REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Dlaczego Netflix nie przedłużył "Wednesday"? Serial może przejść do konkurencji

Nie "czy 2. sezonu "Wednesday" powstanie", a "gdzie go zobaczymy" - to jest pytanie, które według nowych doniesień powinni zadawać sobie widzowie. Czy Netflix może stracić swój hitowy serial? W końcu prawa do "Rodziny Addamsów" posiada wytwórnia, należąca do właściciela konkurenta streamingowego giganta.

03.01.2023
11:11
wednesday netflix 2 sezon amazon prime video
REKLAMA

To jest hit. W listopadzie zeszłego roku Netflix pozamiatał konkurencję. Serca widzów na całym świecie podbiła bowiem "Wednesday". O serialu ciągle się mówi. Ludzie na TikToku odtwarzają słynny taniec, Doda w stroju głównej bohaterki wychodzi na sylwestrową scenę i też powtarza znane wszystkim ruchy. Szał na spin-off "Rodziny Addamsów" trwa więc sobie w najlepsze, a fani zadają sobie jedno pytanie: czemu nie ma jeszcze oficjalnej informacji na temat 2. sezonu produkcji?

To faktycznie dziwne. "Wednesday" pobiła dotychczasowy rekord popularności 4. sezonu "Stranger Things" i nie tak dawno dołączyła do klubu miliarderów (na całym świecie oglądano ją przez ponad miliard godzin). Tym samym kontynuacja powinna być już przynajmniej zapowiedziana. Co prawda twórcy mają nad nią pracować, ale oficjalnych doniesień na ten temat ciągle brak.

REKLAMA

Wednesday - czy Netflix może stracić swój hit?

Prawa do "Rodziny Addamsów" posiada MGM. "Wednesday" jest więc produkcją wytwórni, która w marcu minionego roku została wykupiona przez Amazona. The Independent podał, że pytanie jakie fani powinni sobie w tym momencie zadawać nie brzmi "czy 2. sezon serialu powstanie", tylko "gdzie go obejrzymy". Tytuł może bowiem przejść w ręce konkurencji Netfliksa, czyli platformy Prime Video. Kluczowe jest tu słowo "może". Nie jest to rzecz pewna.

Wednesday - Netflix

Netflix z pewnością nie będzie chciał wypuścić takiego hitu z rąk. Jak przedstawiciel platformy zapewniał w wypowiedzi dla MailOnline:

REKLAMA

MGM tworzy produkcje dla wielu streamerów i nadawców, a przejęcie wytwórni przez Amazona tego nie zmienia. Sprzedaż nie ma wpływu na zawarte wcześniej umowy.

Sam Amazon jakiś czas wcześniej sam twierdził, że MGM nie będzie tworzyć treści wyłącznie dla Prime Video. Może to być kojąca wiadomość dla użytkowników Netfliksa, którzy "Wednesday" pokochali. Nie powinni więc jeszcze panikować. Pozostaje im uzbroić się w jeszcze więcej cierpliwości i po prostu ciągle czekać na oficjalne informacje dotyczące 2. sezonu serialu.

"Wednesday" obejrzycie na platformie Netflix.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA