REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Matrix Zmartwychwstania" - Morfeusz i agent Smith pojawią się w filmie? Są plotki!

"Matrix Zmartwychwstania" coraz bliżej. Wiele szczegółów dotyczących filmu wciąż jest jednak owianych tajemnicą, ale pojawiły się doniesienia, że możemy w nim zobaczyć bohaterów, których nie widzieliśmy w zwiastunach, a bardzo chcielibyśmy, żeby pojawiły się na ekranie. Kto pojawi się w "Matrix 4"?

03.11.2021
18:48
matrix 4 zmartwychwstania premiera fishburne smith
REKLAMA

Matrix powraca! Jeszcze miesiąc i na ekrany trafi czwarta część kultowej serii zatytułowana "Matrix Zmartwychwstania". Możliwe, że zobaczymy w niej aktorów, których udziału w projekcie pragnęliśmy, ale nikt nie potwierdził, że ich zobaczymy. Według plotek na ekranie mają bowiem pojawić się zarówno Laurence Fishburne (Morfeusz), jak i Hugo Weaving (agent Smith). Dla fanów filmowej franczyzy to z pewnością kojąca wiadomość.

"Matrix Zmartwychwstania" od początku wydawał się przecież inny niż poprzednie odsłony kultowej serii. Chociażby za kamerą nie stanęły tym razem obie siostry Wachowskie, tylko sama Lana (Lilly stwierdziła, że powrót do tego świata nie ma sensu). Później pojawiły się pierwsze zapowiedzi wideo, które zamiast dać nam jakiekolwiek odpowiedzi, wprowadziły tylko większy zamęt.

REKLAMA

Matrix Zmartwychwstania - o czym będzie? Kto pojawi się w "Matrix 4"?

Matrix 4 - Morfeusz i agent Smith pojawią się w filmie?

Od początku było wiadomo, że ma być to sequel. Tylko Neo zmarł na koniec "Rewolucji". Jak przywrócą go do życia? Patrząc na zdjęcia z planu z Keanu Reevesem niełatwo było się tego domyśleć, kiedy film funkcjonował jeszcze pod tytułem "Matrix 4". Gdy pojawił się zwiastun wiadomo już było, że Lana Wachowski szykuje dla nas coś na kształt reboota/sequela - tylko nie takiego jak "Halloween", który kasuje mitologię wszystkich poprzednich części.

W trailerze możemy zobaczyć, jak Neo spotyka się z Trinity i chociaż wydaje się, że nie znają się, to podczas uścisku dłoni pojawiały się przebłyski z poprzednich części "Matriksa". Ok, czyli coś już wiemy. Ale zwiastun wciąż wygląda jakby miał zapowiadać kolejną odsłonę "Johna Wicka". W dodatku pojawia się w nim Yahya Abdul-Mateen wcielający się jakby w znajomą nam postać. To ty Morfeuszu? - pytali fani.

REKLAMA

Matrix Zmartwychwstania - czy zobaczymy Morfeusza i agenta Smitha?

Aktor był na tyle miły, że potwierdził, iż wciela się w młodszą (bądź alternatywną) inkarnację Morfeusza. A gdzie jest Laurence Fishburne? No cóż, jak się okazało nikt go nie zaprosił do zagrania w filmie. Według informatorów portalu One Take News Fishburne pojawi się jednak w filmie. Ale nie tak, jakbyśmy tego oczekiwali. Zobaczymy go w retrospekcjach z poprzednich części "Matriksa". Na ekranie nie zabraknie też statuy granego przez niego bohatera.

One Take News podaje również, że za pomocą podobnego chwytu w filmie pojawi się także Hugo Weaving. Nie zabraknie więc retrospekcji i materiałów archiwalnych z niezapomnianym agentem Smithem. Jak już wielokrotnie wspominano w głównej linii fabularnej "Matriksa Zmartwychwstań" pałeczkę po kultowym bohaterze ma przejąć Jonathan Groff. Jak to jednak będzie wyglądało w praktyce przekonamy się dopiero za nieco ponad miesiąc.

"Matrix Zmartwychwstania" trafi na ekrany kin 22 grudnia 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA