REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Polacy pokochali oszustów i erotyczne thrillery. To oglądaliśmy na Netfliksie

Walentynki zdominowały Netflix Polska w ostatnich dniach. Związki, romanse, oszustwa i zdrady opanowały platformę w formie nowych seriali, filmów i dokumentów. Największą popularnością cieszyła się miniseria "Kim jest Anna?", ale powiązanych z nią tytułów było więcej. Większość subskrybentów nie spędziła Dnia Zakochanych na kontemplacji miłości aż do grobowej deski. Na to przynajmniej wskazuje lista Netflix TOP 10.

19.02.2022
10:03
netflix top 10 walentynki kim jest anna serial
REKLAMA

Początek lutego na polskim Netfliksie upłynął głównie pod znakiem trzech tytułów: "Oszusta z Tindera", Toy Boy" i "Mrocznego pożądania". Wszystkie trzy produkcje łączące w sobie mroczną atmosferę z opowieścią o fałszywej miłości znalazły się w TOP 10 platformy również w tygodniu walentynkowym. Dosyć wyraźnie wyprzedził je jednak nowy serial "Kim jest Anna?".

REKLAMA

Netflix TOP - popularne filmy i seriale w Polsce:

Najnowsza edycja Netflix TOP 10 podzieliła się równo między nowości i produkcje dostępne na platformie już od jakiegoś czasu. Nie zabrakło dosyć wyraźnych spadków i jednego mocnego awansu. Furorę zrobił miniserial "Kim jest Anna?", który kontynuuje fascynację Polaków z oszustami grasującymi na Tinderze i innych aplikacjach randkowych. Jakie jeszcze filmy i seriale oglądali Polacy?

10. Rozczarowani (spadek o dwa miejsca)

"Rozczarowani" to trzeci po "Simpsonach" i "Futuramie" popularny serial animowany spod ręki Matta Groeninga. Produkcja łączy w sobie elementy fantasy, steampunka, parodii i komedii obyczajowej, by opowiedzieć o losach księżniczki Bean, jej przyjaciół i rodziców, a także innych mieszkańców magicznej krainy zwanej Dreamlandem. Ostatnio na Netfliksie zadebiutował 4. sezon serialu, a kolejny jest już w drodze.

Wynik: 7 punktów

9. Wierność (nowość)

"Wierność" jest kolejnym włoskim serialem, który w ostatnich miesiącach zwrócił uwagę polskich widzów. Erotyczny melodramat opowiada na przestrzeni sześciu odcinków o kryzysie pozornie idealnego małżeństwa. Lata powolnego odpływania od siebie sprowadzą Carlo i Margheritę niebezpiecznie blisko zdrad. Czy ich miłość przetrwa tę próbę? Polacy uznali, że muszą poznać poznać odpowiedź na to pytanie.

Wynik: 11 punktów

8. Pod wiatr (nowość)

W 2022 roku polskie produkcje rzadko goszczą na łamach Netflix TOP 10. Trochę niespodziewanie udało się to niskobudżetowemu romansowi wakacyjnemu w reżyserii Kristoffera Rusa. "Pod wiatr" opowiada o relacji należącej do zamożnej rodziny nastolatki i jej instruktora kitesurfingu. W filmie zagrali m.in. Sonia Mietielica, Sebastian Dela, Grzegorz Małecki, Sonia Bohosiewicz, Agnieszka Żulewska i Marcin Perchuć.

Wynik: 23 punkty

7. All of Us Are Dead (spadek o cztery miejsca)

Koreańskie teen drama rozgrywające się w samym środku wybuchu apokalipsy zombie zajmuje miejsce w czołowej dziesiątce polskiego rankingu już od kilku tygodni. Nie jest to może sukces na miarę "Squid Game" (coś takiego bardzo trudno byłoby powtórzyć), ale i tak należy uznać taki wynik za imponujący. Inna sprawa, że Polacy nie od dziś uwielbiają nastoletnie dramy z horrorami.

Wynik: 30 punktów

6. Wysoka dziewczyna 2 (nowość)

Powstały w 2019 roku amerykański film "Wysoka dziewczyna" jest w wielu kręgach uznawany za najgorszy pełnometrażowy Netflix Original w historii. Opowieść o dziewczynie cierpiącej niewymierne katusze, bo jest wyższa (!) od swoich rówieśników nie miał ani interesującej historii, ani jasnego przesłania. Czy w sequelu udało się naprawić błędy oryginału? Część polskich widzów zna już odpowiedź na to pytanie.

Wynik: 31 punktów

5. Mroczne pożądanie (spadek o trzy miejsca)

"Mroczne pożądanie" utrzymuje się kolejny tydzień z rzędu w pierwszej piątce Netflix TOP 10. Finałowy sezon meksykańskiej produkcji nie liczy tylu odcinków co oryginał, ale i tak na dłużej przyciągnął rodzimych użytkowników platformy. Z pewnością dopomogły w tym walentynki, bo w tym okresie mamy do czynienia z prawdziwym wysypem kolejnych erotycznych thrillerów i romansów.

Wynik: 33 punkty

4. Miłosne taktyki (nowość)

A skoro mowa o filmowych gatunkach popularnych w okolicach Dnia Zakochanych - w topce Netflix Polska nie mogło też zabraknąć jakiejś komedii romantycznej. W tym tygodniu padło na turecki film "Miłosne taktyki". To opowieść o pewnym siebie menadżerze agencji reklamowej i popularnej blogerce. Oboje postanawiają wykorzystać swoje cyniczne taktyki do rozkochania drugiej osoby.

Wynik: 40 punktów

3. Oszust z Tindera (spadek o dwa miejsca)

"Oszust z Tindera" jest bez dwóch zdań największym dokumentalnym hitem początku 2022 roku. Brytyjski film opowiada historię trzech kobiet, które na grube pieniądze oszukał Simon Leviev. Produkcja wywołała tam mocną reakcję w Polsce, że doprowadziła do prawdziwej fali poszukiwań innych tinderowych naciągaczy z naszego kraju i nie tylko.

Wynik: 57 punktów

Netflix TOP 10

2. Toy Boy (awans o pięć miejsc)

Ledwie w zeszłym tygodniu wydawało się, że "Toy Boy" wkrótce opuści ranking Netflix TOP 10. W ostatnich siedmiu dniach hiszpański thriller erotyczny zanotował jednak olbrzymi wzrost popularności. Z czego wynika ten nagły wzrost? Wbrew pozorom to żadna niespodzianka. Poprzednie wyniki były bowiem wyrazem przypominania sobie fabuły oryginału przez użytkowników. Dokładnie pod premierę 2. sezonu, która nastąpiła 11 lutego.

Wynik: 59 punktów

1. Kim jest Anna? (nowość)

Przez ostatni tydzień pytanie postawione w tytule miniserialu było odmieniane przez wszystkie możliwe przypadki. Zainspirowana słynną sprawą Anny Sorokin produkcja stworzona przez Shondę Rhimes wciągnęła na dobre właściwie całą Europę. Oczywiście przyczynił się do tego sukces "Oszusta z Tindera", ale proste zestawianie obu tytułów może prowadzić na manowce. Zwłaszcza, że bohaterkę "Kim jest Anna?" widzowie odebrali inaczej niż Levieva.

Wynik: 69 punktów

Netflix - najpopularniejsze seriale
REKLAMA

TOP 10 Netflix - walentynki zrobiły swoje:

Nie jest wielkim zaskoczeniem, ale miniony tydzień na Netflix Polska upłynął jednoznacznie pod znakiem walentynek. Właściwie każda oglądana produkcja miała jakiś związek z romansem. Wątków tego typu nie braku przecież nawet w "Rozczarowanych" i "All of Us Are Dead". Inna sprawa, że romantyczna miłość znajduje się chyba w odwrocie. Znacznie większą popularnością w rankingu Netflix TOP 10 cieszą się opowieści o hochsztaplerach, zdradach i niebezpiecznie "złych chłopcach". Chyba, że to tylko taka fantazja?

* Autorką zdjęcia głównego jest Nicole Rivelli/Netflix © 2021.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA