REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Sandra Bullock nie wybaczy "Domowi z papieru". Sprawdźcie TOP 10 Netflixa z tego tygodnia

W tym tygodniu łeb w łeb szły dwie produkcje Netfliksa: "Dom z Papieru" i "Niewybczalne" z Sandrą Bullock. Ostatecznie hiszpański serial wygrał, a na trzecim miejscu znalazł się "Wiedźmin". I to jeszcze przed startem 2. sezonu. Co jeszcze było najchętniej oglądane przez Polaków w tym tygodniu na Netfliksie? Sprawdzamy Netflix TOP 10.

18.12.2021
10:13
Netflix TOP 10 Polska lista dom z papieru niewybaczalne
REKLAMA

W porównaniu z zeszłym tygodniem na samym szczycie bez zmian, ale dominacja "Domu z papieru" była zagrożona przez nowy film Netfliksa, czyli "Niewybaczalne" (miał premierę 10 grudnia). Zresztą w topkach codziennie wskakiwały świeże tytuły – i pod względem daty produkcji, jak i stażu na Netfliksie (jak Niewidzialny człowiek, który nie jest nowym filmem).

Jak tworzymy poniższą listę? Sprawdzamy codziennie, co znalazło się w TOP 10 produkcji Netflix Polska w ogólnej kategorii. Następnie przyznajemy punkty w skali od 1 (miejsce #10) do 10 (miejsce #1), a na koniec tygodnia sumujemy. Poniższa lista powstałą na podstawie danych zbieranych od poniedziałku do piątku.

REKLAMA

Netflix TOP 10. Co Polacy najchętniej oglądali w tym tygodniu?

Wśród najpopularniejszych produkcji Netflixa znalazły się m.in. "Kalifornijskie święta", "I że cię nie opuszczę", "Titans" i oczywiście "Wiedźmin" - widzowie z pewnością chcieli nadrobić pierwsze odcinki przed 2. sezonem seriali. Tygodniowy TOP Netfliksa to miks Netflix Originals i tytułów na licencji. Co znajdziemy w zestawieniu?

10. Kalifornijskie święta: Światła miasta (nowość)

Idą święta, więc oglądamy świąteczne filmy. Ten różni się od innych z pewnością pod względem ilości śniegu. To chyba jedyna rzecz jakiej nam mogą zazdrościć Kalifornijczycy w grudniu. Bohaterami tej komedii romantycznej są Callie i Joseph, którzy opuszczają swoje ranczo i beztroskie życie, by przeprowadzić się przed świętami do San Francisco. W planach mają ślub. Film jest sequelem "Kalifornijskich świąt" z zeszłego roku, które też możemy zobaczyć na Netfliksie.

Wynik: 8 punktów

9. Twoja nieznajoma (nowość)

Ten meksykański film romantyczny docenią szczególnie nastolatki, choć pewnie zdziwią isę, że ktoś w 2021 roku wysyła jeszcze smsy. A przypadkowa wiadomość wysłana tą formą komunikacji połączyła Vale i Alex. Zaczynają flirtować z nieznajomym, choć tak naprawdę znają się w realu. Co z tego wyniknie?

Wynik: 10 punktów

8. Niewidzialny człowiek (nowość)

Film z Elisabeth Moss ("Opowieść podręcznej") to nie do końca nowy film, bo miał premierę w zeszłym roku, ale właśnie teraz został dodany do biblioteki Netfliksa. I warto go obejrzeć, bo to jeden z najlepszych thrillerów 2020 roku. To zupełnie inne podejście do książki H.G. Wellsa i klasycznego filmu z 1933 roku. W sumie ma niewiele wspólnego oryginałem, ale to dobrze, że został uwspółcześniony i dopasowany do nowych czasów. Dzięki temu uderza ze zdwojoną siłą.

Wynik: 10 punktów (ex aequo z Twoją nieznajomą)

7. I że cię nie opuszczę (nowość)

Najstarszy film na liście, bo z 2012 roku, ale przecież wiek nie ma znaczenia. Fani kultowego "Pamiętnika" mogą mieć lekkie deja vu - występuje w nim Rachel McAdams, która problemy z pamięcią. Traci ją po wypadku i tuż po ślubie. Teraz jej świeżo upieczony mąż (Channing Tatum) będzie starał się pomóc jej wrócić do zdrowia i odzyskać utraconą miłość. A widzowie będą płakać jak bobry.

Wynik: 12 punktów

6. Titans (awans z 10)

"Titans" powrócił z 3. sezonem na Netflix Polska i od razu bardzo wysoko wylądował na liście nowości. W tym tygodniu też sobie nieźle radził. Głównym bohaterem serialu jest Nightwing, czyli Robin, pomocnik Batmana. Dowodzi grupą młodych superbohaterów (w jej skład wchodzi też Raven, Starfire i Beast Boy), którzy walczą ze złem w Gotham. W nowym sezonie zetrą się z dawnym towarzyszem: Czerwonym Kapturem.

Wynik: 22

5. Psi patrol (spadek z 3)

Obecność "Psiego patrolu" zbiegła się w czasie z nowymi obostrzeniami rządu. Przypadek? Nie sadzę. Czymś trzeba zająć dzieci, gdy muszą siedzieć w domach, a one wprost kochają oglądać wyczyny bohaterskich psiaków. W tym tygodniu deptały po piętach zwierzakom z "Dzikiej ekipy".

Wynik: 27

4. Dzika ekipa (nowość)

Nowy filmy animowane dla całej rodziny zawsze ostro trendują, więc zero niespodzianek. "Dzika ekipa" to grupa najniebezpieczniejszych zwierząt z Asutrali, które chcą się wyrwać z niewoli i wyruszają w pełną przygód podróż. Głównymi bohaterami jest m.in. włochaty pająk, jadowity wąż i skorpion, które mają złote serca i zostały tak słodko przedstawione, że aż chce się je przytulić. Nie polecam jednak tego powtarzać w prawdziwym życiu.

Wynik: 30

3. Wiedźmin (awans z 9)

"Wiedźmin" na nowo pojawił się w Netflix TOP 10. Właśnie mieliśmy premierę 2. sezonu, na którą czekaliśmy dwa lata. Część widzów chciała sobie przypomnieć, co tam się odgeraltowało, a niektórzy pewnie do ekranizacji książek Sapkowskiego zasiadali pierwszy raz, by wiedzieć, o czym dyskutuje spora część internetu. W przyszłym tygodniu jednak na bank "Wiedźmin" wskoczy na pierwsze miejsce.

Wynik: 40

2. Niewybaczalne (nowość)

Zeszłotygodniowa premiera Netfliksa przez cały tydzień zmagała się z niesłabnącą popularnością "Domu z papieru" i na początku prowadziła, ale na koniec widzowie "odpuścili". Główną rolę w filmie gra Sandra Bullock, która wciela się w postać byłej więźniarki próbującej wrócić na łono społeczeństwa. Nie będzie to łatwe również dla widzów. "Twórcy bezlitośnie serwują nam kolejne dłużyzny i mnożą ujęcia ze smutną Bullock. Cały czas pałętają się w kółko i drążą te same kwestie" - pisał w recenzji Rafał Christ. Widzowie Netfliksa najwyraźniej są jednak w stanie wybaczyć taką formę narracji.

Wynik: 45

1. Dom z papieru (bez zmian)

REKLAMA

"Dom z papieru" skończył się 3 grudnia. Wtedy na Netfliksie pojawiła się druga część piątego, finałowego sezonu. I od tamtej pory serial nie schodzi z topów platformy. Jednak nawet dla najtwardszych fanów ostatnia seria okazała się rozczarowaniem. To jednak nie koniec napadów na banki. Netflix ogłosił spin-off z Berlinem i koreańską wersję z gwiazdą "Squid Game". Tak szybko z tą marką się więc nie rozstaniemy.

Wynik: 48

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA