REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

"Rolnik szuka żony" hitem telewizji, ale emisja finału znalazła się w ogniu krytyki

Finał 8. edycji programu "Rolnik szuka żony" już za nami. Wiemy jak potoczyły się losy bohaterów i wiemy ile osób oglądało najnowszy sezon reality show, które od dawna jest hitem TVP1. Stacja znalazła się jednak w ogniu krytyki przez opóźnienia w emisji ostatniego odcinka.

07.12.2021
16:43
Rolnik szuka żony. Oglądalność 8. edycji programu - finał
REKLAMA

Zamiast finału "Rolnik szuka żony" jedynka emitowała reklamy. Program znalazł się za to w ogniu krytyki w mediach społecznościowych. Niemniej był to niekwestionowany hit telewizji. Chociaż ostatni wyemitowany sezon programu cieszył się nieco mniejszą popularnością niż poprzedni, TVP była liderem rynku, zostawiając konkurencję daleko w tyle.

8. edycja "Rolnik szuka żony" emitowana była w niedzielę o 21:15 w okresie od 19 września do 5 grudnia. Wtedy to właśnie miliony osób przełączały się na telewizyjną jedynkę, aby obejrzeć perypetie swoich ulubionych bohaterów reality show.

REKLAMA

Rolnik szuka żony - hitem TVP

Co prawda w porównaniu do 7. edycji programu emitowanej w analogicznym okresie w ubiegłym roku reality show straciło jakieś 200 tys. widzów, ale TVP1 w czasie emisji reality show było najczęściej wybieraną przez telewidzów stacją. Według doniesień Wirtualnych Mediów na podstawie danych Nielsen Audience Measurement 8. sezon "Rolnik szuka żony" oglądało średnio niecałe 3,5 mln osób, co przełożyło się na prawie 26 proc. udziału w rynku telewizyjnym wśród wszystkich widzów.

W ostatnich miesiącach niedzielne wieczory woleliśmy spędzać z reality show TVP1 niż oglądając "Kabaret na żywo. Młodzi i moralni" na Polsacie i "MasterChef", "Recepturę" i "Szadź" na TVN-ie. Tak jest. "Rolnik szuka żony" wygrał z satyrykami, kucharzami i morderczym Maciejem Stuhrem.

Rolnik szuka żony - emisja finału 8. edycji w ogniu krytyki

Nie znaczy to jednak, że obyło się bez kontrowersji. Przed finałem wszyscy fani programu obgryzali paznokcie z nerwów zastanawiając się czy Kamil będzie z Joanną i jak potoczą się losy Elżbiety i Marka. TVP1 nie śpieszyło się jednak z emisją ostatniego odcinka.

Finał zgromadził przed telewizorami 3,75 mln oglądających (najwięcej w przypadku 8. sezonu). Nie byli jednak zadowoleni z tego, co zobaczyli. Zamiast programu o godzinie jego emisji trwały reklamy. I trwały... i trwały. W końcu na oficjalnym profilu reality show w mediach społecznościowych napisano: "z lekkim poślizgiem, ale zaczynamy!". Internauci podeszli do tego zdania tyleż z gniewem, co ironią:

Z lekkim?
Prawie 20 minut reklam. Zniżacie się poziomem do TVN
Dramat... kasa... kasa... reklamy... uffff

Rolnik szuka żony - finał
REKLAMA

Rolnik szuka żony 9 - kiedy nowe odcinki programu TVP?

TVP1 rozwścieczyło nieco fanów programu, ale zaraz pewnie zdobędzie ich serca ponownie. Wiadomo już bowiem, że doczekamy się 9. edycji programu. Nie podano jednak jeszcze daty premiery nowych odcinków. Najprawdopodobniej pojawią się na antenie jesienią przyszłego roku. Odcinek zerowy (z wizytówkami uczestników) zobaczymy natomiast w Wielkanoc.

*Zdj. główne: screen z wideo "Z lekkim poślizgiem, ale zaczynamy!", dostępnego na facebookowym fanpage'u Rolnik szuka żony TVP.

REKLAMA
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA