REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się
  3. Dramy

Jaś Kapela dostał w twarz jeszcze przed walką MMA. Poszło o tatuaż JP2

Jaś Kapela to postać kontrowersyjna i dla wielu prowokująca. Czy to powinno jednak tłumaczyć używanie wobec niego przemocy? Mam bardzo poważne wątpliwości. Tych nie wykazał polski youtuber Bagietka Michael, który uderzył dziennikarza w twarz za tatuaż "JP2GMD". Co ciekawe, nie ma on nawet walczyć z Kapelą w Prime Show MMA 2 - to zadanie przypadło Konradowi Skolimowskiemu znanemu z "Barw szczęścia".

01.07.2022
8:17
jaś kapela prime show mma bagietka
REKLAMA

Odkąd Jaś Kapela wygrał swoją walkę Prime Show MMA z Ziemowitem Kossakowskim, jego pozycja w polskim internecie znacząco wzrosła. W międzyczasie zdążył już otrzymać własny program na YouTubie czy wystąpić na kanapie u Kuby Wojewódzkiego. Dla wielu osób nadal pozostaje jednak postacią bardzo kontrowersyjną, a internetowi "prawacy" nadal go nienawidzą. Publicysta nie zaskarbi sobie zresztą nigdy ich sympatii, jeśli będzie publicznie chwalić się tatuażem: "JP2GMD".

To właśnie ten skrótowiec na klacie Jasia Kapeli sprowokował do przemocy fizycznej Michała Gorzelanczyka, znanego lepiej w sieci jako Michael Bagietka czy po prostu Bagieta. To względnie znany streamer i youtuber (jego kanał liczy 102 tys. subskrypcji), który od kilku lat próbuje swoich sił w walkach Fame MMA. Bagietka pojawił się na spotkaniu zapowiadającym Prime Show MMA 2 wraz z Dominiką Rybak i Konradem Skolimowskim, który został przez organizatorów wybrany na przeciwnika Kapeli. Występujący w takich produkcjach jak "Barwy szczęścia" czy "Dziewczyny ze Lwowa" aktor i gwiazdor disco polo wdał się w utarczkę słowną ze swoim rywalem. Wtedy Bagietkę poniosły nerwy.

REKLAMA

Jaś Kapela dostał w twarz. Co oznacza skrótowiec JP2GMD?

Jaś Kapela i Bagietka przed Prime Show MMA 2

W pewnym momencie dyskusji wyraźnie poirytowany i rzucający przekleństwami na prawo i lewo Michael Bagietka przejął kontrolę nad dyskusją. Przyznał wtedy, że słyszał o tatuażu "JP2". Gdy Jaś Kapela potwierdził i pokazał "dziarę" na wizji, youtuber zaatakował dziennikarza ze słowami:

I k*rwa za to masz w ryj, k*rwa. Tchórzu j*bany. K*rwa, puść mnie. Puść mnie, k*rwa.

Kapela oczywiście wykorzystał tę okazję do wykpienia katolickich poglądów obu negatywnie do niego nastawionych mężczyzn. Z jego strony padło więc retoryczne pytanie, czy papież faktycznie namawiał do używania przemocy fizycznej wobec osób, z którymi się nie zgadzają. W późniejszej wypowiedzi do mediów Jaś Kapela powtórzył coś podobnego, ale jednocześnie wydawał się zadowolony z faktu, że Prime Show MMA 2 będzie na równi pojedynkiem fizycznym i światopoglądowym.

Inna sprawa, że tatuaż na piersi Kapeli nie przywołuje jedynie Jana Pawła II. To można by zapewne uznać ze strony lewicowego publicysty za delikatną i w sumie niewinną prowokację. Popularne w młodzieżowym slangu hasło "JP2GWD" zarzuca papieżowi coś znacznie poważniejszego. W rozwinięciu ten skrótowiec oznacza bowiem "Jan Paweł II gwałcił małe dzieci", co jest nawiązaniem do tematu pedofilii w Kościele katolickim. Przy czym nie chodzi tutaj o sugerowanie pedofilii nieżyjącego hierarchy, a jedynie podkreślenie jego współodpowiedzialności za wielki grzech Kościoła poprzez tuszowanie spraw księży-pedofilów.

REKLAMA

Kiedy Prime Show MMA 2? Jaś Kapela vs. Konrad Skolimowski

Gala Prime Show MMA 2: Kosmos odbędzie się już 9 lipca w Arenie Gdynia. Oprócz Kapeli i Skolimowskiego zobaczymy w jej trakcie w ringu takie postaci jak: Paweł Tyburski, Marcin Wrzoska i Adam Soroko. W walce wieczoru udział wezmą Norman Parke i Grzegorz Szulakowski. Czy Jaś Kapela po raz kolejny zadziwi pół internetu i wygra swoją walkę? Odpowiedź poznamy za nieco ponad tydzień.

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA