REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

Disney+ stawia na rodzinę. Ta funkcja sprawi, że nie oderwiesz się od ekranu

Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+ to nie jedyne usługi wideo na żądanie pełne sekretnych dodatków, o których mogłeś nie wiedzieć. Disney+ również przygotował małą niespodziankę dla widzów w postaci funkcji takich jak GroupWatch i SharePlay. Czym one są, do czego służą i komu właściwie się przydadzą? Wyjaśniamy.

15.06.2022
8:04
groupwatch-shareplay-disney-plus-co-to-jak-dziala 0-min
REKLAMA

Załóż konto Disney Plus z tego linku, skorzystaj z promocyjnej ceny (2 miesiące gratis).

Ledwie dwa tygodnie temu pisałem o sekretnych funkcjach serwisów VOD dostępnych w Polsce takich jak Netflix, HBO Max, Prime Video i Apple TV+, a tutaj się okazuje, że Disney+ nie jest od nich wcale gorszy. Amerykańska usługa zachęca widzów do skorzystania z takich dodatków jak GroupWatch i SharePlay, dzięki którym można oglądać materiały z biblioteki Myszki Miki wspólnie z bliskimi.

REKLAMA

Czytaj też:

Co to jest GroupWatch w Disney+?

Disney zachęca do skorzystania z tej funkcji już chwilę po pierwszym uruchomieniu serwisu - zaraz po propozycji, by utworzyć dodatkowe profile w ramach swojego konta. Czym jednak tak w zasadzie jest to całe GroupWatch? Jak wyjaśnia firma na swoich stronach pomocy, dzięki tej funkcji można oglądać dowolny tytuł z biblioteki "wirtualnie" ze znajomymi i rodziną.

GroupWatch w anglojęzycznej wersji Disney+ jest już dostępne od dawna i to odpowiedź na czasy pandemii, z której można skorzystać i po jej zakończeniu. Dzięki temu dodatkowi aplikacje automatycznie synchronizują transmisje kilku osób, aby wszyscy w ramach takiej grupy mogli oglądać film lub serial razem, nawet gdy nie przebywają w tym samym pomieszczeniu.

Ile osób może korzystać z Group Watch w Disney+? Co z kontami i profilami?

Grupa oglądająca dany film lub seriale nie może przekraczać 7 uczestników, a do tego maksymalnie 4 profile mogą oglądać z tego samego konta. Serwis dodaje, że "obecnie" na profilach Dzieci nie można uczestniczyć w GroupWatch, ale z komunikatu wynika, że to się może zmienić w przyszłości. Uwaga! Wszyscy uczestnicy sesji muszą mieć konto Disney+ założone w tym samym regionie.

 class="wp-image-1977649"
GroupWatch w Disney+ można odpalić przed rozpoczęciem oglądania

Sam nie widzę potrzeby korzystania z tego typu funkcji, ale możliwe, że znajdą się ludzie, którym się taki pomysł spodoba - więcej informacji znajdziecie na jej temat na stronach pomocy Disneya. Serwis wyjaśnia tam, jak zaprosić kogoś do sesji GroupWatch, jak do takowej dołączyć i podpowiada rozwiązania potencjalnych problemów.

A czym jest w takim razie SharePlayDisney+?

REKLAMA

SharePlay służy do tego samego, co GroupWatch i nie jest rozwiązaniem Disneya, tylko Apple’a. Dzięki tej funkcji seriale i filmy mogą oglądać posiadacze przystawek Apple TV, telefonów iPhone i tabletów iPad, jeśli tylko połączą się poprzez FaceTime, a oprogramowanie zadba, aby na ich urządzeniach wyświetlane było zawsze to samo.

Już jesienią, po udostępnieniu przez Apple'a aktualizacji systemów do wersji iOS 16, iPadOS 16 i tvOS 16, będzie można brać udział w sesjach SharePlay również poprzez iMessage. Pozwoli to oglądać razem bez konieczności rozpoczynania rozmowy grupowej - oczywiście jeśli tylko Disney zaktualizuje swoją aplikację. Więcej na temat tej funkcji w obecnej formie przeczytajcie zaś na stronach pomocy usługi.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider’s Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA