REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix będzie pokazywał seriale konkurencji. Tak, dobrze czytacie

Netflix konsekwentnie poszerza swoją bibliotekę - w ostatnich czasach również o produkcje konkurencji. Niedawno HBO Max popisało się niespotykaną oszczędnością, sprzedając prawa do emisji niektórych swoich tytułów największemu rywalowi. Teraz również polski oddział Canal+ zdecydował się sprzedać Netfliksowi swoje oryginalne tytuły.

08.08.2023
13:48
netflix canal plus seriale żmijowisko
REKLAMA

Netflix nie waha się kupować oryginalnych produkcji od innych dostawców, by urozmaicić swoją ofertę. Było TVP, było HBO Max, teraz przyszedł czas na Canal+. Już 30 sierpnia w bibliotece giganta pojawi się polskie "Żmijowisko" - tytuł do tej pory dostępny wyłącznie w ramach serwisu streamingowego CANAL+ Online. Inną, starszą produkcją (stworzoną jeszcze w czasach Cyfry+), którą 24 sierpnia Netflix pokaże swoim subskrybentom, będzie "Misja Afganistan".

REKLAMA

Polskie seriale Canal+ na Netfliksie

Do serwisu Netflix trafi kilka produkcji Canal+ - ale nie na wyłączność. Na podobnej zasadzie udostępniamy nasze treści innym dostawcom, np. wiosną br. w grupie Kino Polska widzowie mogli zobaczyć seriale "Żmijowisko", "Nielegalni" i „Mały Zgon”. W ten sposób budujemy zasięg i poszerzamy widownię naszych produkcji w serwisach i na kanałach innych dostawców

- mówi mediom Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

W tym roku trafią tam też inne rodzime tytuły od Canal+, m.in. "Król" czy "Kruk".

Czytaj także:

"Żmijowisko" miało swoją premierę 3 listopada 2019 roku. Jednosezonowy kryminał to adaptacja powieści Wojciecha Chmielarza - wystąpili w nim m.in. Paweł Domagała, Cezary Pazura i Piotr Stramowski.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do tytułowego letniska. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić śledztwo. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków.

Przypomnę, że wraz z początkiem sierpnia na Netfliksa trafiły wszystkie sezony serialu "Niepewne", czyli oryginalnej produkcji HBO. 15 sierpnia zadebiutują tam również "Gracze", a później kultowe "Sześć stóp pod ziemią", "Pacyfik" czy "Kompania braci". Dodatkowo wkrótce ma pojawić się tam również "Młody Sheldon", czyli prequel "Teorii wielkiego podrywu".

REKLAMA
Najnowsze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA