REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Jeszcze więcej "Dziewczyn z Dubaju". Na podstawie książkowego sequela ma powstać film i serial

"Dziewczyny z Dubaju 2" powstaną. W dodatku prawdopodobnie w niemal każdej możliwej formie. Prace nad książką są już na ukończeniu, a jej autor Piotr Krysiak zaznacza, że scenariusz do filmu powstaje, a także trwają rozmowy z platformami streamingowymi, które chciałyby zrealizować serial na jej podstawie. Obie produkcje mają się jednak różnić od zeszłorocznego hitu.

20.01.2022
10:57
dziewczyny z dubaju 2 film serial książka
REKLAMA

Nadchodzą "Dziewczyny z Dubaju 2". Najpierw będzie książka, a potem na jej podstawie ma powstać film i serial. W obu przypadkach autor reportażu chce mieć większy wpływ na kształt produkcji niż miał w przypadku hitu zeszłego roku w reżyserii Marii Sadowskiej.

"Dziewczyny z Dubaju" były największym polskim hitem czasów pandemii. W czasie wyświetlania obejrzało je ponad milion widzów. Do sukcesu frekwencyjnego z pewnością przyczyniły się kontrowersje, jakie narosły podczas realizacji filmu.

REKLAMA

Dziewczyny z Dubaju 2 - sequel kontrowersyjnego filmu

Wokół "Dziewczyn z Dubaju" działo się bardzo wiele. Pomimo perypetii i kłótni między producentką Dorotą "Dodą" Rabczewską, reżyserką Marią Sadowską i producentem Emilem Stępniem wynikających to z przyczyn prywatnych, to z różnic w wizji artystycznej, film w końcu trafił na ekrany kin. Pomimo narzekań krytyków okazał się wielkim hitem.

Dziewczyny z Dubaju - zwiastun

Autor książki niekoniecznie jest zadowolony z efektu. W rozmowie z portalem Wirtualne Media Piotr Krysiak zaznacza, że nie jest to zły film, ale nazywa go "historią sutenerki, która ze wszystkich sił chce się wybielić". Dla niego jest to produkcja zbyt komercyjna, bo "Dziewczyny z Dubaju" nie spędzały tyle czasu z "przystojnymi i obrzydliwie bogatymi szejkami", tylko z "obleśnymi, otyłymi, wąsatymi i brudnymi Januszami lub gwiazdorami z obrzydliwymi fetyszami".

Krysiak chciałby, aby druga część filmu była "bardziej jego". Kończy właśnie pisać sequel "Dziewczyn z Dubaju", którego premiera planowana jest na 15 maja na Targach Książki. Po jego ukazaniu się chciałby, aby na podstawie reportażu powstał film. Według ustaleń Wirtualnych Mediów scenariusz już powstaje, a dziennikarz nie tyle chce być jego autorem, tylko mieć duży wpływ na jego ostateczny kształt.

REKLAMA

Dziewczyny z Dubaju - będzie też serial

Krysiak chciałby zostać również współproducentem "Dziewczyn z Dubaju 2". Podobny udział jak w przypadku filmu chciałby brać w powstawaniu ewentualnego serialu. Produkcja odcinkowa nie jest jedynie mrzonką. Trwają bowiem rozmowy z platformami streamingowymi, które chciałyby zakupić prawa i zrealizować taką adaptację.

Sukces "Dziewczyn z Dubaju" zwiastował, że sequel jest nieunikniony. Jak się jednak okazuje czeka nas więcej perypetii polskich modelek obracających się w towarzystwie szejków. Wypowiedzi Krysiaka sugerują, że tym razem będzie to wyglądało inaczej niż w przypadku filmu Sadowskiej. Może więc nadchodzące produkcje bardziej przypadną krytykom do gustu.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA