REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale
  3. Komiksy

Komiks „Stranger Things” zdradzi jeszcze więcej tajemnic ze świata serialu. Poznamy nawet Szóstkę

Co roku na Netfliksa trafia kilkadziesiąt nowych oryginalnych seriali. Mimo to wciąż jedną z najbardziej popularnych produkcji jest „Stranger Things”. Dlatego serwis od pewnego czasu systematycznie rozszerza uniwersum serialu. Właśnie ujawniono, że w komiksie „Stranger Things” poznamy jedną z prekursorek Jedenastki, tym razem znaną pod numerem Sześć.

20.02.2019
17:37
stranger things komiks
REKLAMA
REKLAMA

„Stranger Things” już wkrótce wróci na Netfliksa z 3. sezonem. Dlatego od samego początku roku szał związany z produkcją systematycznie rośnie. Coraz więcej wiemy o fabule i inspiracjach związanych z dziełem braci Dufferów. Nowa odsłona „Stranger Things” ponownie śledzić będzie losy piątki młodych bohaterów. Jak zdradziła Millie Bobby Brown, część odcinków skupi się na zwyczajnych problemach nastolatków.

Grana przez nią Jedenastka szczególnie mocno wypatruje normalności, ponieważ z powodu swoich umiejętności nie miała zwyczajnego, spokojnego dzieciństwa. Dziwaczny, nadnaturalny świat „Stranger Things” obejmuje swym zasięgiem jednak znacznie więcej niż tylko przeżycia kilku nastolatków. Dlatego Netflix i wydawnictwo Dark Horse w zeszłym roku zaczęły wydawać komiks opowiadający o nieznanych wcześniej wydarzeniach. Pierwsze numery były poświęcone przeżyciom Willa Byersa po Drugiej Stronie.

Seria została przyjęta bardzo pozytywnie. W nowych komiksach poznamy prekursorkę Jedenastki, zwaną Szóstką.

stranger things komiks

Jak informuje Entertainment Weekly, czteroczęściowa mini-seria to prequel rozgrywający się przed wydarzeniami znanymi z serialu. Główną bohaterką komiksów będzie Francine, która posiada umiejętność przewidywania przyszłości. Dar dziewczynki był przez lata wykorzystywany, najpierw przez rodziców, a później doktora Martina Brennera z Hawkins Laboratory. Mężczyzna chce użyć mocy Szóstki do własnych celów. Coraz bardziej niepokojące wizje przyszłości dają jednak dziewczynie szansę na zmianę swojego losu.

REKLAMA

Scenariusz serii przygotowała Judy Houser, a rysunki stworzył Edgar Salazar. To nie pierwszy raz, gdy fani „Stranger Things” poznają szczegóły wcześniejszych eksperymentów laboratorium w Hawkins. W 2. sezonie serialu widzowie poznali Kali, czyli tzw. Ósemkę, zdolną do tworzenia iluzji. W tej roli wystąpiła Linnea Berthelsen. Nowy komiks to niejedyna niespodzianka ostatnich dni dla niecierpliwych fanów serialu. Wkrótce premiera wersji RPG „Dungeons and Dragons” z bohaterami produkcji. Ujawniono też fragment książki związanej z matką Jedenastki.

Nowy sezon „Stranger Things” trafi na Netfliksa już 4 lipca 2019.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA