REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix

"Czerwona nota": podobne filmy. Jeśli spodobał ci się hit Netflixa, musisz zobaczyć te produkcje

"Czerwona nota" na Netfliksie obejrzana? Szukacie filmów podobnych do hitu z Dwaynem Johnsonem, Ryanem Reynoldsem i Gal Gadot? W serwisie znajdziecie kilka produkcji, które pod pewnymi względami są do "Czerwonej noty" podobne, a przy okazji - w niektórych przypadkach - znacznie lepsze.

18.11.2021
7:41
czerwona nota netflix podobne filmy
REKLAMA

Szukacie filmów podobnych do "Czerwonej noty"? Na Netfliksie jest ich przynajmniej kilka, co więcej, są one od wspomnianego tytułu zdecydowanie bardziej warte uwagi. Oczywiście mowa o podobieństwach poszczególnych wątków, elementów fabularnych czy ogólnej atmosfery - w hitowym "Red notice" jest bowiem dużo tropów, które znacznie lepiej wybrzmiały w innych produkcjach. Jeśli więc po seansie tego najdroższego jak na razie filmu streamingowego giganta z gwiazdorską obsadą (Dwayne Johnson, Gal Gadot, Ryan Reynolds) czujecie niedosyt albo po prostu szukacie podobnej rozrywki, śpieszymy z pomocą!

REKLAMA
Czerwona nota, Netflix - podobne filmy

Podobne do Czerwonej noty: te filmy obejrzycie na Netfliksie

Kosztowny hit Netfliksa korzysta z wielu popularnych tropów, dlatego też nie trudno znaleźć kilka filmów podobnych do "Czerwonej noty". W ofercie Netflix Polska nie brakuje przecież produkcji, w których dominują wartka akcja i przygoda, które przy okazji posiadają też charyzmatycznych bohaterów i motywy takich jak wielki skok czy poszukiwanie cennych, wiekowych artefaktów. Jeśli wciąż jesteście głodni podobnych filmowych przygód, warto rzucić okiem na te filmy w ofercie streamingowego giganta.

Ocean's Twelve: Dogrywka

Wszyscy dobrze wiemy, że to pierwsza część tej serii - "Ocean's Eleven" - jest zdecydowanie najlepsza. Trzyma się ona jednak kurczowo prostej historii skoku na kasyna w Las Vegas, tymczasem sequel idzie w nieco innym kierunku - Danny i reszta gangu złodziei muszą się tu zmierzyć z francuskim złodziejem dzieł sztuki. Jest to nieco bardziej zabawna i wartka odsłona z jeszcze bardziej gwiazdorską obsadą, wieloma zwrotami akcji i podobnym MacGuffinem, co znacznie bardziej przybliża ją do klimatu "Czerwonej noty".

Podobne do "Czerwonej noty"

Indiana Jones

Obecnie w ofercie Netfliksa dostępne są tylko dwa z czterech filmów o archeologu-poszukiwaczu przygód. Bicz, kapelusz, rewolwer, skórzana kurtka i zawadiacki uśmiech Harrisona Forda to atrybuty Jonesa, które przeszły do legendy. Gdybym miał wybrać odsłonę, którą z "Czerwoną notą" łączy najwięcej, byliby to zapewne "Poszukiwacze zaginionej Arki", ale wartką akcję, emocjonujące przygody i pradawne artefaktów znajdziecie również w innych filmach serii.

Ten film ma naprawdę wiele wad (cóż, zupełnie jak "Red notice"), co nie zmienia faktu, że z filmem z Johnsonem, Gadot i Reynoldsem łączy go bardzo wiele. To film świetny technicznie (z naciskiem na świetne kadry i reżyserską dbałość o szczegóły), w którym nie brakuje przyjemnego humoru i emocji towarzyszących skokowi na trzy legendarne, rzekomo niemożliwe do obrabowania sejfy znajdujące się we Francji, Szwajcarii i Czechach. 

Okej, trudno nazwać "Underground 6" filmem lepszym od "Czerwonej noty", obie produkcje mają jednak ze sobą sporo wspólnego. Po pierwsze - Ryan Reynolds, który w każdym filmie gra przecież tę samą postać. Dalej: imponująca ekranowa rozwałka, wysoki budżet, szaleńcze pościgi, quasi-pastisz, zawrotne tempo i ogrom bodźców.

REKLAMA

Czerwona nota - filmy podobne do hitu Netflixa

Oferta Netfliksa jest ograniczona - w innych serwisach VOD również możecie znaleźć filmy podobne do "Czerwonej noty". Wśród innych podobnych tytułów na pewno warto wymienić: "Skarb narodów", "Afera Thomasa Crowna", "Osaczeni", "Obrońcy skarbów", nowsze odsłony "Szybkich i wściekłych" i właściwie wszystkie filmy z Ryanem Reynoldsem, który przecież zawsze gra podobną postać z podobnym poczuciem humoru i podobnymi one-linerami.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA