REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Filmowy Gambit jednak powstanie. Wszystko, co wiemy na temat tej produkcji

Choć o tym obrazie mówi się od dobrych trzech lat, to na temat kinowej wersji Gambita wciąż wiadomo niewiele. Zebraliśmy informacje, które o filmie powinien wiedzieć każdy fan X-Menów.

19.12.2017
9:03
gambit x-men
REKLAMA
REKLAMA

Udany powrót do uniwersum mutantów oznaczał, że twórcy na pewno będą chcieli zgłębiać losy konkretnych bohaterów, tak jak to miało miejsce w przypadku Wolverine’a. Gambit, znany też jako Remy LeBeau, nie może się równać popularnością z Loganem, ale fani komiksów Marvela zapewne marzyli o filmowej adaptacji jego przygód. Nic dziwnego, bo ów złodziej/generator energii kinetycznej to niezwykle barwna i ciekawa postać.

Co ciekawe, tę postać oglądaliśmy już na srebrnym ekranie w filmie X-Men Geneza: Wolverine. Wówczas w rolę Gambita wcielił się Taylor Kitsch.

W nadchodzącej produkcji mutanta z Nowego Orleanu ma zagrać Channing Tatum.

Jest to jedna z niewielu rzeczy, których jesteśmy pewni od dawna. Fox, który zajmował się projektem, miał problemy ze znalezieniem reżysera. Do prac nad filmem przymierzano Douga Limana (Na skraju jutra) czy Ruperta Wyatta (Geneza planety małp). Ostatecznie stanęło na Gore Verbinskym, twórcy trzech pierwszych części Piratów z Karaibów.

Według Variety producenci starali się też zaangażować Lizzy Caplan, znaną z serialu Masters of Sex. Nie wiadomo jednak, w jaką postać miałaby wcielić się ta aktorka.

 class="wp-image-60458"

Słyszeliśmy też o kilku ciekawych rzeczach na temat samej fabuły Gambita.

Ma to być film z gatunku heist, nawiązujący do wydarzeń z Przeszłości, która nadejdzie i Apocalypse. Takie rozwiązanie nie byłoby niezwykłym posunięciem; w uniwersum eksperymentowano już z komedią i westernem. Poza tym napad idealnie pasowałby do charakteru antybohatera. Fanom uniwersum nietrudno wyobrazić sobie, jak Remy, do spółki z innymi mutantami, urządza jakiś wielki skok. Pytanie, czy pomagałyby mu w tym postacie znane z poprzednich X-Menów, czy twórcy wprowadziliby do świata kilku mniej rozpoznawalnych bohaterów komiksów?

Uwaga: poniżej znajdują się potencjalne spoilery z filmu!

Wiadomo również, że film ma przybliżyć genezę antybohatera. W jednym z flashbacków widzowie poznają jego dzieciństwo, wstąpienie do gildii złodziei i romans z Bellą Donną, członkinią znienawidzonego rodu Boudreaux. W innej retrospekcji ukazane zostaną szczegóły pracy Gambita dla Mr. Sinistera, który zleci mutantowi kradzież tajemniczego przedmiotu, który jest własnością wrogiej rodziny.

 class="wp-image-51297"

Niedawno pojawiły się doniesienia o tym, że zdjęcia mają rozpocząć się wiosną przyszłego roku. Prace przewidziano na 70 dni, a miejscem kręcenia ma być Nowy Orlean. Datę premiery wyznaczono na 14 lutego 2019 roku. Twórcy liczą zatem na powtórzenie sukcesu Deadpoola, który w zeszłoroczne Walentynki zarobił ponad 130 milionów dolarów.

REKLAMA

Nie wiadomo jednak, jak na te prognozy wpłynie niedawne przejęcie Foksa przez Disneya.

Pewne jest jednak, że przed Gambitem do kin trafią trzy inne filmy z uniwersum X-Menów. W 2018 roku swoje premiery będą mieć: Nowi mutanci (13 kwietnia), Deadpool 2 (1 czerwca) i X-Men: Dark Phoenix (2 listopada).

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA