REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

Nie tylko "Nieobliczalni 2". Na Netfliksie roi się od niedobranych par gliniarzy

"Nieobliczalni 2" zdominowali listę najpopularniejszych filmów dostępnych na Netfliksie w naszym kraju. Podczas seansu filmu z Omarem Sy wszystko wydawało wam się znajome? Bardzo słusznie. To przecież produkcja złożona z klisz buddy cop movies, w których śledzimy losy najbardziej niedobranych par gliniarzy. Już w samym wspomnianym serwisie znajdziecie mnóstwo podobnych tytułów.

09.05.2022
18:12
nieobliczalni 2 podobne filmy netflix
REKLAMA

Polacy pokochali przygody dwójki niedobranych gliniarzy w "Nieobliczalnych 2". Francuska produkcja z Omarem Sy zdominowała listę najpopularniejszych filmów dostępnych na Netfliksie w naszym kraju. Tytuł ten z pewnością ma swój urok. Nie jest jednak zbyt oryginalny. Jego twórcy korzystają bowiem ze starych sztuczek, dobrze znanym fanom buddy cop movies.

REKLAMA

Nieobliczalni 2 - podobne filmy, które obejrzysz na Netfliksie

W "Nieobliczalnych 2" jak to już w buddy cop movies bywa, jeden z bohaterów jest nieokrzesany i wygadany, a drugi bardziej poukładany i ambitny. Takie przeciwieństwa w podobnych filmach przyciągają się już od dawna. Przekonacie się o tym, oglądając poniższe produkcje, które znajdziecie na Netfliksie.

Godziny szczytu

Godziny szczytu - Netflix

W tym buddy cop movie wygadany Afroamerykanin łączy siły z detektywem z Azji, aby uratować porwaną córkę chińskiego konsula. Chociaż początkowo za sobą nie przepadają, jak to już w podobnych filmach bywa, w końcu okazuje się, że przeciwieństwa się przyciągają. Razem nie mają sobie równych w robieniu demolki i rzucaniu chwytliwymi one-linerami.

Film dostępny na Netfliksie.

Bad Boys

Jak Michael Bay robi film, to się w nim dzieje. Jeszcze na długo, zanim zajął się "Transformersami", reżyser lubił serwować widzom ekranową rozwałkę. "Bad Boys" nie jest więc wyjątkiem w jego karierze. To opowieść o dwójce policjantów z Miami, których różni niemal wszystko, ale łączy niechęć do przestępców i przestrzegania przepisów. To buddy cop movie, które przepełnione jest afroamerykańskim luzem. Nudzić się przy nim nie sposób, bo akcja goni tu akcję, a żart pędzi za żartem.

Film dostępny na Netfliksie.

Agenci

Tym razem trochę bardziej na poważnie niż dotychczas. A to wszystko dlatego, że Bobby i Stig powodów do żartów nie mają. Mieli okraść gangsterów, a zabrane przez nich pieniądze pochodzą od CIA. Są więc w nie lada kłopotach, z których muszą się wydostać. Zrobią to oczywiście z hukiem.

Film dostępny na Netfliksie.

Bright - Netflix

To wręcz zaskakujące jak sprawnie w "Nieobliczalnych 2" wpleciono wątki antyrasistowskie. To temat, który Netfliksowi w duszy gra od dawna, jednakże dotychczas platforma poruszała go jakby na siłę, przez co pławiła się w absurdzie. "Bright" jest tego świetnym przykładem. Opowieść o tolerancji ubrana tu jest w klisze buddy cop movies, bo oglądamy perypetie dwójki policjantów - człowieka i orka. Muszą oni pokonać dzielące ich różnice, aby uratować świat.

Film dostępny na Netfliksie.

R.I.P.D. Agenci z zaświatów

Ryan Reynolds dobrze wie, jak trafić w gusta swoich fanów. Przy "R.I.P.D. Agenci z zaświatów" miłośnicy aktora nudzić się nie będą. Wciela on się tu w policjanta, który dołącza do jednostki złożonej z martwych policjantów. Wraz ze starym wyjadaczem Royem tropią dusze osób próbujących uniknąć sądu ostatecznego.

Film dostępny na Netfliksie.

Walcząc z oszustami

Walcząc z oszustami - Netflix

Mocne uderzenie na sam koniec. Co tam Brudny Harry. W latach 70. najtwardsi i najbardziej zacietrzewieni gliniarze, najbrutalniej rozprawiali się z przestępcami we Włoszech. To właśnie wtedy narodziło się złożone z klisz amerykańskiego filmu policyjnego poliziotteschi. Przekonacie się o tym, oglądając trzecią część kultowej serii o perypetiach wyszczekanego i rozczochranego Nico Giraldiego. Grany przez Thomasa Miliana bohater w "Walcząc z oszustami" łączy siły z angielskim detektywem, aby złapać pewnego oszusta. Jak im to wychodzi? Wybuchowo i z nieodłącznym jajem.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA

Nieobliczalni 2 - Netflix ma więcej takich filmów

Na Netfliksie buddy cop movies nie brakuje. W serwisie roi się od niedobranych par gliniarzy, którzy pokonują dzielące ich różnice, aby narobić szumu i rozpracować niebezpiecznych przestępców, rzucając przy tym chwytliwymi one-linerami. Tak dzieje się w "Godzinach szczytu", "Bad Boys" czy włoskim "Walcząc z oszustami". Przy tych filmach nudzić się nie sposób. Jeśli "Nieobliczalni 2" przypadli wam do gustu, wymienione produkcje również są pod was skrojone.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA