REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

"Avatar 3" jak "Kapitan Planeta". Była ziemia z wodą, pora na wiatr i ogień

Od premiery filmu „Avatar 3” dzielą nas jeszcze blisko dwa lata, ale wiemy już, czego się spodziewać po kontynuacjach hitu Jamesa Camerona. Bohaterowie poznają nowe plemiona Na’vi. Tym razem będą to ludy związane z wiatrem i ogniem, a uniwersum, którego centrum jest Pandora, zaczyna powoli przypominać „Kapitana Planetę”.

04.03.2023
18:09
avatar 3 the seed bearer logo nieoficjalny plakat
REKLAMA

„Avatar” w reżyserii Jamesa Camerona z 2009 r. zrewolucjonizował kino i zarobił krocie, a na sequel w postaci „Avatar: Istota wody” czekaliśmy aż trzynaście lat. Na kolejne części nie będziemy jednak czekać ponownie aż tak długo. „Avatar 3”, który może zostać oficjalnie zatytułowany „Avatar: The Seed Bearer”, zgodnie z planem ma trafić do kin 24 grudnia 2024 r.

REKLAMA

Czytaj też:

Avatar 3 - co wiemy o fabule filmu?

Jak na razie nie mamy wiele informacji na temat tego, o czym opowie James Cameron w swoim kolejnym blockbusterze, ale to nie oznacza, że nie wiemy nic na temat kontynuacji „Avatar: Istota wody”. Z całą pewnością znów przyjrzymy się kulturze Na’vi i nowych plemionach.

W pierwszej części cyklu poznaliśmy Na’vi związanych z ziemią i lasem, podczas gdy w drugiej w centrum było plemię związane z wodą, które żyło w innym miejscu na fikcyjnej planecie Pandora. W kolejnych odsłonach pierwsze skrzypce mogą grać pozostałe dwa żywioły.

Szykujcie się na Na’vi władających wiatrem i ogniem.

Kolejne plemię kosmitów zamieszkujących Pandorę może nazywać się po angielsku Windtraders, co można tłumaczyć jako Władcy Wiatru. Wedle samego Jamesa Camerona to handlarze, którzy nie są przywiązani do ziemi. Zamiast tego podróżują po swojej planecie.

Nie mamy co prawda pewności, że Na’vi związani z żywiołem powietrza pojawią się w „Avatarze 3”, bo możemy ich poznać dopiero w czwartej części cyklu (a piąta zabierze nas na Ziemię). Spodziewamy się jednak jeszcze innego plemienia, czyli Ash People (Lud popiołów).

REKLAMA

James Cameron potwierdził już, że Na’vi związani z żywiołem ognia pojawią się w jego kolejnym filmie o przygodach Jake’a Sully’ego i jego rodziny. Do tego mogą nie być tak przyjaźnie nastawieni do głównych bohaterów, jak poznane już przez nas plemiona związane z ziemią i wodą.

Wszystkiego dowiemy się już za niecałe dwa lata, czyli 20 grudnia 2024 r., oczywiście pod warunkiem, że premiera „Avatar 3” nie zostanie przesunięta. W przypadku „Avatara 2” data premiery była przekładana kilkukrotnie, zanim film wreszcie trafił do kin.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA