REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Nie samymi Star Warsami i MCU człowiek żyje. Na Disney+ znajdziecie też horrory

Disney+ już za chwilę pojawi się w Polsce. Pewnie nie możecie się doczekać, aby nadrobić te wszystkie zaległości, oglądając seriale MCU i Star Wars. W rękach Myszki Miki są bowiem największe franczyzy popkulturowe na świecie. Użytkownikom swojej platformy oferuje jednak wiele więcej. W zmierzającym do naszego kraju serwisie znajdzie się coś nawet dla fanów mocnych wrażeń.

08.06.2022
6:06
fresh disney+ horrory
REKLAMA

Mówiąc Disney, najpierw myślimy o księżniczkach, potem o wielkich franczyzach pokroju MCU i Star Wars. Myszka Miki słynie bowiem z rozrywki dostosowanej do całej rodziny. Nie kojarzymy jej z horrorami. A jednak, na Disney+ obok "Naszego magicznego Encanto", "Hawkeye'a" i "The Mandalorian" znajdziemy "American Horror Story", czy "Obcego - 8. pasażera Nostromo".

REKLAMA

Horrory na Disney+

Disney+ zapewnia rozrywkę dla całej rodziny? Owszem, ale nie zawsze. W bibliotece platformy znajdują się bowiem również horrory - zarówno pod postacią filmów jak i seriali. Fani kina grozy nie będą narzekać, gdy wykupią dostęp do platformy Myszki Miki. Nie będą mieli kiedy. "Buffy: Postrach wampirów" sama się nie obejrzy.

American Horror Story

Ta antologia jest słynna na całym świecie. Mamy tu nawiedzone domy, opętania, wampiry, morderców - do wyboru do koloru. Każdy sezon to inna historia, ale łączy je fakt, że potrafią napędzić niezłego stracha. Jeśli lubicie opowieści z dreszczykiem "American Horror Story" jest dla was. Dlatego jeśli do tej pory omijaliście serial szerokim łukiem i nie szukaliście go nawet na dostępnych w Polsce VOD, zobaczcie go na Disney+. Żałować nie będziecie. Na Disney+ pojawi się dziewięć sezonów antologii.

Buffy: Postrach wampirów

Buffy: Postrach wampirów - Disney+

Jeśli wchodziliście w okres dojrzewania na przełomie wieków, tytułowa Buffy z pewnością jest wam znana i ma twarz Sary Michelle Gellar. "Buffy: Postrach wampirów" jest serialem kultowym. Aktualnie nie można go obejrzeć na żadnym dostępnym w Polsce VOD. Wiemy już, że to się zmieni, kiedy tylko Disney+ zawita do naszego kraju. Na platformie od razu pojawią się wszystkie (jest ich siedem) sezony produkcji.

Obcy - 8. pasażer Nostromo

Chciałbym przypomnieć, że odkąd Disney wykupił 21st Century Fox, Xenomorph stała się jedną z jego księżniczek. Dzięki temu już na starcie Disney+ w Polsce będziecie mogli obejrzeć klasykę horroru science fiction. W kultowym "Obcym - 8. pasażerze Nostromo" zobaczycie jak narodziła się legenda Ellen Ripley, a Ridley Scott zadba, abyście nieraz podskoczyli w fotelu. Nawet jeśli będziecie oglądać ten film po raz setny.

A skoro o "Obcym" mowa, to aquatic horrory charakteryzują się taką samą co film Ridleya Scotta strukturą narracyjną. W skrócie: dostajemy identyczną opowieść, tylko nie w kosmosie, a pod wodą. "Głębia strachu" to potwierdza. Chrzanić jednak powtarzalność, kiedy opowieść rozpoczyna się od trzęsienia ziemi, a potem jest już tylko szybciej, mocniej i więcej.

Fresh

Fresh - Disney+

To jedyny tytuł z listy, co do którego nie mam pewności, czy obejrzymy go na Disney+ już w dniu startu platformy w Polsce. Liczę jednak, że tak się stanie. Wydaje się bowiem wyjątkowo smakowity. Jest to opowieść o kanibalizmie. Noa ma dość aplikacji randkowych, ale akurat poznaje w sklepie przystojnego Steve'a. Ten zabiera ją na, w zamyśle, romantyczny weekend. Zamiast obsypywania jej płatkami róż, zechce jednak sprzedać części jej ciała bogatym klientom w celach konsumpcji.

REKLAMA

Disney+ - jakie horrory oglądać?

Jeśli jesteście fanami kina grozy i zastanawialiście się, czy na Disney+ znajdziecie coś dla siebie, mam nadzieję, że rozwiałem wątpliwości. W bibliotece platformy nie brakuje interesujących horrorów. Nie spodziewajcie się ekstremizmów, ale dreszczyk strachu poczujecie na pewno oglądając chociażby "Obcego - 8. pasażera Nostromo" i "American Horror Story". Będziecie mogli też powalczyć z wampirami u boku Buffy, aby potem we "Fresh" sprawdzić jak smakuje ludzkie mięso.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA