REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Pół Polski rzuciło się na Disney+. A co w tym czasie oglądali wielbiciele Netfliksa?

Dobiegający końca tydzień był szczególny dla Polaków, bo przyniósł upragnioną premierę Disney+. Wielu z nas poświęciło ostatnie dni wyłącznie na przeglądaniu oferty nowej platformy, ale nie wszyscy poszli tą drogą. Dużo osób zostało z serwisem Netflix, który w międzyczasie wypuścił m.in. "Pierwsze zabójstwo" i finałowy sezon "Peaky Blinders".

19.06.2022
13:13
netflix kontra disney plus top 10
REKLAMA

Disney+ wszedł do Polski z wielkimi fanfarami i potężną biblioteką oryginalnych produkcji. Coraz więcej osób zadaje więc sobie pytanie, czy to moment na rezygnację z innych serwisów VOD? Może nawet z Netfliksa? Nie brak jednak odbiorców, którym taka myśl nawet nie zagościła w głowie. Najwięksi wielbiciele platformy spędzili ostatni tydzień nie na sprawdzaniu biblioteki Marvela na Disney+, lecz oglądaniu takich hitów jak "Peaky Blinders", "Stranger Things" czy "Pierwsze zabójstwo".

REKLAMA

Prawie cała Polska rzuciła się na Disney+. Jak w tym czasie wyglądał Netflix TOP 10?

10. Psi patrol (powrót do zestawienia)

"Psi patrol" jest dla dzisiejszych dzieci tym, czym dla pokolenia lat 90. były kreskówki Cartoon Network i Fox Kids. Żaden tytuł przeznaczony dla najmłodszej widowni nie cieszy się w Polsce (i na świecie) porównywalnie wielką popularnością. Choć tak rodzice, jak i ich dzieci chcieliby zapewne, żeby Netflix w końcu odświeżył bibliotekę o kolejne odcinki tej produkcji.

Wynik: 32 punkty

9. Miłość jest blisko (spadek o dwa miejsca)

"Miłość jest blisko" to jedyny polski film w tej edycji rankingu i zarazem jedna z zaledwie trzech produkcji, które utrzymały miejsce w czołówce Netflix TOP 10 po poprzednim tygodniu. Fabuła dzieła Radosława Dunaszewskiego opowiada o dwójce przyjaciół, którzy wspierają swoje próby znalezienia miłości. Aż w końcu odkrywają, że ta była przez cały ten czas na wyciągnięcie ręki.

Wynik: 33 punkty

8. Bądźcie życzliwi: Modlitwa i posłuszeństwo (nowość)

Seriale dokumentalne długo cieszyły się wielkim powodzeniem na Netfliksie, ale w ostatnich miesiącach jakoś brakowało tytułów tego typu zdolnych wspiąć się na listę TOP 10. Zdołała to zrobić dopiero produkcja poświęcona Warrenowi Jeffsowi i jego Fundamentalistycznemu Kościołowi Jezusa Chrystusa w Dniach Ostatnich. Miniserial liczy cztery odcinki.

Wynik: 35 punktów

7. Drzewa pokoju (nowość)

Amerykański dramat "Drzewa pokoju" opowiada o czwórce kobiet, które nawiązują szczególną więź w trakcie rzezi Rwandy z 1994 roku. Każda z nich pochodzi z innego środowiska, ale wspólnie będą musiały wspierać się, by przetrwał ten brutalny i pełen niebezpieczeństw czas. Film "Drzewa pokoju" bazuje na autentycznej historii.

Wynik: 36 punktów

6. Przechwycenie (spadek o cztery miejsca)

Netflix stał się w ostatnich latach największym producentem kina akcji klasy B. Na platformę trafiło mnóstwo dzieł tego typu, a najnowszym jest "Przechwycenie" z Elsą Pataky w roli głównej i małym cameo jej męża Chrisa Hemswortha. Pełnometrażowa produkcja opowiada o kobiecie stacjonującej w bazie obrony przeciwrakietowej, która będzie musiała poradzić sobie z niespodziewanym terrorystycznym zagrożeniem.

Wynik: 44 punkty

5. Prywatność (nowość)

Hiszpańskojęzyczne thrillery poświęcone przemocy wobec kobiet można już właściwie nazwać jednym z filarów Netfliksa. "Prywatność" to historia ambitnej polityczki, której kariera staje pod dużym znakiem zapytania, gdy do mediów wycieka erotyczne wideo z jej udziałem. Kobieta postanawia walczyć o swoje prawo do prywatności i odkryć tożsamość ludzi stojących za przeciekiem.

Wynik: 52 punkty

4. Pierwsze zabójstwo (nowość)

Wampiry zawładnęły ludzką wyobraźnią wiele wieków temu i do dzisiaj stanowią jeden z fundamentów horroru, romansu i erotyki fantasy. Wszystkie te elementy znajdziecie w nowym serialu teen drama od platformy Netflix, czyli "Pierwszym zabójstwie". Produkcja kręci się wokół dwóch nastolatek, z których jedna jest niedoświadczoną wampirzycą a druga należy do starego klanu łowców potworów.

Wynik: 53 punkty

3. Rzut życia (nowość)

Adam Sandler wielu z nas kojarzy się wyłącznie z głupawymi komediami, które w ostatnich latach wypuszcza głównie na Netfliksie. Współpraca aktora z platformą ma jednak jeszcze drugie oblicze. Sandler jest bowiem świetnym aktorem dramatycznym, co potwierdził po raz kolejny w filmie "Rzut życia". To opowieść o trenerze koszykówki, który natrafia na świeży talent godny Michaela Jordana.

Wynik: 63 punkty

2. Peaky Blinders (nowość)

Użytkownicy Netflix Polska czekali na ten moment od dawna, bo brytyjskie "Peaky Blinders" dorobiło się przez lata statusu globalnego hitu. Oczekiwania związane z finałowym sezonem sięgały więc zenitu. Czy udało się je spełnić? Sprawdźcie naszą recenzję 6. części "Peaky Blinders".

Wynik: 63 punkty

1. Stranger Things (to samo miejsce)

REKLAMA

"Stranger Things" znajduje się dokładnie w tym miejscu, gdzie spodziewaliśmy się zastać ten globalny hit - na samym szczycie topki. Zresztą w pełni zasłużenie, bo najnowszy rozdział opowieści o "dzieciakach" z Hawkins okazał się wyraźnym powrotem do formy. "Stranger Things 4" naprawdę warto obejrzeć, nawet jeśli akurat debiutuje Disney+.

Wynik: 70 punktów

Disney+ zadebiutował w Polsce. Tutaj kupisz go najtaniej.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA