REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy

Disney zdradził daty swoich premier do 2026 roku. Na liście filmy MCU, remaki animacji oraz nowy „Indiana Jones”

Ostatnie dwa lata były dla Disneya pasmem finansowych sukcesów. Firma już zdążyła pobić swój rekord biletów sprzedanych w ciągu roku, a przecież do końca 2019 zostało kilka miesięcy. Następne lata mogą być równie dobre, bo w opublikowanej właśnie liście zapowiedzianych premier znajdziemy mnóstwo hitów.

21.08.2019
16:57
disney premiery
REKLAMA
REKLAMA

Do doskonałych wyników kasowych Disneya w tym roku przyczynił się przede wszystkim film „Avengers: Koniec gry”, czyli od pewnego czasu najbardziej dochodowy film w historii kina. Ale sprowadzanie całej sprawy tylko do sukcesów MCU byłoby znaczącym spłyceniem obrazu. Ogromne pieniądze zarabiają też remaki klasycznych animacji wytwórni i to mimo, że przez wielu są uznawane za obrzydliwe kopie.

Ogólna strategia Disneya nie zmieni się więc w następnych kilku latach. Świadczy o tym najlepiej lista planowanych przez firmę produkcji pełnometrażowych. Czego widzowie mogą się spodziewać do 2026 roku? Nowości stworzonych w ramach 4. fazy Marvel Cinematic Universe, kolejnej części „Indiany Jonesa” i kilku dobrze znanych tytułów w nowej odsłonie:

Disney premiery - największe hity na lata 2019-2026:

Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie

disney premiery class="wp-image-315636"

Ostatnia część sagi Skywalkerów trafi do kin jeszcze w tym roku i może sporo zmienić w odbiorze serii. Odkąd „Gwiezdne wojny” przejął Disney doszło do olbrzymiego konfliktu z fanami i kilku kontrowersji. W ostatnim czasie wytwórnia zmieniła jednak swoją strategię i wyciągnęła rękę na zgodę w stronę fandomu (na co dowodem jest zapowiadany serial o Obi-Wanie Kenobim). Czy „Skywalker. Odrodzenie” przyciągnie widzów na nowo do kin? Pierwszy zwiastun sugeruje, że może być ciekawie. Pełną analizę teasera znajdziecie TUTAJ.

Data premiery: 19 grudnia 2019

Mulan

disney premiery class="wp-image-315642"

Wokół aktorskiego remake'u „Mulan” doszło ostatnio do mocnej kontrowersji, gdy odgrywająca główną rolę aktorka poparła działania chińskiego rządu przeciw protestującym w Hong Kongu. Wydaje się jednak, że nie wpłynie to zbyt mocno na wyniki finansowe produkcji. Disney stawia bowiem na ekscytującą akcję i silną bohaterką kobiecą, co w dzisiejszych czasach często jest gwarantem sukcesu. Disney opublikował już pierwszy zwiastun filmu.

Data premiery: 27 marca 2020

The Eternals

disney premiery class="wp-image-315645"

„The Eternals” zapowiada się na jeden z najciekawszych (i najważniejszych) filmów 4. fazy MCU. Produkcja opowie o jednej ze słabiej znanych ras z komiksów Marvela, do której należał również Szalony Tytan, Thanos. W obsadzie „The Eternals” pojawią się m.in. Angelina Jolie, Richard Madden, Kumail Nanjiani, Salma Hayek, Don Lee i Brian Tyree Henry. Na ten moment na temat fabuły wiadomo jedynie, że Eternals zostaną wysłani na Ziemię przez Celestiali, żeby chronić ludzkość przed Deviantami.

Data premiery: 6 listopada 2020

Cruella

disney premiery class="wp-image-315648"

„Cruella” kontynuuje trend rozpoczęty przez „Czarownicę”, w którym Disney pokazuje negatywne bohaterki ze starych animacji w zupełnie nowym świetle. Główną rolę w prequelu „101 dalmatyńczyków” zagra Emma Stone. Co wskazuje na to, że Cruella będzie młodsza niż ta znana z filmów animowanych. Disney właśnie przełożył produkcję zapowiedzianą pierwotnie na grudzień 2020 roku o kilka miesięcy.

Data premiery: 28 maja 2021

Niezatytułowany film z serii Indiana Jones

disney premiery class="wp-image-315651"

Spekulacje na temat 5. części „Indiany Jonesa” pojawiały się już od kilku lat. W projekt od początku mieli być zaangażowani twórcy poprzednich filmów, ale sprawiało to, że trudno było im znaleźć odpowiedni dla wszystkich termin rozpoczęcia zdjęć. Na szczęście fani Indy'ego doczekają się następnej części już za niecałe dwa lata. Czy otrzymają produkcję lepszą od nieudanego filmu „Indiana Jones i Królestwo Kryształowej Czaszki” z 2008 roku?

Data premiery: 9 lipca 2021

Thor: Love and Thunder

disney premiery class="wp-image-315654"

Thor nie od razu mógł się pochwalić tytułem jednego z ulubionych bohaterów widzów Marvel Cinematic Universe. Dużo pomogło w tym, że zatrudnienie Taiki Waititiego na stanowisku reżysera „Thor: Ragnarok”. Nowozelandzki twórca odmienił styl opowiadania historii o nordyckim bogu piorunów, czym zachęcił do współpracy nawet Natalie Portman. Aktorka powróci do roli Jane Foster, która w dodatku zostanie wybrana na nowego Thora.

Data premiery: 5 listopada 2021

Nowe filmy z serii Star Wars

disney premiery class="wp-image-315657"

W najbliższym czasie czeka nas dłuższa przerwa od filmów z serii „Star Wars”. Disney postanowił przynajmniej na razie zrezygnować ze spin-offów, ale w zamian przygotuje aż dwie trylogie. Za jedną z nich jest odpowiedzialny Rian Johnson, a druga przypadnie duetowi showrunnerów „Gry o tron”. Przy czym ostatnio Lucasfilm poinformował, że David Benioff i D.B. Weiss napiszą scenariusz tylko pierwszego z zapowiedzianych filmów. Wszystkie najbliższe filmy, seriale, komiksy i gry związane z marką „Gwiezdnych wojen” znajdziecie TUTAJ.

Daty premiery: 16 grudnia 2022, 20 grudnia 2024, 18 grudnia 2026

REKLAMA

Wszystkie zapowiedziane produkcje wraz z datą premiery:

disney premiery class="wp-image-315639"
Foto: Disney
REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA