REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix będzie pokazywał seriale konkurencji. Tak, dobrze czytacie

Netflix konsekwentnie poszerza swoją bibliotekę - w ostatnich czasach również o produkcje konkurencji. Niedawno HBO Max popisało się niespotykaną oszczędnością, sprzedając prawa do emisji niektórych swoich tytułów największemu rywalowi. Teraz również polski oddział Canal+ zdecydował się sprzedać Netfliksowi swoje oryginalne tytuły.

08.08.2023
13:48
netflix canal plus seriale żmijowisko
REKLAMA

Netflix nie waha się kupować oryginalnych produkcji od innych dostawców, by urozmaicić swoją ofertę. Było TVP, było HBO Max, teraz przyszedł czas na Canal+. Już 30 sierpnia w bibliotece giganta pojawi się polskie "Żmijowisko" - tytuł do tej pory dostępny wyłącznie w ramach serwisu streamingowego CANAL+ Online. Inną, starszą produkcją (stworzoną jeszcze w czasach Cyfry+), którą 24 sierpnia Netflix pokaże swoim subskrybentom, będzie "Misja Afganistan".

REKLAMA

Polskie seriale Canal+ na Netfliksie

Do serwisu Netflix trafi kilka produkcji Canal+ - ale nie na wyłączność. Na podobnej zasadzie udostępniamy nasze treści innym dostawcom, np. wiosną br. w grupie Kino Polska widzowie mogli zobaczyć seriale "Żmijowisko", "Nielegalni" i „Mały Zgon”. W ten sposób budujemy zasięg i poszerzamy widownię naszych produkcji w serwisach i na kanałach innych dostawców

- mówi mediom Piotr Kaniowski, rzecznik prasowy Canal+ Polska.

W tym roku trafią tam też inne rodzime tytuły od Canal+, m.in. "Król" czy "Kruk".

Czytaj także:

"Żmijowisko" miało swoją premierę 3 listopada 2019 roku. Jednosezonowy kryminał to adaptacja powieści Wojciecha Chmielarza - wystąpili w nim m.in. Paweł Domagała, Cezary Pazura i Piotr Stramowski.

Serial opowiada historię grupy trzydziestoparoletnich przyjaciół ze studiów, którzy wyjeżdżają ze swoimi dziećmi na wakacje do tytułowego letniska. Pewnego wieczoru, w trakcie zakrapianej alkoholem imprezy, znika 15-letnia Ada, córka Arka i Kamili. Rozpoczynają się zakrojone na wielką skalę poszukiwania, jednak dziewczyny nie udaje się odnaleźć. Rok później jej ojciec wraca na miejsce tragedii, aby wznowić śledztwo. W trakcie jego prywatnego dochodzenia pojawiają się zaskakujące tropy i nowi podejrzani. Sprawa coraz bardziej się gmatwa i pojawia się w niej coraz więcej wątków.

Przypomnę, że wraz z początkiem sierpnia na Netfliksa trafiły wszystkie sezony serialu "Niepewne", czyli oryginalnej produkcji HBO. 15 sierpnia zadebiutują tam również "Gracze", a później kultowe "Sześć stóp pod ziemią", "Pacyfik" czy "Kompania braci". Dodatkowo wkrótce ma pojawić się tam również "Młody Sheldon", czyli prequel "Teorii wielkiego podrywu".

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA