REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Co Polacy oglądają na Netfliksie? Te filmy i seriale są hitami w serwisie

Ranking Netflix TOP 10 stanowi często doskonały wgląd w gusta polskich widzów. A to dlatego, że w najnowszej edycji naszej serii znajdziemy same popularne gatunki. Od fantasy aż po film zemsty.

12.06.2021
11:30
netflix top 10
REKLAMA

Co Polacy oglądali w ostatnich dniach na platformie Netflix? Krótka odpowiedź brzmi: dużo fantasy, dwie sensacyjne produkcje, kilka kryminałów, a i jakieś tytuły dla dzieci też się znalazły. Po więcej szczegółów musicie zajrzeć poniżej.

REKLAMA

Netflix TOP 10 – najważniejsze tytuły tygodnia:

10. StartUp (nowość)

Trzymający w napięciu serial „StartUp” wszedł na Netflix Polska ze wszystkimi trzema sezonami, co wywindowało go do czołowej dziesiątki platformy. Amerykańska produkcja opowiada na wynalezieniu nowej kryptowaluty, nad którą pieczę przejmuje trójka bohaterów. A w ślad za nimi podąża skorumpowany agent FBI. W serialu pojawili się m.in. Martin Freeman, Adam Brody i Mira Sorvino.

Wynik: 8 punktów

9. Gdy sen nie nadchodzi (nowość)

„Gdy sen nie nadchodzi” to nowy hit science fiction, który w ostatnich dwóch dniach roboczych zdobył niemal maksymalną liczbę punktów. Fabuła produkcji kręci się wokół zmagań pewnej zdesperowanej rodziny walczącej o przetrwanie w świecie, gdzie cała ludzkość cierpi na bezsenność. Więcej o filmie przeczytacie TUTAJ.

Wynik: 19 punktów

8. Kto zabił Sarę? (spadek o pięć miejsc)

Meksykański thriller kryminalny „Kto zabił Sarę?” był jednym z największych hitów wiosny. Ale jego oddziaływanie w czerwcu z jakiegoś powodu osłabło. Być może jest to wynik dosyć frustrującego 2. sezonu, który nie wyjaśnił właściwie niczego na temat tytułowego pytania. Przez co wielu widzów głośno wyraziło swoje rozczarowanie.

Wynik: 23 punkty

7. Psi patrol (awans o trzy miejsca)

„Psi patrol” to produkcja animowana dla dzieci, która zgarnęła w ostatnim roku tytuł najpopularniejszej bajki w Polsce. Żaden tytuł tak często nie wraca do TOP 10 Netfliksa, żaden nie ma tak wiernej grupy fanów.

Wynik: 25 punktów

6. Odnajdę cię (nowość)

Widzowie Netflix Polska uwielbiają, gdy firma od czasu do czasu sprowadza im jakiś polski film na licencji. To dla wielu użytkowników okazja do pierwszego obejrzenia niektórych co bardziej niszowych produkcji z ostatnich kilku lat. Taki właśnie przypadek dotyczy kryminalnego „Odnajdę cię” z Ewą Kaim, Dariuszem Chojnackim, Michałem Żurawskim i Piotrem Stramowskim w rolach głównych.

Wynik: 26 punktów

5. Ragnarok (spadek o trzy miejsca)

Nowa edycja Netflix TOP 10 obfituje w produkcje fantasy, a obecność w tym gronie norweskiego serialu „Ragnarok” raczej nie dziwi. Mowa o tytule, który łączy w sobie elementy teen drama, proekologicznej opowieści i staronordyckiej baśni. Wszystko za sprawą fabularnego powiązania fabuły tego tytuł z mitycznym Ragnarokiem z Thorem, Odynem i całą resztą uwielbianych przez świat bóstw w rolach głównych.

Wynik: 36 punktów

4. Legion samobójców (awans o dwa miejsca)

„Legion samobójców” nie podbił kin. Co do tego nie ma żadnych wątpliwości, bo produkcję zmasakrowali krytycy, a i wyniki w box office nie były zadowalające dla wytwórni Warner Bros. Po wejściu na Netflix Polska film Davida Ayera opowiadający o grupie superzłoczyńców zaangażowanych w specjalną misję radzi sobie jednak naprawdę nieźle. I w ostatnim tygodniu zdołało nawet awansować o dwie lokaty.

Wynik: 43 punkty

3. Xtremo (nowość)

Polacy uwielbiają oglądać na Netfliksie takie gatunki jak thriller, kryminał, fantasy, science fiction czy satyryczna animacja. Ale co z sensacyjnymi filmami akcji? Ich też nie brakuje na naszej liście, a „Xtremo” zajęło wręcz miejsce na podium. Hiszpańska produkcja nawiązuje do klasyków gatunku, gdzie trup ściele się gęsto a bohatera do działania popycha chęć wywarcia zemsty na swoich oprawcach.

Wynik: 50 punktów

2. Łasuch (nowość)

„Łasuch” na początku czerwca może pochwalić się mianem najpopularniejszego nowego serialu. Adaptacja komiksu Jeffa Lemire'a nie jest przesadnie wierna pierwowzorowi (więcej na temat różnic między oryginałem i serialem przeczytacie TUTAJ), ale zdobyła serca widzów. Przede wszystkim tych młodszych, bo właśnie do nich jest skierowana.

Wynik: 60 punktów

1. Lucyfer (to samo miejsce)

REKLAMA

„Lucyfer” wygodnie rozgościł się na 1. miejscu naszego rankingu. Dość powiedzieć, że od poprzedniego tygodnia stracił zaledwie jeden punkt na siedemdziesiąt możliwych. Król Piekieł najwyraźniej jest też królem Netfliksa. Przynajmniej dopóki serwis nie powiększy się o nowy sezon „Szkoły dla elity”.

Wynik: 69 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA