REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. Seriale
  4. VOD
  5. Netflix /

Dużo zmian na liście najpopularniejszych tytułów Netflix Polska. Przedstawiamy nowy TOP 10

Netflix może się co tydzień pochwalić długą listą nowości, co siłą rzeczy wpływa też na ciągłe zmiany w rankingu Netflix TOP 10. Najnowsza edycja przyniosła aż sześć nowych tytułów i to w większości na czołowych miejscach.

12.09.2020
11:00
netflix top
REKLAMA
REKLAMA

W poprzednim zestawieniu (i jeszcze tydzień wcześniej) zdecydowany triumf odniósł serial „Lucyfer”. Tym razem stawka była zdecydowanie bardziej wyrównana, a o zwycięstwo rywalizowały aż trzy różne produkcje. Kto ostatecznie stanął na najwyższym stopniu podium?

Netflix TOP – najpopularniejsze tytuły z ostatniego tygodnia:

10. LEGO Przygoda 2 (nowość)

W ostatnim tygodniu na Netflix Polska kontynuowany jest trend, który dało się już zaobserwować przy poprzedniej edycji. Chodzi o nagły wzrost popularności animowanych produkcji przeznaczonych dla młodszych widzów. Przy czym widać, że dzieci nie przywiązują się tak mocno do pojedynczych tytułów, a bardziej do gatunku. Dlatego większość zeszłotygodniowych produkcji tego typu ustąpiła miejsca nowym. Wśród nich znalazła się też nowość w postaci filmu „LEGO Przygoda 2”. Jak wypadła kontynuacja popularnej produkcji z 2014 roku? Dowiecie się tego z naszej recenzji.

Wynik: 16 punktów

9. Dziewczyna we mgle (to samo miejsce)

„Dziewczyna we mgle” to jedna z nielicznych produkcji, które utrzymały się po ostatnim tygodniu w rankingu TOP 10. Włoski thriller w gwiazdorskiej obsadzie – Toni Servillo, Jean Reno, Galatea Ranzi – zajął dokładnie to samo miejsce, ale zdobył przy tym więcej punktów (wyniki poprzedniego plebiscytu znajdziecie TUTAJ). Fabuła produkcji kręci się wokół małego miasteczka, z którego w tajemniczych okolicznościach znika młoda dziewczyna.

Wynik: 17 punktów

8. #Alive (nowość)

Filmy o zombie nie są już tak popularne jak kilka lat temu, gdy całkowicie zdominowały rynek, ale nadal potrafią przyciągnąć widzów. Szczególnie wysoką oglądalnością cieszą się np. na Dalekim Wschodzie. Dlatego nie powinno dziwić, że ostatnie dwa tytuły Netfliksa poświęcone tej tematyce zostały wyprodukowane w Korei Południowej. Nowszym z nich jest film „#Alive”, który śledzi samotne zmagania młodego chłopaka uwięzionego w samym środku epidemii dziwnego wirusa.

Wynik: 17 punktów

7. Psi patrol (spadek o dwa miejsca)

netflix top class="wp-image-442186"

Powyżej wspomniałem, że większość bajek z poprzedniego zestawienia nie zmieściła się po raz drugi w rankingu. Nie dotyczy to jednak pojedynczego wyjątku w postaci serialu „Psi patrol”. Produkcja przeznaczona dla widzów w najmłodszym wieku śledzi losy młodego Rydera i grupy zaprzyjaźnionych z nim piesków, które pomagają mieszkańcom pobliskiego miasteczka w rozmaitych tarapatach.

Wynik: 25 punktów

6. Polityka (spadek o cztery miejsca)

„Polityka” to obok „Lucyfera” tytuł najdłużej obecny spośród dziesięciu najpopularniejszych tytułów na Netflix Polska. Produkcja Patryka Vegi w ostatnich dniach zajmowała coraz niższe miejsce w codziennych zestawienia, więc zapewne wkrótce ją pożegnamy, ale tak czy inaczej była w stanie zgromadzić aż 35 punktów. Można być pewnym, że powodzenie jego produkcji na VOD tylko dodatkowo nakręca Patryka Vegę do robienia kolejnych filmów. Ku radości lub rozpaczy widzów (w zależności od tego, kogo zapytamy).

Wynik: 35 punktów

5. Młody Wallander (nowość)

W swojej recenzji na łamach Rozrywka.Blog Konrad Chwast napisał, że nowy kryminał Netfliksa to „serial zmarnowanych szans”. Być może dlatego produkcja poświęcona jednemu z najsłynniejszych bohaterów tego gatunku zajęła ostatecznie miejsce w środku stawki. Co zapewne może być przez twórców potraktowane jako mała porażka.

Wynik: 35 punktów

4. Grinch (nowość)

Grinch to prawdopodobnie najpopularniejszy poza Stanami Zjednoczonymi bohater wymyślony przez doktora Seussa. Dlatego też doczekał się aż dwóch pełnometrażowych ekranizacji. Starsi widzowie wciąż ciepło wspominają aktorski film z 2000 roku z Jimem Carreyem w roli głównej, ale ci młodsi chętniej sięgają po animowaną produkcję z 2018. Zresztą w naszej recenzji opublikowanej bezpośrednio po premierze kinowej wprost napisano, że „Grinch” to tytuł, na którym dorośli mogą się nieco nudzić.

Wynik: 45 punktów

3. Lucyfer (spadek o dwa miejsca)

W ostatnich siedmiu dniach żaden tytuł dostępny na Netfliksie nie zdołał całkowicie zdominować rankingu, a wszystkie produkcje zajmujące czołowe miejsca raz za razem wymieniały się zwycięstwami. Fani „Lucyfera” mogli więc przez pewien czas żywić nadzieję, że ich ukochany serial zdoła po raz trzeci z rzędu zająć 1. lokatę. Ostatecznie okazało się to ponad siły tytułu z Tomem Ellisem w roli głównej, ale miejsce na podium udało się utrzymać.

Wynik: 56 punktów

2. Miłość gwarantowana (nowość)

Komedie romantyczne to prawdopodobnie najbardziej schematyczny gatunek filmowy. I jeśli wierzyć recenzji Magdy Fijołek, „Miłość gwarantowana” bynajmniej od tych do bólu zużytych rozwiązań nie odchodzi. Ale w pewnym sensie właśnie na tym polega czar tego typu tytułów. Nie są to filmy kandydujące do roli najlepszych w danym roku, ważne po prostu, żeby ludziom oglądało się je przyjemnie. A „Miłość gwarantowana” spełnia chyba ten warunek, bo w ciągu pierwszego tygodnia nadawania doczekała się pokaźnej liczby widzów.

Wynik: 60 punktów

1. Rozłąka (nowość)

Nowy serial z Hilary Swank w roli głównej nie doczekał się przesadnie ciepłych ocen od krytyków (od naszego dziennikarza również otrzymał słabą rekomendację), ale można się było i tak spodziewać wysokiej liczby widzów. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Głośne nazwisko w obsadzie to jeden z nich, lecz nie można też zapomnieć o rosnącej popularności science fiction i absolutnie realnych podróży kosmicznych. Patrzenie w gwiazdy od dawna nie było tak modne jak obecnie, a pierwsze miejsce „Rozłąki” tylko to potwierdza.

REKLAMA

Wynik: 61 punktów

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA