REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Dużo wódki i polskiej przaśności w zwiastunie nowego „Wesela”

Każdy kolejny film Wojciecha Smarzowskiego wzbudza wielkie zainteresowanie wśród widzów. Nie inaczej jest z nadchodzącym „Weselem”, które właśnie doczekało się oficjalnego zwiastuna.

31.08.2021
13:31
wesele wojciech smarzowski zwiastun trailer
REKLAMA

Wojciech Smarzowski „Weselem” wdarł się do czołówki polskich reżyserów. W każdym kolejnym filmem wódą, siekierą i ogniem rozprawiał się z narodowymi mitami, jednocześnie umacniając swoją pozycję. Box office'owy bank rozbił dotychczas swoim ostatnim „Klerem”. Pomimo licznych sukcesów artystycznych i komercyjnych na koncie, nie spoczął na laurach.

Już od dawna było wiadomo, że Smarzowski planuje powrót do korzeni. Jego najnowszy projekt nosi bowiem znany nam już skądinąd tytuł „Wesele”. Chociaż przez jakiś czas funkcjonował jako „Wesele 2” nie spodziewajcie się sequela. Nie ma co oczekiwać również remake'u. To będzie osobne dzieło.

REKLAMA

Wesele” - o czym będzie nowy film Wojciecha Smarzowskiego?

Zgodnie z oficjalnym opisem fabuły, akcja rozgrywa się w 2021 roku. Na ślubnym kobiercu staje panna młoda w zaawansowanej ciąży, która ma wątpliwości czy postępuje słusznie. Jej ojciec natomiast musi zmierzyć się z wieloma problemami, bo oto na włosku wisi interes jego życia:

Sytuacja zaognia się również za sprawą zaproszonych na uroczystość gości, a wszystko to obserwuje senior rodu Antoni Wilk (Ryszard Ronczewski), do którego wracają wspomnienia dramatycznych wydarzeń sprzed lat, kiedy poznał miłość swojego życia. Z każdą minutą rosną emocje i odżywają najgłębsze uczucia, historie burzliwych miłości dawnych i nowych kochanków przenikają się nawzajem. Stopniowo zatraca się granica między tym co kiedyś, a tym co teraz. Na jaw wychodzą tajemnice przeszłości, nakręcające spiralę zła, z której nie ma ucieczki. Mało komu udaje się zobaczyć coś więcej poza „swoimi własnymi” prawdami. A jeśli już się uda, to najczęściej w ukryciu – w obawie i strachu przed konsekwencjami i zdemaskowaniem. Świt zastanie bohaterów w różnej kondycji, stanie emocjonalnym i z różnym bagażem doświadczeń. Pewne jest tylko jedno – z tym weselnym kacem każdy będzie musiał poradzić sobie sam.

Wesele” - oficjalny zwiastun filmu

W sieci właśnie pojawił się pierwszy oficjalny zwiastun (zgodnie z opisem dystrybutora: zwiastun teaserowy) nadchodzącej produkcji:

REKLAMA

W udostępnionym wideo widać, że będzie się działo. I chociaż zwiastun może sugerować komedię (popularna praktyka przy filmach Smarzowskiego), to nie należy się spodziewać lekkiej opowieści. Znając reżysera, raczej się nie pośmiejemy, a z wywołanego przez niego kaca, wzorem bohaterów, będziemy musieli leczyć się jeszcze długo po seansie.

„Wesele” trafi na ekrany kin 8 października 2021 roku.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA