REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Mało wam zombiaków? Chyba tak, bo "All of Us Are Dead" zmiażdżyło konkurencję na Netfliksie

Co polscy widzowie wybrali w minionym tygodniu z biblioteki największego serwisu VOD? Na początku lutego zdecydowanie nie zabrakło kilku niespodzianek. Netflix może się natomiast bardzo cieszyć z kolejnego sukcesu koreańskiego serialu. Tym razem Netflix TOP 10 zdominował horror "All of Us Are Dead".

05.02.2022
9:21
netflix top 10 seriale horror all of us are dead
REKLAMA

Poprzednia edycja Netflix TOP 10 zamknęła się z serialem grozy "Archiwum 81" na czele. Amerykański horror nie zdołał utrzymać 1. miejsca trzeci tydzień z rzędu, ale sam gatunek wciąż trzyma się bardzo mocno. "Archiwum 81" zastąpiła zupełnie nowa koreańska produkcja o zombie pt. "All of Us Are Dead". Co jeszcze Polacy oglądali w ostatnich dniach?

REKLAMA

Netflix TOP 10 - popularne filmy i seriale:

Na polską listę Netflix TOP 10 w okresie między 29 stycznia i 4 lutego złożyło się szesnaście różnych produkcji. Najmniej zdobył film "W królewskim stylu" (zaledwie jeden punkcik), a najwięcej horror "All of us Are Dead". Czołową dziesiątkę tworzą po równi nowości i powracające tytuły. Fani hiszpańskojęzycznych thrillerów na pewno powinni zwrócić uwagę na ponowne pojawienie się seriali "Toy Boy" i "Mroczne pożądanie". Nie jest to bowiem przypadek.

10. Upadek (spadek o pięć miejsc)

Brytyjski serial kryminalny "Upadek" liczy trzy sezony i opowiada o rywalizacji na śmierć i życie między upartą detektyw oraz grasującym na terenie Belfastu seryjnym mordercą. Główne role w produkcji zagrali Gillian Anderson i Jamie Dornan. "The Fall" był wcześniej dostępny w Polsce na HBO GO, ale nie przeszkodziło to użytkownikom Netfliksa ponownie zrobić z tego tytułu ogólnokrajowy hit.

Wynik: 13 punktów

9. Oszust z Tindera (nowość)

Twórcy popularnego dokumentu Netfliksa "Odwal się od kotów: Polowanie na internetowego mordercę" wrócili z nowym filmem. "Oszust z Tindera" to opowieść o złodzieju wyłudzającym pieniądze od kobiet poznanych za pomocą popularnej aplikacji randkowej. Cała historia oczywiście zaczyna się jak z bajki, ale potem przeradza się w trzymający w napięciu thriller. Wszystko zaś w oparciu o prawdziwą historię.

Wynik: 16 punktów

8. Mroczne pożądanie (powrót na listę)

Drugi i zarazem ostatni sezon popularnego thrillera erotycznego "Mroczne pożądanie" zadebiutował na Netflix Polska na początku lutego. W nowych odcinkach (jest ich dokładnie piętnaście) powracają wszyscy najważniejsi bohaterowie, a dojrzewające między nimi tajemnice, spiski i knowania nareszcie ujrzą światło dzienne. Wszystko ku uciesze polskich widzów.

Wynik: 19 punktów

7. Feria: Najciemniejsze światło (nowość)

Netflix dopiero co wypuścił jeden serial o działaniach szaleńczych kultystów, a już ma kolejną tego typu historię na podorędziu. "Feria: Najciemniejsze światło" opowiada dwójce sióstr, których rodzice wzięli udział w rytualnym samobójstwie na obrzeżach tytułowego miasteczka. Dziewczyny wkrótce odkryją, że to dopiero początek dziwnych zdarzeń w ich życiu, a Kult Światła ma wobec nich bardzo niebezpieczne plany.

Wynik: 22 punktów

6. Archiwum 81 (spadek o pięć miejsc)

Horror "Archiwum 81" spędził dwa tygodnie z rzędu na czele rankingu Netflix TOP 10, ale koniec końców musiał ustąpić miejsca nowszym tytułom. Opowieść o młodej kobiecie poszukującej swojej prawdziwej matki w budynku, gdzie działa demoniczny kult i odświeżającym jej nagrania po latach archiwiście chwyciła widzów za serce. Nawet tak wielki hit kiedyś musi jednak dobić do limitu swojej widowni. Na szczęście na VOD nie brakuje seriali podobnych do "Archiwum 81".

Wynik: 30 punktów

5. Toy Boy (awans o cztery miejsca)

Jeżeli obecność hiszpańskiego serialu "Toy Boy" na tej liście wywołała w was atak paniki w związku z przegapioną premierą nowego sezonu, to już śpieszę z wyjaśnieniami. Bez obaw. Nowy sezon erotycznego thrillera jeszcze nie zadebiutował. Nastąpi to dokładnie 11 lutego. Fani seriali postanowili jednak odświeżyć sobie fabułę oryginalnej serii przed tym wydarzeniem. Podobnie jak to miało miejsce w grudniu przed premierą 2. sezonu "Wiedźmina".

Wynik: 35 punktów

netflix top 10 class="wp-image-1886854"
Foto: Toy Boy: Sezon 2 - kiedy premiera na Netflix Polska?

4. Z zimnej strefy (nowość)

Ośmioodcinkowy serial "Z zimnej strefy" opowiada o byłej rosyjskiej superagentce, której tożsamość zostaje odkryta przez CIA. Postawiona pod ścianką kobieta musi wybrać, czy odkupi swoje dawne grzechy i rozprawi się z groźną naśladowczynią, tworząc tym samym zagrożenie dla siebie i swojej córki. Amerykański thriller nie był przed premierą jakoś mocno promowany przez platformę Netflix, ale i tak znalazł duże grono widzów w naszym kraju.

Wynik: 41 punktów

3. Jestem Georgina (awans o pięć miejsc)

Program reality show "Jestem Georgina" zyskał sobie w naszym kraju sporą widownię w ostatnich dniach. Co zabawne, większość widzów ogląda produkcję poświęconą obecnej dziewczynie Cristiano Ronaldo, żeby się zezłościć. O co dokładnie chodzi? Błąd w tłumaczeniu popełniony przez Netfliksa wywołał wrażenie, że celebrytka obraziła Polaków i ich nawyki higieniczne. Prawda okazała się nieco inna, ale afera i tak rozniosła się szerokim echem nad Wisłą.

Wynik: 49 punktów

Tytuł "Kobieta z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie" brzmi jednocześnie bardzo znajomo i niezwykle absurdalnie, prawda? To nie przypadek. Nowy serial kryminalny Netfliksa jest bowiem pastiszem na popularne w ostatnich latach produkcje z tematyką wojeryzmu. Chodzi o takie tytuły jak "Kobieta w oknie" czy "Dziewczyna z pociągu". Sądząc po reakcjach widzów, nie wszyscy dostrzegli elementy parodii w "Kobiecie z domu naprzeciwko dziewczyny w oknie". Co też chyba nie najlepiej świadczy o tej serii.

Wynik: 58 punktów

1. All of Us Are Dead (nowość)

Apokalipsa zombie i teen drama w jednym? "All of Us Are Dead" to spełnienie marzeń wielu polskich widzów uwielbiających horrory i młodzieńcze dramaty. Fabuła serialu grozy kręci się wokół grupy uczniów w trakcie desperackiej ucieczki ze szkoły opanowanej przez tajemniczy wirus zamieniający ludzi w żywe trupy. Koreańska produkcja jest kolejnym tytułem z tego kraju, który w ostatnim miesiącach podbił Netfliksa.

Wynik: 66 punktów

REKLAMA

Netflix Polska - najpopularniejsze TOP 10:

W tym tygodniu Polacy przedłożyli zagraniczne produkcje ponad polskie filmy i seriale. Na liście Netflix TOP 10 znajdziemy więc po trzy tytuły z Hiszpanii i USA, dwa z Wielkiej Brytanii, a także po jednym z Meksyku i Korei Południowej. Najwięcej punktów zdobył kolejny w ciągu ostatnich miesięcy koreański hit pt. "All of Us Are Dead.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA