REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. TV

"Prince Charming" na celowniku KRRiT. Wpłynęła skarga na emisję gejowskiego programu randkowego

Emisja "Prince Charming" w telewizji może sprawić stacji TTV nie lada kłopoty. Do KRRiT wpłynęła bowiem skarga na gejowski program randkowy, który zadebiutował na platformie Player.pl.

16.11.2021
16:11
prince charming skarga ttv emisja krrit
REKLAMA

Stacja TTV dopiero co zaczęła emisję "Prince Charming", a do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji już wpłynęły skargi na gejowski program randkowy, który w październiku zadebiutował na Playerze i cieszył się dużą popularnością wśród użytkowników platformy. Właśnie ten sukces sprawił, że od 2 listopada program pojawił się w ramówce wspomnianego kanału.

"Prince Charming" można oglądać na TTV od wtorku do czwartku o godzinie 22:30. Na początku listopada w telewizji pojawił się premierowy odcinek, w którym homoseksualni mężczyźni z Polski trafiają do hiszpańskiej willi z basenem. Po kolacji pojawia się tytułowy książę - Jacek Jelonek. To o jego względy uczestnicy programu będą walczyć w kolejnych odcinkach.

REKLAMA

Prince Charming - skarga na gejowski program randkowy emitowany na TTV

Komuś nie spodobało się jednak to, co zobaczył w premierowym epizodzie. Jak podają Wirtualne Media do KRRiT wpłynęła skarga na odcinek wyemitowany na TTV 2 listopada. Urząd wystąpił do nadawcy o materiały potrzebne do wszczęcia postępowania, jednakże jego rzeczniczka nie podała jaki był powód wniesionej skargi.

Problemem może okazać się godzina emisji "Prince Charming". Według rozporządzenia KRRiT od 6:00 do 23:00 zabronione jest nadawanie materiałów, które zagrażają "fizycznemu, psychicznemu lub moralnemu rozwojowi małoletnich, w szczególności zawierających treści pornograficzne lub w sposób nieuzasadniony eksponujących przemoc".

Prince Charming - będzie kara za emisję programu na TTV?

Zgodnie z tym co czytamy na wspomnianym portalu nie wiadomo jak KRRiT zakwalifikuje program zawierający treści LGBT. Po zakończeniu postępowania może więc nałożyć na nadawcę karę, jak to miało miejsce w przypadku emisji brytyjskiej "Magii nagości".

REKLAMA

We wrześniu na Zoom TV została nałożona kara pieniężna w wysokości 20 tys. zł za emisję jednego z odcinków brytyjskiej "Magii nagości". Chociaż w przypadku polskiej edycji programu również nie obyło się bez kontrowersji, to na nią nie wpłynęły jak dotąd żadne skargi.

*Zdj. główne: TVN/Piotr Filutowski

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA