REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Seriale /
 3. VOD

Nie tylko „Wikingowie”: w 2021 r. pożegnamy się m.in. z „Domem z papieru”

Z końcem grudnia Netflix pożegnał fanów serialu „Chilling Adventures of Sabrina”, publikując jego 4. i — przynajmniej na razie — ostatnią część. A z jakimi serialami pożegnamy się w bieżącym, 2021 roku?

05.01.2021
11:39
seriale 2021 ostatnie sezony lista
REKLAMA
REKLAMA

Większość subskrybentów platform VOD zadaje sobie pytanie o to, w jaki sposób pandemia wpłynie na ich ulubione produkcje. Jak zapowiedział jesienią zeszłego roku szef Netfliksa Reed Hastings, widzowie nie powinni zbyt dotkliwie odczuć skutków pandemicznej przerwy w produkcji filmowej:

Nasza selekcja treści jest naprawdę fantastyczna. Będziemy mieć wciąż więcej oryginalnych filmów i seriali niż w 2020. Nie będzie to tak wiele więcej produkcji niż zakładaliśmy, ale rok po roku stale powiększamy liczbę takich tytułów. Produkujemy w Europie, produkujemy w Azji. Wszyscy trzymamy kciuki za wynalezienie szczepionki, żebyśmy mogli wrócić do intensywniejszej pracy

— uspokajał Hastings w rozmowie z „Variety”.

W ostatnim czasie mieliśmy okazję obejrzeć m.in. finałową, 4. część serialu „Chilling Adventures of Sabrina”. A jak wyglądać będzie sytuacja w 2021 roku? Które z seriali zobaczymy po raz ostatni?

Te seriale zobaczymy w 2021 po raz ostatni:

Od 3 stycznia na Netfliksie można już obejrzeć nowe odcinki drugiej części finałowego, szóstego sezonu serialu „Wikingowie”. Choć fani serii zgodnie przyznają, że z sezonu na sezon jakość cyklu stopniowo pogarszała się, wielu z nich mimo wszystko obejrzało bądź właśnie ogląda ostatnich 10 odcinków. Tylko w Polsce „Wikingowie” zajmują 5. miejsce na liście 10 najchętniej oglądanych produkcji. Choć to już ostatnie spotkanie z serialem, twórcy mają coś na otarcie łez: na Netfliksie ma niebawem zadebiutować filmowy sequel pt. „Vikings: Valhalla”.

Bohaterem serialu jest Sam, nastolatek ze spektrum autyzmu. Pewnego dnia chłopak postanawia wyrwać się spod matczynego klosza ochronnego i zacząć żyć jak jego rówieśnicy — z wejściem w związek włącznie. Przez trzy sezony widzowie chętnie śledzili losy Sama, a krytycy podkreślali edukacyjne walory serialu oswajającego z tematyką autyzmu. W listopadzie 2019 r. Netflix pokazał 3. sezon „Atypowego”, a już w tym roku (na razie nie podano konkretnej daty premiery) obejrzymy jego finał.

Hiszpańskojęzyczny hit Netfliksa autorstwa Alexa Piny zaskarbił sobie sympatię rzeszy widzów w Polsce i na świecie. Choć w tym roku czeka nas już ostatnie spotkanie z Profesorem (Álvaro Morte) i jego ekipą, Netflix zapowiedział niedawno, że planuje stworzyć koreańską wersję „Domu z papieru”. Serwis nie poinformował jeszcze, kiedy nastąpi premiera 5. sezonu serialu.

Ostatnie sezony w 2021 roku — pełna lista:

 • Better Call Saul, s. 6
 • Lucyfer, s. 6B (prawdopodobnie)
 • Dom z papieru, s. 5
 • Grace i Frankie, s. 7
 • The Expanse, s. 6
 • Już nie żyjesz, s. 3
 • Atypowy, s. 4
 • Supergirl, s. 6.
 • Nie ma jak w rodzinie, s. 5
 • The Kominsky Method, s. 3
 • Shameless, s. 11
 • Zagubieni w kosmosie, s. 3
 • Wikingowie, s. 6B

Listę kończących się w tym roku produkcji będziemy aktualizować na bieżąco.

*Zdjęcie główne: mat.pras.

Nie przegap nowych tekstów. Obserwuj serwis Rozrywka.Blog w Google News. 

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA