, którzy opanowali lotnisko i kontrolują samolot z jego żoną na pokładzie. Zrobi to oczywiście w akompaniamencie wybuchów, strzelanin i chwytliwych one-linerów. Może i nie jest to tak dobre jak oryginał, ale też potrafi wywalić z butów.

Dlatego tak, jak w przypadku pierwowzoru, jego największą mocą jest to, że sprawia radość, nawet kiedy bożonarodzeniowe obżarstwo i niewygodne pytania od krewnych stały się już tylko wspomnieniami.

Film dostępny na Disney+.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA