REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Kobiety rządzą. „Sexify”, „Kobieta w oknie” i „Jestem wszystkimi dziewczynami” królują na Netfliksie

Na Netfliksie ostatnio obrodziło produkcjami poświęconymi kobiecemu spojrzeniu. Przynosi to efekty, bo wiele z nich znalazło niemałą widownię w naszym kraju. Co oglądaliśmy najchętniej?

22.05.2021
17:00
netflix top
REKLAMA

Jakie były najważniejsze nowości Netflix Polska w ostatnim tygodniu? Które starsze tytuły zachowały swoją wysoką oglądalność? Kto awansował, a kto spadł? Wszystkiego dowiecie się z nowego rankingu najchętniej wyświetlanych filmów i seriali.

REKLAMA

Netflix TOP – 10 najpopularniejszych tytułów tygodnia:

10. Angry Birds 2 (nowość)

„Angry Birds 2” to kolejna opowieść o łatwo wpadających we wściekłość ptakach i ich odwiecznych wrogach – zielonych świniach. W wyprodukowanym w 2019 roku sequelu bazującym na słynnej grze wideo obie grupy łączą siły, by ocalić swoje domostwa. Co przynosi różne zaskakujące i zabawne zbiegi wydarzeń.

Wynik: 17 punktów

9. Tlen (spadek o jedno miejsce)

„Tlen” opowiada historię cierpiącej na amnezję i zamkniętej w dziwnej komorze kriogenicznej kobiety. Grana przez Melanie Laurent Liz będzie musiała rozwikłać tajemnicę swojej tożsamości, zanim całkowicie wyczerpie obecny w urządzeniu tlen. Oczywiście nie byłaby to opowieść science fiction, gdyby cała fabuła nie była uzbrojona w kilka zwrotów akcji natury międzygwiezdnej...

Wynik: 19 punktów

8. Kto zabił Sarę? (powrót do zestawienia)

Na przełomie marca i kwietnia nie było popularniejszego serialu kryminalnego niż „Kto zabił Sarę?”. Dlatego pozycja tego tytułu na naszej liście po niedawnej premierze 2. sezonu nie dziwi. Meksykański thriller miał zaledwie dwa dni na uzbieranie swojego wyniku i dwa razy zajął 1. miejsce. A jak wypadły nowe odcinki? Tego dowiecie się z naszej recenzji.

Wynik: 20 punktów

7. The Sinner (spadek o trzy miejsca)

Antologia kryminalna „The Sinner” utrzymała miejsce w Netflix TOP 10, ale osunęła się o kilka miejsc. Amerykańska produkcja co sezon koncentruje się na nowej opowieści i zmienia najważniejszych bohaterów poza granym przez Billa Pullmana Harrym Ambrose'em. W 3. odsłonie detektyw będzie badać sprawę dziwnego wypadku samochodowego między dawnymi znajomymi ze studiów.

Wynik: 30 punktów

6. Jestem wszystkimi dziewczynami (nowość)

netflix top class="wp-image-1724461"

Fabuła nowego południowoafrykańskiego filmu sensacyjnego kręci się wokół procederu handlu dziewczynkami. Głównymi bohaterkami „Jestem wszystkimi dziewczynami” są nieustraszona detektyw polująca na szajkę handlarzy i tajemnicza zabójczyni systematycznie mordująca winnych. Czy dwie tak skrajnie różne osobowości zdołają znaleźć wspólny język i połączyć siły?

Wynik: 31 punktów

Animowana antologia dla dorosłych pt. „Miłość, śmierć i roboty” wróciła w poprzednim tygodniu na Netfliksa z ośmioma nowymi krótkometrażówkami. Całość niestety wypadła jednak bardzo blado, na co uwagę zwracają zawiedzeni fani science fiction z całego świata. Ja również negatywnie oceniłem 2. sezon produkcji, o czym więcej przeczytacie TUTAJ.

Wynik: 32 punkty

4. Pingwiny z Madagaskaru (nowość)

Pingwiny z Madagaskaru to czterej bohaterowie doskonale znani wszystkim młodym widzom. Niezwykle popularna grupa ptasich szpiegów w 2014 roku dostała swój własny pełnometrażowy spin-off. Produkcja doczekała się pozytywnych reakcji ze strony widowni i krytyków (odpowiednio 63 i 73 proc.), dlatego nie dziwi też jej popularność na Netflix Polska.

Wynik: 38 punktów

3. Niewinny (to samo miejsce)

„Niewinny” na bazie powieści Harlana Cobena utrzymuje się w naszej topce już trzeci tydzień z rzędu, ale trudno to nazwać wielką niespodzianką. Amerykański mistrz kryminałów cieszy się w Polsce dużym poważaniem, podobnie jak produkcje z Hiszpanii, a przecież „Niewinny” powstał właśnie w tym kraju. Kryminalna historia została mono udramatyzowana na potrzeby Netfliksa a jej ciągłe zwroty akcji mogą przyprawić o zawroty głowy.

Wynik: 39 punktów

2. Kobieta w oknie (nowość)

Wydana po raz pierwszy w Polsce w 2018 roku „Kobieta w oknie” to debiut byłego agenta literackiego piszącego pod pseudonimem A.J. Finn. Ekranizacja jego thrillera po dużym perturbacjach związanych z negatywnym odbiorem widowni testowej oraz pandemią koronawirusa trafiła ostatecznie na Netfliksa. I sądząc po odbiorze naszego recenzenta, wypadła dosyć słabo.

Wynik: 54 punkty

1. Sexify (to samo miejsce)

Na czele najnowszego zestawienia Netflix TOP 10 podobnie jak przed tygodniem uplasował się polski serial „Sexify”. Produkcja poświęcona trójce dziewczyn pracujących nad aplikacją pomagającą osiągnąć orgazm jest niekwestionowanym hitem serwisu. Zresztą nie tylko w naszym kraju.

REKLAMA

Wynik: 66 punktów

*Autorem zdjęcia głównego jest Burdun Iliya/Shutterstock.com.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA