REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Muzyka

Eurowizja 2022. Poznaliśmy naszego reprezentanta w konkursie: to faworyt bukmacherów

W 2022 na konkursie Eurowizji będzie reprezentować nas Krystian Ochman. Co prawda najpierw jeszcze musi przejść eliminacje, ale ma spore szanse na udział w finale. Jego piosenka River już wcześniej narobiła sporo szumu wśród bukmacherów. Kto jeszcze startował w polskich preselekcjach?

20.02.2022
9:24
kim jest krystian ochman eurowizja 2022 wyniki
REKLAMA

Krystian Ochman wygrał polskie preselekcje do konkursu Eurowizji 2022. Będzie reprezentował Polskę we Włoszech, gdzie odbędą się tegoroczne eliminacje i finał. To właśnie z tego kraju pochodzi zespół Maneskin, który w zeszłym roku wygrał i zrobił zawrotną karierę na całym świecie. Czy podobny los czeka Ochmana? Już dużym sukcesem byłby sam awans do finału. Ostatnio ulubieniec TVP Rafał Brzozowski temu nie podołał.

REKLAMA

Eurowizja 2022. Kto brał udział i wygrał polskie preselekcje?

19 lutego w Studiu 5 budynku TVP miał miejsce polski finał Eurowizji - o wynikach preselekcji zadecydowali widzowie i jury. Transmisję eliminacji rozpoczęto od oddania hołdu zmarłemu dzień wcześniej liderowi legendarnego zespołu Vox. Witold Paszt miał 68 lat.

Następnie usłyszeliśmy piosenki potencjalnych reprezentantów. Największym fenomenem była zdecydowanie grupa UnMute, która została założona przez osoby niesłyszące. Ostatecznie wygrał Krystian Ochman, choć drugą faworytką widzów, przynajmniej patrząc po komentarzach internautów, była Daria. Poniżej pełna lista 10 uczestników polskich preselekcji.

 • Unmute: Głośniej niż decybele
 • Karolina Stanisławczyk & Chica Toro: Move
 • Emilia Dębska (Mila): All I need
 • Daria: Paranoia
 • Krystian Ochman: River
 • Lidia Kopania: Why does it hurt
 • Kuba Szmajkowski: Lovesick
 • Karolina Lizer: Czysta woda
 • Siostry Szlachta: Drogowskazy
 • Ania Byrcyn: Dokąd

Kim jest Krystian Ochman? Będzie reprezentował Polskę na Eurowizji 2022.

Wiele osób podejrzewało, że właśnie taki będzie werdykt. Kiedy pod koniec stycznia do sieci wyciekła piosenka River Krystiana Ochmana, bukmacherzy oszaleli na jej punkcie. Obstawiali, że to właśnie Polska wygra tegoroczny finał w Turynie. Poniżej możecie posłuchać utworu wykonanego na preselekcjach i sami ocenić jego szansę.

REKLAMA

Krystian Ochman ma 22 lata. Urodził się w Stanach i wychowywał niedaleko Waszyngtonu. Jego ojciec grał na klawiszach w Różach Europy, a dziadek Wiesław Ochman był znanym na całym świecie tenorem. To również on odkrył talent w swoim wnuku. Nasz reprezentant chciał zostać piłkarzem, ale za namową dziadka rozpoczął studia na Akademii Muzycznej w Katowicach.

Polski reprezentant zwyciężył 11. edycję "The Voice of Poland" i ma na koncie album o tytule "Ochman". Wydał go w zeszłym roku i był za niego nominowany do Odkryć Empiku. Jego ballada River przypomina niektórym Arcade Duncana Laurence'a, który wygrał Eurowizję w 2019 w Tel Awiwie. Czy to pomoże polskiemu muzykowi? Przekonamy się już w maju. Krystian Ochman wystąpi w drugiej części drugiego półfinału 12 maja.

66. Konkurs Piosenki Eurowizji w 2022 roku odbędzie się w dniach 10-14 maja w Turynie.

* zdjęcie główne: Eurovision Song Contest / YouTube

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA