REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Anna Sorokin skradła widzom niemal 200 milionów godzin. To nowy największy anglojęzyczny hit Netfliksa

"Kim jest Anna?" to miniserial Netfliksa o życiu krętaczki i oszustki Anny Sorokin. Udawała dziedziczkę fortuny Annę Delvey i wyłudziła od banków i firm ponad 200 tysięcy dolarów. Serial okazał się hitem, który przykuł widzów do ekranów na wiele godzin. Pokonał "Wiedźmina" i "Ty" i stał się najpopularniejszą anglojęzyczną produkcją serwisu. Do "Squid Game" jednak sporo mu brakuje.

23.02.2022
12:58
kim jest-anna hitnajpopularniejszy serial netflix
REKLAMA

"Kim jest Anna?" to serial stworzony przez  Shonda Rhimes ( "Chirurdzy", "Skandal", "Sposób na morderstwo", "Bridgertonowie") z Julią Garner ("Ozark" w roli tytułowej. Opowiada o błyskotliwej i mało chwalebnej karierze Anny "Delvey" Sorokin, która oszukiwała znajomych i elity Nowego Jorku. Podając fałszywe dane, czeki i wyciągi bankowe wyłudziła ponad 200 tysięcy. Została skazana na m.in. od 4 do 12 lat więzienia i już wyszła na wolność, by znów trafić do aresztu ICE. Grozi jej deportacja do Niemiec, gdzie mieszka jej rodzina, która wcale nie ma na koncie fortuny.

REKLAMA

Miniserial ma 9 około godzinnych odcinków i nie jest najwybitniejszą produkcją Netfliksa. Pomimo niezwykle fascynującego materiału źródłowego potrafi zanudzić, ma mnóstwo niepotrzebnych wątków, a przy tym nie zgłębia psychiki głównej bohaterki. Pomimo tego potrafi wciągnąć, o czym świadczy stała obecność w topce serwisu. Od momentu premiery, tj. 11 lutego, praktycznie przez cały czas jest na pierwszym miejscu najpopularniejszych produkcji.

"Kim jest Anna?" to nowy największy hit Netfliksa. Przynajmniej jeśli chodzi o seriale po angielsku.

"Kim jest Anna?" nie ma sobie równych na Netfliksie - przynajmniej jeśli chodzi o seriale po angielsku. Serwis "Deadline" podaje, że przez tydzień (od 14 do 20 lutego) łącznie oglądano go przez 196 milionów godzin. Do tego należy doliczyć 77 milionów godzin w tygodniu premiery (to wynik w zasadzie za trzy dni). Tym samym serial wyprodukowany przez  Shondaland wyprzedził 3. sezon "Ty" (179 milionów godzin), "Wiedźmina" (168 mln), "Sex Eductaion" (160 mln) i "Cobra Kai" (120 mln).

To jednak pikuś przy "Squid Game" i innych nieanglojęzycznych serialach. Południowokoreańską produkcję na przełomie września i października 2021 roku oglądano w sumie przez 571 milionów godzin. Z tego samego kraju pochodzi też drugi najpopularniejszy serial Netfliksa – "All of us are dead". W lutym przez tydzień wykręcił 236 milionów godzin. Trzecie miejsce podium zajmuje 5. sezon "Domu z papieru", który we wrześniu zeszłego roku oglądano przez 202 miliony godzin.

Jakie są najpopularniejsze seriale i filmy na Netfliksie?

Jeżeli chodzi o najpopularniejsze seriale ogólnie (liczone przez 28 dni od premiery), to na podium mamy: 1. sezon "Bridgertonów", 3. sezon "Stranger Things", a następnie 1. sezon "Wiedźmina". W kategorii nieanglojęzycznej prowadzi "Squid Game" (1,6 miliarda godzin!), potem jest 4. sezon "Domu z Papieru", a dalej 1. sezon "All of us are dead".

REKLAMA

A jeżeli chodzi o filmy, to najpopularniejszym ever jest "Czerwona Nota", na drugim miejscu wskoczył "Nie patrz w górę", wyprzedzając "Nie otwieraj oczu", które przez długi czas rządziło na Netfliksie. Na szczycie zagranicznego podium jest "Krwawe niebo", druga jest "Platforma", a trzecie "Przez moje okno". Więcej statystyk znajdziecie na tej stronie.

Serial "Kim jest Anna?" można rzecz jasna obejrzeć na Netfliksie.

* zdjęcie główne: kadr z serialu "Kim jest Anna?" / Netflix

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA