REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Dajcie nam już to HBO Max. Co wiemy o starcie platformy w Polsce?

Już od dawna czekamy na HBO Max w Polsce. Platforma miała zadebiutować w 2. połowie 2021 roku, ale jest coraz więcej przesłanek, wskazujących, że zdarzy się to nieco później.

02.09.2021
20:17
hbo max w polsce start oferta
REKLAMA

Od czasu swojego debiutu w Stanach Zjednoczonych w maju poprzedniego roku, HBO Max wzbudza wielkie emocje. I to nie tylko w Ameryce, ale wśród kinomaniaków na całym świecie. W końcu powiedzieć, że oferta platformy jest konkurencyjna, to jak nic nie powiedzieć. W serwisie można znaleźć tytuły z katalogu takich marek jak Warner Bros., Warner Television, HBO, Cartoon Network, Adult Swim, TNT, TCM, The CW, DC Entertainment i wielu, naprawdę wielu innych. A to przecież nie wszystko, bo zapowiedziano też mnóstwo originalsów. Wśród nich chociażby animowany „Aquaman”, „Ostatni Mohikanin” od twórcy „Detektywa”, czy „Demimonde” od J.J. Abramsa.

Jakby tego było mało ambicje platformy ze względu na pandemię weszły na jeszcze wyższy poziom. To tam użytkownicy mogli zobaczyć kinowe hity jak „Mortal Kombat” czy „Godzilla vs. Kong” bez potrzeby wychodzenia z domu. Mieszkańcy krajów, w których HBO Max nie jest dostępne bez przerwy zadają sobie więc pytanie: „kiedy serwis pojawi się u nas?”. Odpowiedź w przypadku Polski jest skomplikowana. I to bardzo.

REKLAMA

Co wiemy o HBO Max w Polsce?

Jeszcze w grudniu 2020 roku żyliśmy nadzieją, że dzisiaj będziemy już po wejściu HBO Max do Polski. Według oficjalnego komunikatu, HBO GO i HBO Now w Europie miało zostać zupgrade'owane do poziomu nowej platformy w 2. połowie 2021 roku. Miesiące mijały, ale nie pojawiały się nowe informacje na ten temat. Aż do niedawna.

W lipcu media zagrzmiały, że HBO Max pojawi się w naszym kraju dopiero w 2022 roku. Powodem takiego stanu rzeczy miał być fakt, że start platformy w 39 krajach Ameryki Łacińskiej przeszedł najśmielsze oczekiwania. Chciano więc skupić się na rozwijaniu usługi właśnie tam, co miało opóźnić debiut serwisu w Europie. Panika była jednak niepotrzebna. Dział marketingu HBO Polska wystosował do nas bowiem komunikat o treści:

Jak powiedziano podczas zeszłotygodniowej konferencji AT&T, HBO MAX odniosło duży sukces w Ameryce Łacińskiej. Celem firmy jest zapewnienie optymalnego rozwiązania w Europie. W tym celu możemy nieznacznie przesunąć daty startu serwisu w niektórych krajach europejskich na początek przyszłego roku. Jest to obecnie w fazie rozmów i jak tylko będzie to możliwe, udostępnimy informacje na ten temat.

Czy przesunięcie startu HBO Max w Polsce jest już pewne?

Komunikat od HBO Polska dawał nadzieję, że HBO Max zadebiutuje w naszym kraju jednak przed 2022 rokiem. Teraz opóźnienie wydaje się nieuniknione. Jak podaje The Hollywood Reporter, podczas niedawnego festiwalu Series Mania we francuskim Lille prezes WarnerMedia na Europę, Bliski Wschód i Afrykę oraz Azję (z wyłączeniem Chin) Priya Dogra i dyrektor generalna HBO Max EMEA Christina Sulebakk powiedziały, że jeśli chodzi o Europę to serwis wejdzie najpierw do krajów skandynawskich i Hiszpanii, a dopiero potem na kolejne rynki.

REKLAMA

O ile mieszkańcy krajów skandynawskich i Hiszpanii mają otrzymać dostęp do serwisu jesienią tego roku, to HBO Max w Portugalii oraz na terytorium Europy Środkowej i Wschodniej pojawi się dopiero w 2022 roku. Czy tak rzeczywiście będzie? Poprosiliśmy dział marketingu HBO Polska o informację w tej sprawie. Do momentu publikacji tego tekstu nie otrzymaliśmy odpowiedzi.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA