REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Seriale

"Łowca androidów" dostanie pierwszy aktorski serial. "Blade Runner 2099" to teraz priorytet dla Amazona

Wiele wskazuje na to, że "Łowca androidów" doczeka się serialowego sequela. "Blade Runner 2099", jak sam tytuł wskazuje, ma się rozgrywać 50 lat po wydarzeniach przedstawionych w "Blade Runner 2049". W projekcie, który realizuje Amazon Studios udział bierze sam Ridley Scott. Reżyser może stanąć za kamerą.

11.02.2022
21:18
blade runner 2099 serial amazon prime video
REKLAMA

"Łowca androidów" zmierza na Amazon Prime Video. Kultowy film tech-noir doczeka się serialowego sequela. Jak sam tytuł wskazuje, "Blade Runner 2099" ma rozgrywać się 50 lat po wydarzeniach przedstawionych w pełnometrażowej kontynuacji produkcji sygnowanej nazwiskiem Ridleya Scotta.

Jesienią minionego roku sam Scott zapowiadał, że taka produkcja może powstać. W wywiadzie dla BBC mówił wtedy, że scenariusz do pilota serialowego "Blade Runnera" jest już gotowy i chciałby zrobić 10-odcinkowy serial. Teraz wszystko wskazuje na to, że tak właśnie się stanie.

REKLAMA

Blade Runner 2099 - Łowca androidów dostanie serialowy sequel

Powołując się na swojego informatora, Deadline donosi, że Amazon Studios pracuje nad aktorską, serialową kontynuacją "Łowcy androidów". Studio ma uznawać "Blade Runner 2099" za priorytet, przez co już rozgląda się scenarzystami i wolnymi terminami na rozpoczęcie zdjęć. Ridley Scott jest producentem wykonawczym projektu i może nawet stanąć za kamerą.

Tym samym będzie to pierwszy aktorski serial osadzony w uniwersum "Łowcy androidów". Dotychczas w jego ramach powstały dwa filmy pełnometrażowe i jeden serial animowany "Blade Runner: Black Lotus".

Blade Runner 2099 - aktorski serial osadzony w uniwersum Łowcy androidów

REKLAMA

W 1982 roku Ridely Scott przeniósł na wielki ekran opowiadanie Philipa K. Dicka "Czy androidy śnią o elektrycznych owcach?". Jego "Łowca androidów" stał się filmem kultowym, ale sequela doczekał się dopiero po ponad 30 latach - w 2017 roku pojawił "Blade Runner 2049". Kontynuacja w reżyserii Denisa Villeneuve'a podczas dystrybucji kinowej okazała się klapą finansową.

"Blade Runner 2049" przypadł jednak do gustu krytykom i całkiem nieźle radził sobie w dystrybucji na nośniki kina domowego. Okazało się to jednak niewystarczające, aby Villeneuve mógł dotychczas powrócić do świata replikantów. Można jednak spokojnie założyć, że wraz z "Blade Runner 2099" Amazon Prime Video ma w rękach kolejny, po serialowym "Władcy Pierścieni" potencjalny hit.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA