REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Sex Education" i "Squid Game" to jedne z najlepszych seriali tego roku. Obejrzycie je na Netflix Polska

Najlepsze seriale września 2021 to różnorodne tytuły. Większość z nich obejrzycie na Netflix Polska. Wybraliśmy produkcje, których nie możecie przegapić.

05.10.2021
7:02
najlepsze seriale netflix wrzesień 2021
REKLAMA

Nowe seriale podbiły nasze serca we wrześniu. Wybraliśmy najlepsze produkcje ubiegłego miesiąca, które obejrzycie na Netflix Polska i HBO GO. Wśród polecanych tytułów znajdziecie perełki. Każdy serial jest nieco inny i odpowiada też na inne potrzeby widza. Mamy więc mroczną "Nocną mszę", dziwaczne "Squid Game" czy dramatyczne "Sceny z życia małżeńskiego". Sprawdźcie naszą listę nowości Netfliksa i HBO GO.

REKLAMA

Najlepsze seriale – wrzesień 2021. Tych tytułów nie powinieneś przegapić na Netflix Polska i nie tylko

Tomasz Gardziński

Nocna msza, bo mimo sporej dawki kiczu ma w sobie coś bardzo pociągającego

Netflix najlepsze seriale – Nocna msza

"Nocna msza" to nowy horror autora takich hitów jak "Doktor Sen" czy "Nawiedzony dom na wzgórzu", więc można było sobie wiele po nim obiecywać. Tych nadziei nie do końca udało się spełnić, o czym szerzej pisałem w swojej recenzji. Niestety, Mike’owi Flanaganowi nieszczególnie udało się połączyć ambitną tematykę związanej z wiarą i strachem przed śmiercią z dosyć kiczowatymi elementami horroru klasy B. Obie twarze "Nocnej mszy" zbyt często się ze sobą gryzą, żebyśmy mogli mówić o serialu wybitnym. Nie oznacza to jednak, że warto odpuścić sobie nowy horror Flanagana. To wciąż obowiązek dla każdego fana horrorów, a zwłaszcza pewnych kultowych krwiopijców.

"Nocna msza" do obejrzenia na Netflix Polska.

Michał Jarecki

Squid Game, bo to niezwykle wciągający serial z fajnie poprowadzonym motywem death game

"Squid Game" wsysa już po pierwszym odcinku i wypluwa dopiero po emocjonującym finale - nie pamiętam, kiedy ostatnio z takim zaangażowaniem i niesłabnącym zainteresowaniem katowałem jakiś serial przez pół dnia (to już nie te czasy, kiedy szczerze uwielbiałem binge’ować). Niegłupi i fantastycznie zagrany antykapitalistyczny dramat, z jednej strony sięgający po znane motywy, z drugiej - rozgrywający je po swojemu; oto prawdopodobnie najbardziej przekonująca (na tyle, na ile to możliwe, rzecz jasna) produkcja z "death game" w tle. 

"Squid Game" obejrzysz na Netflix Polska.

Piotr Grabiec

Dom z papieru, bo wciągnąłem się jak w telenowelę

Seriale września na Netflix

Ten niespodziewany hit Netfliksa wymaga od widza ogromnego zawieszenia niewiary, ale co z tego, skoro nadal świetnie się ogląda zmagania Profesora i jego ekipy? "Dom z papieru" w pierwszych odcinkach 5. serii co prawda zaczyna powoli odpinać wrotki niczym ostatnie odcinki kinowego serialu "Szybcy i wściekli", ale nie udaje przy tym, że jest czymś więcej niż w rzeczywistości. Aby się dobrze bawić, wystarczy pogodzić się z tym, że chodzi tu tylko i wyłącznie o nieskrępowaną rozrywkę, a te wszystkie skoki są jedynie pretekstem po to, by pokazać nam grupę przyjaciół, która pomimo braku więzów krwi zmieniła się w rodzinę - i to taką temperamentną, z całym dobrodziejstwem inwentarza.

Bartosz Godziński

3. sezon Sex Education, bo to najlepszy trwający serial Netfliksa

3. sezon "Sex Eduction" był dla mnie niezwykłym zaskoczeniem, bo nie spodziewałem się, że z tych historii da się wyciągnąć coś więcej (i przy okazji być wciągającym). A jednak! Dalej jest zabawnie, ciepło i dramatycznie, a całość trzyma niezmiennie wysoki poziom. Nawet jeśli przymkniemy oko na niektóre, nagle urwane wątki relacyjne. Pomimo osadzenia serialu w brytyjskich realiach społeczno-edukacyjnych, tym razem znaleźliśmy wiele odniesień do polskich szkół i reform, które chcą je zmienić w kościelne przybudówki, a nie placówki oświaty. W trzecim sezonie najjaśniej błyszczy Adam Groff (Connor Swindells). Jest genialnym przykład tego, jak rozwijać postać - ze znienawidzonego łobuza, stał się ulubieńcem widzów odkrywającym swoją tożsamość i uczącym się wyrażać emocje. Trzeci sezon duży nacisk kładzie też na rodziców bohaterów, którzy są od nich o wiele bardziej doświadczeni, ale często też zachowują się jak dzieci. To też coś więcej niż serial. Stanowi potężną pigułkę wiedzy na temat seksualności - nie tylko dla młodzieży. Niewiele jest takich produkcje, które oprócz bycia przyjemnym pożeraczem czasu wnoszą coś pożytecznego w nasze życia. 

"Sex Education" 3. sezon obejrzysz na Netfliksie.

Rafał Christ

Sceny z życia małżeńskiego, bo ten serial to emocjonalny rollercoaster

Najlepsze seriale HBO – co oglądać?
REKLAMA

Serial "Sceny z życia małżeńskiego" wymęczy was emocjonalnie. Każdy z odcinków to epizod z relacji pary, która żyć bez siebie nie może, a ze sobą też im nie wychodzi. Na przestrzeni kilku lat rozstają się, schodzą, spotykają, uprawiają seks i kłócą. Każda rozmowa staje się samonakręcającą spiralą żalów, gniewu i deprywacji. Ta psychodrama rozpisana jest na dwójkę postaci (z kilkoma bohaterami epizodycznymi) i utrzymana w kameralnym tonie, ale potrafi zdławić, stłamsić i przeorać. Oscar Isaac i Jessica Chastain są tu w szczytowej formie. Aż chciałoby się serial spuentować słowami klasyka: "złoty, a skromny!".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA