REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Star Wars ujawniło nowy pancerz szturmowców. Czy Sith Troopers będą służyć Palpatine'owi?

Od czasu pokazania oficjalnego zwiastuna filmu „The Rise of Skywalker” wokół następnego epizodu sagi „Gwiezdnych wojen” jest względnie cicho. Wszystko wskazuje jednak na to, że wiele nowych informacji otrzymamy podczas San Diego Comic Con. Wstępem do tych wydarzeń jest ujawnienie wyglądu pancerza Sith Troopers.

11.07.2019
9:47
gwiezdne wojny sith trooper
REKLAMA
REKLAMA

W ostatnich miesiącach o „Star Wars” mówiło się głównie w kontekście przejęcia jednej z nowych serii przez showrunnerów „Gry o tron”. David Benioff i D.B. Weiss nie mają obecnie najlepszej prasy (nawet Google potwierdza, że to słabi scenarzyści), więc wizja ich ingerencji w jedną z najbardziej ukochanych marek w historii kina wielu fanom spędza sen z powiek. Najprawdopodobniej wkrótce w pełni wrócimy jednak do tematów związanych z nadchodzącym Epizodem IX - „Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie”.

Wszystko dlatego, że wielkimi krokami zbliża się San Diego Comic Con. I już wiadomo, że jedną z rzeczy pokazanych tam w związku ze „Star Wars” będzie pancerz tzw. Sith Troopers. Pierwszy raz wczesny design plakacie promocyjnym nowego filmu zupełnie nowej grupy dla filmowej trylogii można było obejrzeć na wyciekłym do sieci . Dopiero teraz zobaczyliśmy ich jednak w pełnej krasie i od razu rodzi się kilka pytań.

Sith Trooper nosi pancerz w całości pomalowany na czerwono i przypominający połączenie dawnego wyglądu Gwardii Imperialnej ze szturmowcami Najwyższego Porządku.

gwiezdne wojny sith trooper class="wp-image-303220"

Przede wszystkim warto zauważyć odwołanie do zakonu Sithów, czyli największy przeciwników Jedi w historii odległej galaktyki. Fani wielokrotnie odrzucali możliwość, że Kylo Ren i jego nauczyciel, Snoke są prawdziwymi Sithami (choć wiele wyjaśni w tym temacie nowy komiks pokazujący ich wspólne treningi). Syn Hana i Leii w „Ostatnim Jedi” zdawał się zresztą kierować filozofią odrzucenia dwóch skrajności.

Nagłe pojawienie się szturmowców Sith budzi więc sporo wątpliwości. Czy będą oni całkowicie podporządkowani powracającemu zza grobu Imperatorowi? I w jaki sposób ta siła będzie powiązana z Najwyższym Porządkiem, któremu teoretycznie powinien przewodzić Ren? Na razie nie wiadomo.

gwiezdne wojny sith trooper class="wp-image-303223"

Część fanów spekuluje za to, że nowy oddział może sugerować związki z uniwersum „Knights of The Old Republic”. Istniejące tysiące lat przed wydarzeniami z filmowej sagi Imperium Sithów posiadało bowiem jednostkę właśnie o nazwie Sith Troopers. Wiadomo, że trwają prace nad pełnometrażowym filmem rozgrywającym się w tym okresie. „The Rise of Skywalker” byłoby więc idealnym momentem na zasugerowanie związków między dwoma historiami i wprowadzenie widzów nieznających gier czy komiksów w zupełnie nowy świat.

Disney przygotuje na Comic Con masę gadżetów związanych z postacią Sith Trooper.

REKLAMA

Na ujawnionych dotychczas materiałach można dostrzec m.in. figurkę Funko, zestawy klocków Lego, figurki od firmy Hasbro. a także różne rodzaje koszulek, czapeczek i wszystkiego, czego dusze fanów zapragną. Podczas wydarzenia zostanie też pokazana specjalna wystawa prezentująca różne rodzaje pancerzy szturmowców na przestrzeni lat, z udziałem również pełnowymiarowej zbroi Sith Troopers. San Diego Comic Con rozpocznie się już za tydzień i potrwa do 21 lipca. Oprócz informacji związanymi z „Gwiezdnymi wojnami” możemy się tam też spodziewać nowych wieści na temat MCU i innych licencji posiadanych przez Disneya.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA