REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. VOD

U ciebie działa? Sprawdź, na jakich urządzeniach odpalisz Disney+

Disney+ nareszcie wszedł do Polski. Na jakich urządzeniach można oglądać filmy i seriale, w tym te z uniwersum "Star Wars" oraz z cyklu Marvel Cinematic Universe? Sprawdzamy, które platformy mobilne oraz stacjonarne pozwolą na pobranie aplikacji Disney Plus, dzięki którym odpalimy nowy streaming.

14.06.2022
14:17
disney plus obslugiwane urzadzenia platformy 0
REKLAMA

Załóż konto Disney Plus z tego linku, skorzystaj z promocyjnej ceny (2 miesiące gratis).

Disney+ jest już w Polsce. Docelowo będzie dostępny na platformach opisanych poniżejj, a firma stale udostępnia teraz apki na kolejne urządzenia i systemy. Już chwilę po północy dostęp dostali posiadacze sprzętów z Android TV oraz urządzeń mobilnych z Androidem, a kilkadziesiąt minut później w sukurs im poszły Apple TV, iPady i iPhone’y. Mamy też potwierdzenie, że Disney+ działa na Smart TV od Samsunga. A co pozostałymi platformami, w tym z konsolami do gier innymi systemami Smart TV? Dawajcie znać w komentarzach, gdzie już działa, a gdzie jeszcze nie!

REKLAMA

Czytaj też:

Disney+. Na jakich urządzeniach skorzystamy z serwisu?

A na jakich konkretnie sprzętach będzie można odpalać filmy i seriale z Disney+, w tym te z cykli "Gwiezdne wojny" i Marvel Cinematic Universe? Okazuje się, że wspieranych platform jest cała masa. Wśród nich są telewizory, przystawki do telewizorów, konsole do gier, komputery, tablety i smartfony.

Disney+ w Polsce na komputerach jest dostępny w przeglądarce

Tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie, by korzystać z Disney+ na dowolnym urządzeniu wyposażonym w przeglądarkę internetową taką jak np. Chrome, Firefox lub Safari. Na komputerach z systemami Windows, macOS i Chrome OS, które usługa obsługuje oficjalnie, nie ma potrzeby instalowania aplikacji.

Oprócz tego z Disney+ będą mogli skorzystać posiadacze komputerów z systemem Linux. Tak jak z początku sprawiało to problemy, tak już trzy lata temu pojawiły się informacje, że użytkownicy takich sprzętów mogą cieszyć się serialami i filmami podobnie jak użytkownicy innych platform stacjonarnych.

 class="wp-image-1961008"
Disney+ ogłosił na stronie preview.disneyplus.com, jakie platformy będzie wspierał w Polsce

Aplikacja Disney+: na jakie urządzenia można ją pobrać?

Nie każdy chce oglądać filmy i seriale z poziomu przeglądarki. Aplikacje Disney+ są dużo wygodniejsze niż strona internetowa, a na sprzętach mobilnych pozwalają w dodatku na pobieranie treści offline. Disney obsługuje też całe mnóstwo sprzętów z takich kategorii jak telewizory, przystawki do telewizorów i konsole do gier.

Disney+ w Polsce na smartfony i tablety

Disney+ dostępny jest na smartfony i tablety z systemami takimi jak iOS i iPadOS 12.0 lub nowszy (iPhone, iPad) oraz Android 5.0 lub nowszy (w tym takich firm jak Samsung, Xiaomi, Motorola itp.) dzięki sklepom App Store oraz Google Play. Aplikacja jest bezpłatna, ale wymaga opłacania abonamentu.

Oprócz tego program Disney+ można zainstalować na sprzętach z rodziny Amazon Fire z FireOS 5.0 lub nowszym, których oprogramowanie bazuje na Androidzie od Google'a. Program dostępny jest w sklepie Amazon AppStore, który jest głównym repozytorium aplikacji dla tabletów firmy założonej przez Jeffa Bezosa.

Disney+ w Polsce na telewizory

Aplikacja pozwalająca oglądać filmy i seriale z biblioteki Disney+ dostępna jest m.in. na telewizorach z Android TV, którą można znaleźć na telewizorach takich marek jak Sony, TCL czy Philips. Program można znaleźć na Panasonicach i Hisense'ach oraz telewizorach LG z webOS i Samsungach z Tizenem.

Oprócz tego Disney+ na telewizorach można oglądać z wykorzystaniem przystawek takich jak Amazon Fire TV, Apple TV z tvOS oraz Chromecasta od Google'a. Niestety tego, które konkretnie modele telewizorów i przystawek sprzedawane w naszym kraju będą miały dostęp do tej usługi, dowiemy się dopiero po premierze.

Do tego dochodzi obsług konsol poprzedniej i obecnej generacji. W tym przypadku wiemy, że dotyczy to konkretnie PlayStation 4 i PlayStation 5 od Sony oraz Xbox One i Xbox Series X|S od Microsoftu. Niestety aplikacji Disney+ nie znajdziemy na konsolach z rodziny Nintendo Switch.

REKLAMA
Disney+ w Polsce - jakie urządzenia?

Tekst oryginalnie opublikowano w maju 2022 r. Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA