REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy /
 3. VOD
 4. Netflix

Oto ulubione horrory Polaków. Jakie filmy grozy oglądamy na Netfliksie, Disney+ i Prime Video?

Jakie horrory Polacy lubią najbardziej? Wszystkie! W kwestii kina grozy nasz gust jest bardzo złożony i chętnie sięgamy tak po klasyki, jak i nowości. A znajdujemy je... oczywiście na platformach streamingowych. I chociaż Netflix ma najbogatszą ich ofertę, wcale nie jest w tym kontekście najpopularniejszy. Przebija go bowiem np. Disney+.

27.10.2022
17:25
horror polska netflix co oglądać
REKLAMA

Netflix, Disney+, HBO Max, a może Amazon Prime Video? Która platforma ma ofertę horrorów skrojoną pod gusta Polaków? Każda. Chociaż nasza kinematografia nie może pochwalić się zbyt wieloma przykładami kina grozy, uwielbiamy oglądać produkcje o mordercach, demonach i duchach. Świadczy o tym ilość dyskusji, jakie na ich temat prowadzimy w mediach społecznościowych.

REKLAMA

Spostrzeżeniami na temat jakich horrorów wymieniamy się w sieci najczęściej? Sprawdziła to pewna firma, dzięki czemu Właśnie poznaliśmy konkretne tytuły. Według monitorującego internet SentiOne o "Teksańskiej masakrze piłą mechaniczną" wspominaliśmy w mijającym roku w mediach społecznościowych aż 61,5 tys. razy.

Jakie horrory Polacy lubią najbardziej?

Drugie miejsce we wspomnianym rankingu SentiOne zajęli nowi "Pogromcy duchów". "Dziedzictwo" może pochwalić się bowiem ponad 46 tys. wzmiankami w polskim internecie. Ostatni stopień podium należy natomiast do horroru - "Czarny telefon". Całe zestawienie prezentuje się następująco:

 class="wp-image-2046967"
Horrory - 2022 - ranking - Polska

Po przywołanym rankingu widać, że gust Polaków w kwestii horroru jest eklektyczny. Klasyki (bądź ich nowe wersje) są równie popularne, co tytuły świeże i oryginalne. Lubimy się bać tak slasherowych morderców, co czarownic, duchów i pomiotów szatana. Na szczęście oferta dostępnych w naszym kraju platform streamingowych jest tak szeroka, że niezależnie od gustu każdy miłośnik kina grozy znajdzie w niej coś dla siebie.

Netflix i spółka - która platforma ma najlepszą ofertę horrorów?

Aktualnie, w kontekście zbliżającego się Halloween, to Netflix najmocniej chwali się swoją ofertą kina grozy i atakuje nas premierami kolejnych horrorów. Użytkownicy serwisu co prawda dyskutują sobie o produkcjach poświęconych tematyce zombie i opętań, ale liczba wzmianek na ich temat nie powala:

 1. "Egzorcysta" (5,6 tys. wzmianek)
 2. "Resident Evil" (4,5 tys.)
 3. "Obecność" (3 tys.).

Jeszcze mniej niż użytkownicy Netfliksa, o horrorach dyskutują subskrybenci HBO Max. Oni bowiem tylko czasami lubią wymienić się spostrzeżeniami na temat filmów o czarach i demonach:

 1. "Czarownica. Bajka ludowa z Nowej Anglii" (2,3 tys.)
 2. "Zakonnica" (1,8 tys.)
 3. "Annabelle" (610).

W kontekście oferty filmów grozy w internecie najczęściej wspomina się Amazon Prime Video oraz, tu niespodzianka, Disney+. W przypadku pierwszej wymienionej platformy (Amazon Prime Video) królują seriale:

 1. "Pamiętniki wampirów" (30,6 tys.)
 2. "Carnival Row" (5 tys.)
 3. "Supernatural" - (2,2 tys.).

Jeśli zaś chodzi o serwis Myszki Miki (Disney+) to tam interesują nas najbardziej klasyki:

REKLAMA
 1. "Omen" (22,2 tys.)
 2. "Obcy 8. pasażer Nostromo" (10,1 tys.)
 3. "Obcy - decydujące starcie" (4,2 tys.).
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA