REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. VOD
 3. Netflix

Tak będzie wyglądał finał "Stranger Things". Wszystkie pytania, na które musi odpowiedzieć 4. sezon serialu Netfliksa

4. sezon "Stranger Things" Netfliksa był dla mnie olbrzymim zaskoczeniem - po poprzednich odsłonach, które obejrzałem z rosnącą obojętnością, wreszcie otrzymałem potężny zastrzyk emocjonującej rozrywki. Oczekiwania względem dwóch ostatnich odcinków są spore - co w nich zobaczymy? W sieci pojawił się pierwszy zwiastun finału.

09.06.2022
21:02
stranger things 4 final zwiastun pytania nowe odcinki kiedy
REKLAMA

4. sezon "Stranger Things" okazał się strzałem w dziesiątkę - w całej tej nawałnicy popkulturowych odniesień twórcy odnaleźli własną drogę, zaproponowali interesującą historię i przestali się powtarzać. Osobiście uważam, że nowa odsłona jest najlepsza z dotychczasowych - i nawet kilka dość istotnych wad nie zepsuło mi szczerej radości z binge'owania tej perełki.

Już 1 lipca na Netfliksie pojawią się ostatnie odcinki sezonu. Choć będą to jedynie dwa epizody, w sumie czekają nas blisko 4 godziny przygód w Hawkins (8. epizod ma trwać 1 godzinę 25 minut, tymczasem 9. - prawie 2,5 godziny). Wbrew pozorom nie zostaliśmy pozostawieni z nadmiarem niewyjaśnionych wątków - przeciwnie, 7. epizod zdradził nam przyczyny krwawej jatki z retrospekcji w pierwszym odcinku, poznaliśmy też pełne i zaskakujące origin story potężnego Vecny i pochodzenie innych podobnych Nastce dzieciaków. Wiemy, że nadciąga wojna, a bohaterowie będą musieli się zjednoczyć, by powstrzymać to, co nadchodzi - celem Drugiej Strony jest przecież nasz świat.

Na jakie pytania powinien odpowiedzieć nam finał?

REKLAMA

Stranger Things, sezon 4.: zwiastun finału. Pytamy: co dalej?

 • Póki co prawdę o Vecnie zna jedynie Nancy, która utknęła po Drugiej Stronie. Bohaterka musi się stamtąd wydostać i jak najszybciej ostrzec nieświadomą resztę.
 • Jedenastka jest, rzecz jasna, jedyną osobą, która może mierzyć się z Vecną jeden na jeden (raz już go pokonała, choć teraz mowa o nieco innej, zapewne potężniejszej istocie). Odzyskała wspomnienia (a przynajmniej ich część) i być może skojarzy "Jedynkę" z Vecną. Tak czy inaczej, jest ponownie gotowa do walki i również powinna jak najszybciej dostać się do Hawkins, by wesprzeć resztę.
 • W długim finałowym odcinku na pewno dojdzie do wielkiej walki - prawdopodobnie właśnie z Vecną, który pozostaje mini-bossem na drodze do Łupieżcy Umysłów. Bitwa przeciw temu ostatniemu odbędzie się w 5. serii - byłoby jednak fajnie, gdyby twórcy urozmaicili starcia i nie sprowadzali ich do klasycznego oklepu od wrzeszczącej Jedenastki.
 • A może… wbrew teorii Dustina, Vecna działa na własną rękę?
 • Dowiadujemy się coraz więcej o mitologii Drugiej Strony, ale wciąż nie rozumiemy jej natury i nie mamy pewności, jak działa. W 4. sezonie dowiedzieliśmy się, że czas się tam zatrzymał, nie jest równoległy z tym w naszym świecie. Bohaterowie zorientowali się, że do "zamrożenia" doszło w dniu zniknięcia Willa Byersa w 1983 roku. Co to oznacza? I kiedy tak naprawdę to miejsce "powstało"? Dustin sugeruje, że to wymiar, który może istnieć od zawsze - ale nie mamy pewności, czy to prawda.
 • Pochodzenie Jedynki - skąd wzięły się jego moce?
 • Jaką rolę ostatecznie odegra w tym wszystkim dr Brenner, którego coraz trudniej jednoznacznie ocenić? Czy Brenner wie, że Jedynka żyje? Czy obawia się jego zemsty? Planuje wymusić starcie między Nastką a byłym przyjacielem? Nie mamy pojęcia, z czego Brenner zdaje sobie sprawę i jakie są dokładnie jego plany.
 • Co Rosjanie robią z Demogorgonami? Dlaczego interesuje ich Druga Strona? Hopper, Joyce, Murray i Dmitri wciąż są uwięzieni w rosyjskim obozie. Przed nimi daleka droga - jak uda im się uciec?
 • Co z relacją Nancy i Jonathana? Twórcy coraz wyraźniej sugerują, że dziewczynę wciąż wiele łączy ze Stevem (nieustannie w niej zakochanym).
REKLAMA

Przypominamy, że trwa Netflix Geeked Week - to właśnie tam twórcy pokazali nowy zwiastun.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA