REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

Amazon pokazał 23 plakaty z serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie władzy". Zaczęła się giełda nazwisk, bo nie widać twarzy

"Pierścienie Władzy" to serialowy prequel wydarzeń znanych z "Władcy Pierścieni". Do Śródziemia przeniesiemy się dopiero we wrześniu, ale Amazon uchylił właśnie kolejny rąbek tajemnicy. Na 20 grafikach widzimy postacie występujące w superprodukcji, ale nie widzimy ich twarzy. Każdy z was rozpozna Saurona, ale co z pozostałymi bohaterami?

03.02.2022
19:48
wladca pierscieni pierscienie wladzy amazon plakaty
REKLAMA

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" będzie najdroższym serialem w historii: budżet pierwszego sezonu opiewa na pół miliarda dolarów, czyli około dwa razy więcej niż całej trylogii Petera Jacksona. Już na opublikowanych plakatach widać włożony w produkcję pieniądz i dbałość o szczegóły.

REKLAMA

W styczniu w końcu zobaczyliśmy pierwszy teaser oraz poznaliśmy oficjalny tytuł produkcji Amazona. Jego akcja będzie się dziać na tysiące lat przed "Hobbitem" czy "Drużyną Pierścienia", co też nie znaczy, że nie zobaczymy niektórych znanych postaci - długowieczne rasy to przecież nic nadzwyczajnego w fantasy. Seria będzie adaptować wydarzenia opisywane "Silmarillionie" J. R. R. Tolkiena" i rozgrywać się będzie Drugiej Erze Śródziemia (trwającą ponad 3 tys. lat Trzecią Erę kończy Wojna o Pierścień, którą znamy z filmów).

Zaczynając w czasach względnego pokoju, śledzimy losy postaci, którym przyszło zmierzyć się ze złem powracającym do Śródziemia. Od najciemniejszych głębin Gór Mglistych, przez majestatyczne lasy Lindonu i zapierające dech w piersiach wyspiarskie królestwo Numenoru, aż po najdalsze zakątki mapy - oto opowieść o krainach i bohaterach, których dziedzictwo przetrwa długo po ich odejściu.

Oficjalny opis serialu "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy"

"Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy" Amazona na pierwszych plakatach. Jest Sauron, ale kim są pozostałe postacie?

Premiera serialu już we wrześniu, ale wciąż dostajemy tylko zdawkowe informacje i grafiki. Nie inaczej jest tym razem. Co prawda Amazon pokazał ponad 20 plakatów, ale co z tego, skoro nie do końca kto jest kim. Internauci zaczęli więc spekulować nad postaciami. Pełną wersję plakatów znajdziecie np. na koncie na Twitterze serialu.

 class="wp-image-1886080"
Fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy / Amazon
 class="wp-image-1886083"
Fot. Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy / Amazon

Internet zapłonął od spekulacji. Konsensus dotyczy postaci Saurona (w czarnej zbroi), ale co z pozostałymi? Internauci na przykład dostrzegli... bliznę na dłoni, którą ma aktor Maxim Baldry wcielający się w Isildura (plakat z liną). Inni z kolei uważają, że to budowniczy okrętów Cirdan, który został powiernikiem elfickiego pierścienia władzy. Podobne rozkminki dotyczą Galadrieli - czy na plakatach trzyma biały kwiatek w białej sukni, a może złoty sztylet i jest ubrana w zbroję?

REKLAMA

Mężczyzna cały w złocie może być z kolei ostatnim królem Numenoru: Ar-Pharazonem Złotym, ale też nikt sobie ręki nie da uciąć. Na grafikach możemy dostrzec też postacie przypominające hobbitów, których w teorii jeszcze nie powinno być w tych czasach, ale ta rewolucja już została potwierdzona wcześniej. Na rozwiązanie całej zagadki przyjdzie nam jeszcze poczekać, ale to już naprawdę niedługo.

Premiera "Władca Pierścieni: Pierścienie Władzy": 2 września 2022 roku na Amazon Prime Video.

Władca Pierścieni: Pierścienie władzy
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA