REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Diuna" i nowy "Matrix" już w marcu na HBO Max. Jakie inne hity szykuje następca HBO GO?

HBO Max pojawi się w Polsce 8 marca i zastąpi HBO GO. Jedną z największych rewolucji będą wręcz błyskawiczne premiery online najnowszych produkcji Warnera. W zapowiedziach mówi się o 45 dniach od wejścia filmu do kin. Tym samym wraz ze startem serwisu dostaniemy od razu "Diunę", "Matrix Zmartwychwstania" i nie tylko. Co obejrzymy w marcu na HBO Max?

02.02.2022
22:21
hbo max marzec premiery filmy diuna matrix 4
REKLAMA

HBO Max zastąpi HBO GO już 8 marca - jest to oficjalna informacja, które potwierdziła nasz wcześniejszy przeciek. Na łamach Rozrywka.Blog pisaliśmy też o "Diunie" i nowym "Matriksie, które mieliśmy wkrótce po kinowej premierze zobaczyć online. Wychodzi jednak na to, że pojawią się dopiero na nowej platformie. Jednak w przypadku kolejnych filmów Warner Bros. Sytuacja będzie wyglądać inaczej.

REKLAMA

"HBO Max, po raz pierwszy w ramach jednego serwisu, oferuje użytkownikom zarówno nowe, jak i kultowe filmy oraz seriale uznanych światowych marek, takich jak Warner Bros., HBO, DC, Cartoon Network oraz Max Original, w tym filmy Warner Bros. już 45 dni po ich premierze kinowej" - czytamy w informacji prasowej. Co ważne, za oglądanie najświeższych hitów Warnera nie będą pobierane dodatkowe opłaty, a my obejrzymy je w ramach abonamentu.

Co zobaczymy w marcu w HBO Max?

Tym samym część filmów, które dopiero co weszły do kin, znajdą się zaraz na nowej platformie streamingowej. "Wśród hitów kinowych dostępnych w serwisie HBO Max znajdą się m.in. Matrix Zmartwychwstania, Diuna, King Richard: Zwycięska rodzina oraz Legion Samobójców: The Suicide Squad" – podaje polski oddział HBO. Gdy więc HBO Max zostanie uruchomiony w Polsce, przy użyciu kalkulatora będziemy mogli wyliczyć, kiedy dany film pojawi się w serwisie. "Batman" z Robertem Pattinsonem wejdzie do kin 4 marca, czyli prawdopodobnie już w połowie kwietnia będziemy mogli go obejrzeć na HBO Max. Co zobaczymy po wejściu platformy do Polski?

Jedynym słusznym miejscem do oglądania widowiskowej superprodukcji Denisa Villeneuve'a powinno być kino, ale teraz, jak to się mówi, jest już po ptokach. Film miał premierę w październiku 2021, był kinowym hitem i przy okazji świetną ekranizacją kultowej książki (a właściwie pierwszej jej połowy) Franka Herberta. "Diuna" zachwyca rozmachem i choć mogą doskwierać np. papierowe postacie, to wciąż wstęp do epickiej sagi, którą w najbliższych latach będzie oglądać w kinach, ale i na HBO Max. Również w formie serialu "Dune: The Sisterhood" o zakonie Bene Gesserit.

Czwarta część "Matriksa" nie udźwignęła ciężaru legendy pierwszej części, ale miło było wrócić do tego świata. Film rozczarował hardcore'owych fanów, bo w gruncie rzeczy nie wniósł nic ciekawego i nie był nawet w ułamku tak nowatorski jak jedynka. Wciąż jednak warto go obejrzeć, by zobaczyć, jak Lana Wachowski wybrnęła z brutalnego zakończenia trylogii i jak Neo odnajduje się we współczesnym Matriksie.

Tytułowy Richard Williams to ojciec wybitnych tenisistek Sereny i Venus. W tę główną rolę wcielił się Will Smith, któremu niektórzy przewidują pierwszego w karierze Oscara. To zresztą film jakby skrojony pod nagrody Akademii. "Twórcy rozumieją konwencję, elementy dramatyczne sprawnie równoważą humorem, potrafią wzruszyć bez uciekania się do jarmarcznego kuglarstwa, przemycić kilka uniwersalnych morałów nie popadając w banał. To świetna rozrywka, która nie urąga inteligencji widza" - pisał w recenzji Michał Jarecki.

Ten cudaczny tytuł bardzo dobrze oddaje film Jamesa Gunna ("Strażnicy Galaktyki"), kóry jest soft rebootem "Legionu samobójców" z 2016 r., czyli reżyser zrobił taką jakby kontynuację, która jest równocześnie startem nowej serii. Pojawią się w nim więc znani antysuperbohaterowie np. Harley Quinn (Margot Robbie), ale i nowe postacie jak człekokształtny rekin King Shark czy Peacemaker (John Cena). Film Gunna tym razem sprostał wymaganiom zarówno krytyków, jak i DC-maniaków. I jeszcze wisienka na koniec: w serwisie pojawi się też jego serialowy spin-off: "Peacemaker".

REKLAMA

HBO Max startuje 8 marca w Polsce. Jakie jeszcze filmy obejrzymy w serwisie?

HBO Max zajmie miejsce HBO GO, więc filmy Warner Bros., które już są w bazie kończącej się platformy, pozostaną w HBO. W marcu filmoteka powiększy się za to m.in. o "Diunę", "Matrix Zmartwychwstania", "King Richard" i "Legion samobójców" z 2021 roku. Na facebookowej grupie HBO Polska (PL) pojawiły się nieoficjalnie filmy, które również mogą znaleźć się już w dniu premiery serwisu. Mowa tu o takich produkcjach jak "Kosmiczny mecz: Nowa era", "Supernova" i horrorze "Sanktuarium". Skontaktowałem się w tej sprawie z polskim oddziałem HBO, ale nie uzyskałem potwierdzenia (ale i zaprzeczenia), ponieważ pozostałe tytuły filmów będą komunikowane bliżej startu platformy.

HBO Max wejdzie do Polski już 8 marca.

* zdjęcie główne: kadr z "Diuny"

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA