REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Netflix pokazał gigantyczny raport. Poznaliśmy najpopularniejsze polskie produkcje serwisu

Netflix dąży do jak największej przejrzystości. Po cotygodniowym ujawnianiu list najpopularniejszych tytułów na platformie postanowił pójść krok dalej. Teraz zamierza dwa razy do roku publikować obszerne raporty z wynikami swoich filmów i seriali. Jak radziły sobie polskie produkcje od stycznia do lipca?

13.12.2023
13:32
polskie filmy seriale netflix najpopularniejsze 2023
REKLAMA

Netflix chwali się, że pod względem przejrzystości jest drugim po YouTubie serwisem streamingowym. Od 2021 roku udostępnia bowiem TOP10 najpopularniejszych w danym tygodniu tytułów na platformie wraz z ich wynikami. Początkowo podawał je w godzinach spędzonych przy wymienionych produkcjach, ale od jakiegoś czasu informuje też o liczbie pełnych wyświetleń, co, swoją drogą, ma o wiele więcej sensu.

Teraz Netflix zamierza dwa razy do roku publikować "A Netflix Engagement Report", czyli raporty o wynikach platformy z okresu sześciu miesięcy. Uwzględniać w nich będzie jedynie produkcje oglądane ponad 50 tys. godzin (zaokrąglone do 100 tys.), ale niestety nie zamierza ujawniać liczby pełnych wyświetleń.

Więcej o przejrzystości Netfliksa poczytasz na Spider's Web:

REKLAMA

Netflix - najpopularniejsze polskie tytuły pierwszego półrocza 2023

Pierwszy "A Netflix Engagement Report" właśnie się ukazał i obejmuje ponad 18 tys. tytułów, które cieszyły się największą popularnością na platformie od stycznia do lipca tego roku. Na pierwszym miejscu znajduje się "Nocny agent", który na całym świecie oglądaliśmy przez ponad 812 mln godzin. Nie ma on sobie równych, bo przy zajmującym kolejną pozycję 2. sezonie "Ginny i Georgia" spędziliśmy jakieś 665 mln godzin.

Netflix - najpopularniejsze 2023

Polskie produkcje o takich wynikach mogą tylko pomarzyć. Warto jednak zauważyć, że (prawdopodobnie) najchętniej oglądany rodzimy film "Znachor" zadebiutował dopiero we wrześniu, więc raport go nie obejmuje. Niemniej nasi twórcy mocno przyłożyli się do tego, że wszystkie nieanglojęzyczne tytuły wygenerowały 30 proc. wszystkich wyświetleń z pierwszego półrocza.

Najpopularniejszym polskim tytułem w raporcie okazuje się "Dzień matki", przy którym użytkownicy Netfliksa spędzili łącznie ponad 38 mln godzin. Zadziałał tu na pewno efekt nowości, bo przecież film zadebiutował na platformie dopiero w maju. Status świeżynki pomógł na pewno również produkcji "Dzisiaj śpisz ze mną" (premiera miała miejsce w styczniu), mogącej pochwalić się wynikiem na poziomie przekraczającym 30 mln godzin.

Więcej o "Dniu Matki" poczytasz na Spider's Web:

Dzień matk - Netflix

Serial "Dziewczyna i kosmonauta", który pojawił się w lutym, zajmuje trzecie miejsce wśród najpopularniejszych polskich produkcji z raportu. Nie sposób jednak nie zauważyć, że użytkownicy Netfliksa w pierwszym półroczu chętnie sięgali też po starsze rodzime tytuły. Szczególnym zainteresowaniem cieszyła się trylogia "365 dni". Pierwszą część z 2020 roku oglądaliśmy przez 25 mln godzin, a drugą i trzecią (obie z 2022 roku) przez - kolejno - 15 mln i prawie 19 mln godzin.

REKLAMA

Z wynikami przekraczającymi 50 tys. godzin wyświetleń gdzieś w ogonie raportu znajdziemy jeszcze "Ziarno prawdy", "Zenka", "Wołyń", dwie części "Wkręconych", "Warsaw by Night", "Miasto 44", "Tarapaty 2" czy "Wycieczkę". Jak więc widać rodzime produkcje - te nowe i starsze, oryginalne i na licencji - cieszą się sporą popularnością na całym świecie. Dlatego Netflix coraz więcej pieniędzy inwestuje w naszą kinematografię.

Pełny raport znajdziecie na stronie Netfliksa.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA