REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amazon inwestuje w fantasy. Serwis zrealizuje Koło czasu i seriale od Neila Gaimana

Amazon Prime Video jest dla Polaków trochę egzotyczną platformą VoD. Zmieni się to jednak wraz z pierwszymi wielkimi premierami. Do przygotowywanego serialu na podstawie świata Władcy Pierścieni dołączą produkcje na podstawie serii Koło czasu i dwa seriale stworzone przez Neila Gaimana.

02.10.2018
21:57
Amazon uwielbia fantasy. Koło czasu i nowy serial Neila Gaimana trafią do serwisu
REKLAMA
REKLAMA

Amazon od dłuższego czasu kompletuje pokaźną grupę produkcji, które będą mogły rywalizować z ofertą HBO GO i Netfliksa. Już w tej chwili na Amazon Prime można obejrzeć wiele świetnych seriali. Jeżeli szefostwo platformy chce wejść na wyższy poziom, to potrzebuje jednak jeszcze lepszych produkcji. A to wymaga większych pieniędzy i nowych nazwisk.

Wyraźnie widać, że Amazon szykuje na kolejne dwa lata prawdziwą ofensywę. Firma z jednej strony zbiera seriale likwidowane w innych stacjach, takie jak Expanse, z drugiej zamawia dziesiątki nowych produkcji. Wyjątkowo dobrze zapowiada się oferta science fiction i fantasy Amazon Prime. Już można tam obejrzeć Człowieka z wysokiego zamku (premiera trzeciego sezonu już 5 października), a to dopiero początek.

Amazon zamówił właśnie nowe seriale na bazie powieści Koło czasu i nieujawnionego dzieła Neila Gaimana.

Koło czasu to seria książek z gatunku action fantasy autorstwa Roberta Jordana. Cykl liczy aż czternaście powieści, a powstał także jeden prequel. Jordan umarł w trakcie pisania ostatniej powieści, dlatego zadanie dokończenia Koła czasu powierzono Brandonowi Sandersonowi. Pisarz zdecydował się na wydanie aż trzech książek na bazie notatek pozostawionych przez Jordana. Jeżeli serial odniesie sukces, to Amazon może liczyć na co najmniej kilka dużych sezonów.

Nazwisko Neila Gaimana to niemal gwarant powodzenia. Twórca komiksu Sandman czy powieści Amerykańscy bogowie jest pisarzem uwielbianym na całym świecie i, w przeciwieństwie choćby do Andrzeja Sapkowskiego, bardzo chętnie współpracującym z twórcami swoich adaptacji. Dla Amazona powstaje już jeden jego serial, który będzie adaptacją powieści Dobry omen napisanej przez Anglika wspólnie z Pratchettem.

REKLAMA

Jak podaje serwis Deadline, zapowiedziana na 2019 roku produkcja nie będzie jedynym serialem, jaki Gaiman zrobi we współpracy z Amazonem. Wiadomo na razie jedynie, że chodzi o serial fabularny. Nie ujawniono jednak, czy będzie to produkcja oparta na jednej z powieści lub komiksach Gaimana, czy też zupełnie nowa historia.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA