REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Książki

Czytanie jedną z największych radości w trudnych czasach. Zrobiliśmy przegląd darmowych książek na okres pandemii

Pandemia koronawirusa stawia przed każdym z nas wiele wyzwań, ale nie brakuje też inicjatyw, które mają na celu zmniejszenie ciężaru kwarantanny. W tym trudnym momencie wiele osób zwróciło się w stronę książek. Wybraliśmy część najciekawszych inicjatyw pozwalających na łatwiejszy dostęp do książek, ebooków i audiobooków.

24.03.2020
18:25
koronawirus książki za darmo
REKLAMA
REKLAMA

Nie ma żadnych wątpliwości, że wprowadzane przez kolejne rządy zakazy i obostrzenia mają na celu ograniczenie rozprzestrzeniania się koronawirusa i liczby zachorowań. Kwarantanna połączona z czasowym zablokowaniem wszystkich imprez masowych i większych zgromadzeń pozbawiła jednak ludzi wielu sposobów na spędzanie wolnego czasu.

Wiele osób zwróciło więc w tym momencie w stronę książek (na początku pandemii zapanował choćby szał na książki o wszelkiego rodzaju epidemiach). Nie każdy ma jednak na co dzień dostęp do olbrzymiej biblioteczki i licznych nowości. Dlatego wybraliśmy dla was najciekawsze oferty umożliwiające łatwiejszy dostęp do największych premier i interesującej klasyki na równi.

Koronawirus w Polsce – najlepsze oferty książek za darmo i specjalnych dostaw w czasie pandemii:

Pisarze otwierają szuflady

Obecny czas zdecydowanie nie jest łatwy dla artystów, ale wielu z nich mimo wszystko wykorzystuje go na wspomaganie swoich fanów i oferowanie im ciekawych inicjatyw. Z różnymi projektami wychodzi Unia Literacka, Szczepan Twardoch i Łukasz Orbitowski rozpoczęli wspólne pisanie humorystycznej opowieści „Na zarazę Zarazek”, a Wojciech Chmielarz wraz z Audioteką oferują za darmo powieść „Prosta sprawa” w wersji pisanej i audio. Dosyć niespodziewanie czytelnicy dostali możliwość wglądu za kulisy powstawania nowych tekstów literackich i wielu z nich na pewno w najbliższych tygodniach skorzysta z tej oferty.

Empik Premium wspiera szkoły lekturami

Przed tygodniem Empik ogłosił, że na dwa miesiące pandemii udostępni swoją wersję Premium całkowicie za darmo. Oznacza to dostęp do 11 tys. ebooków i audiobooków, darmową wysyłkę i dodatkowe profity. A firma właśnie dodatkowo powiększyła zakres udostępnionej biblioteki. Jak ogłoszono w oficjalnym komunikacie, w ramach Empik Premium będzie można też przeczytać setki lektur szkolnych. Wszystko w ramach wspierania szkół w tym niezwykle trudnym dla placówek edukacyjnych momencie. Wśród udostępnionych pozycji mają się znaleźć prawie wszystkie obowiązkowe dzieła dla szkoły podstawowej i liceum.

koronawirus książki za darmo class="wp-image-389206"

Klasyka literatury dziecięcej i młodzieżowej w wersji audio na Audible

Poniższa oferta przeznaczona jest przede wszystkim dla tych czytelników, którzy chcą usprawnić swoje umiejętności posługiwania się językiem obcym. Na czas szkół firma Audible należąca do Amazona udostępniła bowiem szeroki wybór książek mówionych po angielsku, hiszpańsku, niemiecku, francusku, włosku i chińsku. Wśród zaproponowanych dzieł znalazły się najsłynniejsze książki dla dzieci, współczesna literatura z segmentu Young Adult, światowe bestsellery, baśnie i legendy, a także wiele więcej.

Darmowe książki od Apple'a

Posiadacze urządzeń Apple'a również mają właśnie doskonałą okazję na nadrobienie najważniejszych pozycji. Jak informuje portal iMore, technologiczny gigant otworzył właśnie dostęp do setek pozycji książkowych w ramach aplikacji Apple Books. Szeroka gama książek (tak dla dzieci, jak i dorosłych czytelników) obejmuje również literaturę gatunkową. Fani fantasy, science fiction, thrillerów, a nawet powieści graficznych mają więc możliwość wybrania czegoś dla siebie.

REKLAMA

Książki na telefon

Nie jesteście fanami ebooków i audiobooków, a prawdziwy wieczór z książką kojarzy wam się tylko z papierowymi wydaniami? Dla tego typu osób nie brakuje możliwości kupowania książek bez wychodzenia z domu. Jedną z nich jest korzystanie z Empik Premium, ale nie od dzisiaj wiadomo, że wielbiciele małych księgarni krzywym okiem patrzą na niektóre działania tej firmy. Zamiast tego będą oni mogli skorzystać z portalu Książka na telefon, który zapewnia bezpośredni kontakt z księgarniami zlokalizowanymi w całej Polsce. Każdy klient będzie mógł zapytać sprzedawcę o konkretną książką lub ewentualne polecenia, a potem otrzymać wybraną pozycję pocztą z zachowaniem wszelkich środków ostrożności. A przy okazji w ten sposób wspomoże małych księgarzy, którym w oczy w obecnej sytuacji zagląda widmo bankructwa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA