REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

„The Good Doctor” na szczycie, ale „Nie uciekniesz od miłości” depcze mu po piętach – Netflix TOP 10

Jakie filmy i seriale zwróciły uwagę Polaków w ostatnich dniach? Na liście Netflix TOP 10 znajdziemy kilka nowości i powracających tytułów. W tym horror „Dom z koszmarów” oraz romantyczne „Nie uciekniesz od miłości”.

07.08.2021
10:49
netflix top 10 nie uciekniesz od miłości
REKLAMA

To był bardzo burzliwy tydzień dla polskiego rynku VOD, o czym świadczą początek współpracy między Netfliksem i Canal+ online, a także debiut platformy Viaplay. Użytkownicy największego serwisu streamingowego mieli jednak wystarczające powody, by skupić się debiutujących tam nowościach. Największym nowym hitem okazał się film „Nie uciekniesz od miłości”.

REKLAMA

Netflix TOP 10 – to oglądaliśmy w ostatnim tygodniu:

10. Dom z koszmarów (nowość)

Netflix uwielbia horrory niemal tak mocno jak jego użytkownicy. Dlatego na platformie nowe filmy i seriale grozy pojawiają się z dużą regularnością. Najnowszym przykładem jest „Dom z koszmarów” z Ashley Greene i Shawnem Ashmorem w rolach głównych. Produkcja opowiada historię znajdującego się w kryzysie małżeństwa, które postanawia zacząć odnowa wspólne życie i przeprowadzić się do innego domu. Wybierają jednak najgorszą opcję z możliwych.

Wynik: 15 punktów

9. Krwawe niebo (spadek o sześć miejsc)

„Krwawe niebo” nie jest już najświeższym nowym horrorem dostępnym na Netflix Polska (ten tytuł właśnie przeszedł na „Dom z koszmarów”), ale w niczym nie zmniejszyło to jego popularności wśród widzów. Produkcja korzysta z klasycznym wampirycznych motywów, ale umiejscawia je w kontekście sensacyjnego filmu o samolocie porwanym przez terrorystów. Wychodzi to całkiem nieźle, co potwierdza nasza recenzja.

Wynik: 17 punktów

8. Wyznania gejszy (nowość)

Wyprodukowany w 2005 roku film „Wyznania gejszy” to adaptacja debiutanckiej powieści Arthura Goldena. Zainspirowana losami Mineko Iwasaki opowieść koncentruje się na kulisach życia gejsz na początku XX wieku. Główne role zagrali tu Ziyi Zhang, Michelle Yeoh, Ken Watanabe i Li Gong. „Wyznania gejszy” otrzymały trzy Oscary za najlepsze zdjęcia, kostiumy i scenografię.

Wynik: 18 punktów

7. Rojst '97 (spadek o dwa miejsca)

„Rojst '97” jest w ostatnich tygodniach najpopularniejszych polskim serialem i nie ma w tym absolutnie żadnego przypadku. Sequel kultowej produkcji z 2018 roku nie tylko powrócił do uwielbianych przez widzów bohaterów, ale też umiejscowił ich w niezwykle interesującym momencie z polskiej historii. I choć wiele osób krytykuje retro styl „Rojst '97” jako mocno niewiarygodny, to sama fabuła wzbudziła olbrzymi entuzjazm fanów kryminałów.

Wynik: 19 punktów

6. Bartkowiak (nowość)

Skoro o polskich produkcjach mowa – na najnowszej liście Netflix TOP 10 znalazł się także pełnometrażowy film „Bartkowiak”. Nowe dzieło reżysera Daniela Markowicza opowiada o byłym zawodniku MMA, który po przegranej walce o tytuł wycofuje się z życia publicznego. Tomek Bartkowiak wróci do świata dopiero po tragicznej śmierci swojego brata, gdy postanowi znaleźć winnych i pomścić śmierć członka rodziny.

Wynik: 31 punktów

5. Czarnobyl 1986 (spadek o dwa miejsca)

Rosyjski film „Czarnobyl 1986” to jeden z tytułów, o których w minionych tygodniach było zdecydowanie najgłośniej. Fabularna produkcja poświęcona katastrofie reaktora jądrowego w Czarnobylu została określona jako fantasy przez byłego likwidatora i nie dorasta do pięt serialowy „Czarnobyl” od HBO. Ale zyskała całkiem pokaźną grupę widzów .

Wynik: 34 punkty

4. Ostatni najemnik (nowość)

Jean-Claude Van Damme powrócił i znowu kopie tyłki gromadzie przeciwników rodem z kina akcji lat 80. Jak donosi nasz recenzent w swoim tekście poświęconym filmowi „Ostatni najemnik” ta nostalgiczna podróż do dekady Rambo i Terminatora wychodzi całkiem nieźle. Choć też siłą rzeczy po Van Dammie nie należy się spodziewać aktorskich fikołków. Co najwyżej takich kaskaderskich.

Wynik: 46 punktów

3. Outer Banks (powrót do zestawienia)

Po długich i intensywnych poszukiwaniach skarb z Royal Merchanta został odnaleziony. Jak przyjdzie się jednak dowiedzieć bohaterom „Outer Banks” utrzymanie bogactwa jest znacznie trudniejszego niż zdobycie go. W 2. sezonie amerykańskiego serialu Netfliksa jesteśmy świadkami wielkiej wojny o złoto, której ostatecznym zwycięzcą może okazać się właściwie każdy.

Wynik: 54 punktów

2. Nie uciekniesz od miłości (nowość)

„Nie uciekniesz od miłości” to najpopularniejsza nowość ostatniego tygodnia na Netflix Polska. Mamy tutaj do czynienia z kolejnym przykładem optymistycznego romansu, który rozgrywa się w warunkach pięknej egzotyki. Główną bohaterką filmu jest szukająca szczęścia Erica. Po zerwaniu z chłopakiem postanawia zrobić coś innego i zatrudnia się jako piosenkarka w luksusowym hotelu na Mauritiusie. A tam natrafia na pewnego niezwykłego mężczyznę.

Wynik: 64 punktów

REKLAMA

1. The Good Doctor (to samo miejsce)

„The Good Doctor” był bardzo blisko spadku z 1. miejsca, ale ostatecznie utrzymał tę pozycję dzięki maksymalnej liczbie punktów w piątek. Medyczna produkcja w ostatnich trzech tygodniach urosła do roli największego hitu lipca, a początek nowego tygodnia ma równie mocny. Inna sprawa, że fani Netflix Polska wciąż czekają na dołączenie do biblioteki najnowszego sezonu „The Good Doctor”.

Wynik: 65 punktów

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA