REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Aktor z "Harry'ego Pottera" ostro komentuje poglądy Rowling. "Dla mnie to bardzo proste"

Coraz większa część obsady "Harry'ego Pottera" zabiera głos w sprawie komentarzy J.K. Rowling na temat osób transpłciowych. Teraz dołączył do nich filmowy Dudley. Harry Melling wyjawił swoje stanowisko w tej kwestii.

03.01.2023
12:51
harry potter jk rowling transfobia dudley
REKLAMA

Opinia publiczna odwróciła się od J.K. Rowling, kiedy zaczęła dzielić się w mediach społecznościowych przemyśleniami na temat osób transpłciowych. Niby została scancelowana, ale przecież wszyscy kochają "Harry'ego Pottera", dlatego Warner Bros. Discovery nie widzi problemu w rozwijaniu z nią kinowej franczyzy. Tymczasem osoby w ten czy inny sposób powiązane z uniwersum młodego czarodzieja wypowiadają swoje zdanie na temat poglądów pisarki.

Po stronie J.K. Rowling ostatnio stanął ekranowy Voldemort, czyli Ralph Fiennes. Już jednak wcześniej filmowa Hermiona (Emma Watson) i Harry Potter (Daniel Radcliffe) się od jej poglądów odcięli. Teraz dołączył do nich Dudley, a więc Harry Melling.

REKLAMA

Harry Potter - filmowy Dudley odcina się od J.K. Rowling

Wcielający się w Dudleya Harry Melling nie zgadza się z opinią J.K. Rowling na temat osób transpłciowych, ale jednocześnie autorki nie potępia. W niedawnym wywiadzie dla The Independent powiedział:

Mogę mówić tylko za siebie i o tym, co czuję. Dla mnie to bardzo proste, czyli transpłciowe kobiety są kobietami, a transpłciowi mężczyźni są mężczyznami. Każda osoba ma prawo wybrać, kim jest i z kim chce się utożsamiać, co jest dla nich prawdziwe. Nie chcę dołączać do dyskusji i wskazywać palcami "to jest dobre, a to złe", bo wydaje mi się, że nie jestem właściwą do tego osobą. Wierzę jednak, że każdy ma prawo wybierać.

REKLAMA
Harry Potter

Pierwsze komentarze na temat osób transpłciowych J.K. Rowling wygłosiła jeszcze w 2018 roku. Od tamtej pory wielokrotnie obstawała przy swoich kontrowersyjnych poglądach, rozpalając opinię publiczną do czerwoności. Za ofiarę "politycznej poprawności" i swoją sojuszniczkę uznał ją jakiś czas temu Putin (autorka odcięła się od niego), a organizacje quidditcha postanowiły zmienić nazwę wymyślonej przez nią gry.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA