REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Psi Patrol, Spongebob i Dora. Player udostępnia bajki po ukraińsku

Player dołączył do swojej biblioteki bajki z ukraińskim dubbingiem. Można już w tej wersji językowej oglądać przygody Dory, Psiego patrolu, SpongeBoba i Kung-Fu Pandy. To ukłon w stronę dzieci, który uciekły z rodzicami przed wojną w Ukrainie. Mogą je już oglądać zupełnie za darmo i bez logowania.

09.03.2022
13:24
player bajki po ukrainsku za-darmo psi patrol spongebob dora
REKLAMA

Do Polski przybyło już ponad milion uchodźców z Ukrainy, a wśród nich mnóstwo dzieci. Przebywając w Polsce, potrzebują chwili wytchnienia od koszmaru wojny. Dlatego coraz więcej firm wychodzi naprzeciw (również po apelach Polaków): kina puszczają filmy po ukraińsku, a platformy VOD dodają napisy i dubbingi do swoich tytułów.

REKLAMA

Do akcji włączył się też Player. Już 27 lutego dołączył do swojej oferty kanał Ukraina24 (zrobił to też Polsat), na którym można śledzić najświeższy informacje od naszych sąsiadów. Teraz, a dokładnie od wczoraj, na platformie można oglądać też bajki po ukraińsku.

Pragnąc przywrócić choć małą iskierkę radości w oczach dzieci uchodźców, Player przygotował dla najmłodszych zza wschodniej granicy kolekcję najlepszych bajek dla dzieci z ukraińskim dubbingiem oraz napisami. Nie byłoby to możliwe bez uprzejmości i zaangażowania grupy medialnej Paramount (dawniej ViacomCBS), która podzieliła produkcjami znanymi z anteny Nickelodeon całkowicie bez opłat. 

- informacja prasowa Playera

Bajki po ukraińsku na Playerze. Jakie animacje są z ukraińskim dubbingiem?

  • Dora poznaje świat
  • Psi Patrol
  • SpongeBob Kanciastoporty
  • Kung-Fu Panda: Legenda o niezwykłości

Jak na razie na Playerze znajdziemy cztery bajki po ukraińsku – nie trzeba ich nikomu przedstawiać, bo występują w nich wszyscy nam znani bohaterowie.

Bajki po ukraińsku na Playerze można je włączyć bez logowania i zupełnie za darmo pod tym linkiem.

Oprócz tego 1 marca w serwisie zadebiutował cykl krótkich filmów dokumentalnych poświęconych ukraińskiemu dziedzictwu – "Silni razem". Dodane zostały też dokumenty o wojnie w Ukrainie, Rosji i Putinie.

Dokumenty o wojnie w Ukrainie, Rosji i Putinie na Playerze.

  • Widmo wojny. Dramat w Ukrainie
  • Wyznawcy Putina. Nowy rosyjski patriotyzm
  • Igrając z niedźwiedziem
  • Michaił Gorbaczow – człowiek, który zmienił świat...

"Widmo wojny. Dramat w Ukrainie" to dwuczęściowy dokument o wydarzeniach, które poprzedziły atak Rosji - został zrealizowany w 2021 roku. "Wyznawcy Putina. Nowy rosyjski patriotyzm" - tu tytuł mówi za siebie, a opowiada o grupie rosyjskich nacjonalistów mieszkających w Australii, którzy konsekwentnie próbują realizować wizję prezydenta Rosji.

"Igrając z niedźwiedziem" to z kolei film o Aleksieju Nawalnym - dotychczas największym wrogu Putina (w tym momencie jest nim Wołodymyr Zełensky). "Michaił Gorbaczow - człowiek, który zmienił świat..." z kolei przedstawia szczerą rozmowę z byłym prezydentem Rosji.

REKLAMA

Filmy po ukraińsku w kinach i na Netfliksie.

Nie tylko Player udostępnił część tytułów po ukraińsku. Kina Helios od 4 marca wyświetlają za darmo drugą część "Kosmicznego meczu" dla dzieci z Ukrainy. Netflix zawiesił działalność w Rosji, a jego polski oddział dodał możliwość ustawienia ukraińskich napisów do wszystkich tytułów, które mają tłumaczenia w tym języku. Ponadto pod tym linkiem znajdziemy listę tytułów z ukraińskim dubbingiem. Netflix dodał też na YouTube swój dokument "Winter on Fire" o wydarzeniach na kijowskim Majdanie. Możemy go obejrzeć za darmo.

* zdjęcie główne: Player.pl

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA