REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Muzyka

Awans do finału jest niemal pewny. Krystian Ochman już dzisiaj rozpocznie podbój Eurowizji

Krystian Ochman ma szansę na wejście do finału tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji. Już dzisiaj wraz ze swoim River zaprezentuje się podczas drugiego półfinału imprezy. Według bukmacherów jego przejście do kolejnego etapu jest niemal pewne.

12.05.2022
12:14
krystian ochman eurowizja 2022 gdzie oglądać
REKLAMA

Drugi półfinał tegorocznego Konkursu Piosenki Eurowizji rozpocznie się dosłownie już za chwilę. Dzisiejszego wieczoru na scenie w Turynie po raz pierwszy zaprezentuje się reprezentant Polski. Z przedstawicielami 17 innych państw Krystian Ochman będzie walczył o jedno z jeszcze 10 jeszcze wolnych miejsc w finale imprezy, który odbędzie się w tę sobotę.

Transmisję z dzisiejszego i sobotniego wydarzenia będzie można standardowo obejrzeć na antenie Telewizji Polskiej i w internecie. Warto oglądać zbliżający się półfinał i trzymać kciuki za naszego reprezentanta, który, w przeciwieństwie do Rafała Brzozowskiego w zeszłym roku, ma szansę, aby dostać się do nadchodzącego finału Konkursu Piosenki Eurowizji.

REKLAMA

Eurowizja 2022 - szanse Krystiana Ochmana na finał

Krystian Ochman ma spore szanse, aby przerwać złą passę Polski w Konkursie Piosenki Eurowizji. W finale ostatni raz znaleźliśmy się w 2017 roku. Od tamtej pory nie wyszliśmy poza półfinały. Podczas poprzedniej edycji wydarzenia zawiódł nas Rafał Brzozowski ze swoim The Ride. To jednak było do przewidzenia. Teraz nadzieje na przejście do kolejnego etapu wydają się całkiem uzasadnione.

Krystian Ochman jest już dobrze znany polskim słuchaczom. To on wygrał 11. edycję programu "The Voice of Poland", a potem zdobył Nagrodę Publiczności w koncercie Premiery podczas zeszłorocznego Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Teraz ma szansę podbić serca międzynarodowej publiczności. Jest na dobrej ku temu drodze.

Według bukmacherów Krystian Ochman ze swoim River niemal na pewno awansuje do finału Eurowizji 2022. Ich zdaniem zdarzy się to na 94 proc. To tyle samo, ile dostaje Cornelia Jakobs ze Szwecji. Tym samym obydwoje są faworytami dzisiejszego półfinału. Jakby tego było mało, występ naszego kandydata przypadł do gustu jurorom podczas próby jurorskiej.

Krystian Ochman - Polska - Eurowizja 2022

Próba jurorska odbywa się dzień przed właściwym koncertem. Podczas tych występów jurorzy z 21 krajów przyznają punkty prezentowanym piosenkom. Co prawda zdanie jurorów poznamy dopiero w sobotę, ale jak podaje portal Eurowizja.org, wszystko wskazuje na to, że utwór Krystiana Ochmana zebrał pozytywne opinie. Mają tego dowodzić entuzjastyczne reakcje dziennikarzy zebranych w centrum prasowym po wykonaniu River.

Eurowizja 2022 - gdzie oglądać występ Krystiana Ochmana?

REKLAMA

Drugi półfinał Eurowizji 2022, podczas którego zobaczymy występ Krystiana Ochmana rozpocznie się już dzisiaj, 12 maja, o godzinie 21:00. Transmisję z tego wydarzenia będzie można obejrzeć na antenie TVP1 i TVP Polonia. Powtórka jutro o 21:35 na TVP Rozrywka.

Występ Krystiana Ochmana podczas drugiego półfinału Eurowizji 2022 będzie można zobaczyć również w internecie. Transmisja na żywo rozpocznie się o 21:00 na kanale Eurovision Song Contest na YouTubie. Oglądajcie i trzymajcie kciuki za naszego reprezentanta. Być może później posłuchamy go również podczas sobotniego finału konkursu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA