REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD
  3. Netflix

"Gierek" od dziś żenuje wszystkich na Netfliksie. Na szczęście są tam lepsze polskie filmy biograficzne

"Gierek" pojawił się już na Netfliksie. Po swojej premierze kinowej biografia I sekretarza KC PZPR nie została entuzjastycznie przyjęta ani przez krytyków, ani przez widzów. Być może więc dopiero planujecie się nią zażenować. Jeśli tak mamy dla was inne dostępne na platformie polskie biopici, które warto obejrzeć zamiast produkcji braci Węgrzyn.

06.04.2022
20:21
gierek netflix polskie filmy biografie
REKLAMA

Dla naszego recenzenta "Gierek" był kiepskim żartem z widzów. Uznał on bowiem biografię I sekretarza KC PZPR za tanią, fatalną i nie wiadomo do kogo skierowaną. Rzeczywiście produkcję momentami ogląda się niczym telewizyjny tasiemiec. Jeśli po kwietniowej premierze filmu na Netfliksie dopiero planujecie się przekonać czy rzeczywiście jest tak źle, robicie to na własną odpowiedzialność. Być może jednak dacie się przekonać i zamiast tego zdecydujecie obejrzeć, któryś z lepszych polskich filmów biograficznych dostępnych na platformie.

REKLAMA

Gierek i inne polskie biografie na Netfliksie:

"Gierek" to nie jedyny polski film biograficzny dostępny na największych z VOD. W serwisie znajdziemy mnóstwo rodzimych produkcji z tego właśnie gatunku. Od lat coraz więcej i w dodatku o wiele lepszych od produkcji Michała Węgrzyna. Wśród nich jest opowieść o seksbombie PRL-u Kalinie Jędrusik, czy królu złodziei Zdzisławie Najmrodzkim.

Bo we mnie jest seks - Netflix

"Bo we mnie jest seks" potrafi uwieść współczesnego widza niczym Kalina Jędrusik każdego Polaka w czasach PRL-u. Opowieść o "polskiej Marilyn Monroe" podana jest bowiem bez zbędnego nadęcia. To lekka, gatunkowa historia kobiety wywołującej skandale swoją niezależnością. Pośmiejecie się, dacie ponieść nostalgii, a nawet potańczycie w rytm granych na ekranie piosenek.

Film obejrzycie na Netfliksie.

Mateusz Rakowicz opowiada o Zdzisławie Najmrodzkim w stylu pop. Usłyszymy tu największe szlagiery PRL-u, zobaczymy wylewający się z ekranu brokat, damy zachwycić przepychem i urokiem nocnych klubów. Od nadmiaru atrakcji nieraz rozboli was głowa. Wodzirejem tej jednej wielkiej imprezy jest Dawid Ogrodnik, który wciela się w główną rolę i dba, aby zabawa była naprawdę przednia.

Film obejrzycie na Netfliksie.

Ostatnia rodzina

Ostatnia rodzina - Netflix

Ostatnia rodzina jest całkiem inna od poprzednich wymienionych tu filmów. Nie spodziewajcie się po niej gatunkowej lekkości. Jan P. Matuszyński wikła członków rodziny Beksińskich w niemal antyczny fatalizm. Cały czas wydaje się, jakby ciążył nad nimi zły los. Dlatego produkcja trzyma w napięciu do samego końca i nie można się od niej oderwać.

Film obejrzycie na Netfliksie.

Jesteś bogiem

Leszek Dawid serwuje widzom wyjątkową biografię legendy polskiego rapu. "Jesteś bogiem" to opowieść o Magiku rozegrana w rytmie największych hitów rodzimych blokowisk. Jakby tego było mało, nie brakuje tu hipnotyzujących kreacji aktorskich Marcina Kowalczyka, Tomasza Schuchardta i Dawida Ogrodnika. Jeśli w domowych archiwach trzymacie jeszcze zdarte kasety z tytułową piosenką Paktofoniki, to z pewnością nie oderwiecie się od tej produkcji.

Film obejrzycie na Netfliksie.

Proceder - Netflix

Kolejna rapowa biografia w zestawieniu. Za "Proceder" odpowiadają bracia Węgrzyn, którzy w tym roku zdążyli zażenować nas nie tylko "Gierkiem", ale również równie fatalnym "Krime Story. Love Story". Opowieść o Tomaszu Chadzie ma jednak w sobie sporo uroku. Podczas seansu najlepiej będą bawić się miłośnicy rodzimej sceny hip-hopowej, którzy znajdą tu mnóstwo easter eggów i wspominek.

Film obejrzycie na Netfliksie.

REKLAMA

Przy tych polskich biopikach będziecie bawić się o wiele lepiej niż na "Gierku".

Polskich filmów biograficznych na Netfliksie nie brakuje. "Gierek" jest jednym z tych gorszych. Na szczęście nie trzeba go oglądać i lepiej popatrzeć na Marię Dębską wcielającą się w Kalinę Jędrusik czy Dawida Ogrodnika kradnącego nasze serca jako Zdzisław Najmrodzki. "Ostatnia rodzina" i "Jesteś bogiem" również będą lepszą opcją na wieczór niż produkcja braci Węgrzyn.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA