REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Dzieje się

Podręcznik do HiT-u sprzedaje się jak świeże bułeczki. Perełka propagandy od dziś na poczcie

Już w najbliższy piątek rozpocznie się nowy rok szkolny - to dla uczniów ostatni moment, by zaopatrzyli się w niezbędne książki. Jeżeli nauczyciele waszych dzieci nieszczęśliwie zmuszą je do korzystania z podręcznika do HiT-u prof. Roszkowskiego, to łatwo będziecie mogli nabyć je na Poczcie Polskiej. Gdzieś pomiędzy "Domowymi kiszonkami, które leczą" a "Wielką księgą specjałów siostry Anastazji". Jaki poziom podręcznika, takie towarzystwo.

31.08.2022
8:57
hit podręcznik roszkowski allegro poczta polska szkoła
REKLAMA

To już koniec wakacji, czas wracać na lekcje. Niektórzy uczniowie szkół ponadgimnazjalnych będą musieli wydać przynajmniej czterdzieści kilka złotych na podręcznik do HiT-u prof. Wojciecha Roszkowskiego. O ile ich nauczyciele z jakiegoś powodu uznają, że to rzetelna, obiektywna i absolutnie nieszkodliwa pomoc dydaktyczna. Poza opcją zamówienia książki z sieci i wizyty w księgarni, pojawiła się też dodatkowa możliwość zakupienia tej edukacyjnej perełki w placówkach Poczty Polskiej.

REKLAMA

Podręcznik do HiT-u - gdzie kupić? Od dziś również na poczcie

O tym fakcie poinformował m.in. Wicemarszałek Sejmu RP, polski historyk, nauczyciel akademicki i profesor nauk humanistycznych - Ryszard Terlecki. Z właściwym ciału pedagogicznemu poczuciem odpowiedzialności za młodych Polaków podkreślił, że musimy zadbać o ich rzetelną wiedzę i bronić przed "manipulacjami wrogów Polski". "A kto obroni ich przed manipulacjami prof. Roszkowskiego?" - chciałoby się zapytać.

Obaj panowie ewidentnie uwielbiają wskazywać palcem w większości wyimaginowanych wrogów, ale o realne podwyższenie jakości polskiej edukacji jakoś nie zadbali. Cóż, od teraz wszystko spoczywa w rękach nauczycieli, którzy na szczęście nie mają obowiązku uczenia historii i teraźniejszości (nazywanej też złośliwie "histerią i tresurą") z pomocą podręcznika, w którym nawet w mapę Polski wkradł się błąd.

Potwierdzam, iż od środy szeroką gamę oferowanych w naszych placówkach wydawnictw uzupełni podręcznik szkolny do przedmiotu Historia i Teraźniejszość. Podręcznik oferowany będzie po cenie rynkowej wskazanej przez wydawnictwo, zaś nakład dostosowany do bieżącego zapotrzebowania. Zachęcam do zapoznania się także z pozostałymi dostępnymi w naszej sieci tytułami i zakupu przy okazji odwiedzin w placówce pocztowej

- potwierdził "Wyborczej" rzecznik Poczty Polskiej, Daniel Witkowski.
hit podręcznik roszkowski allegro poczta polska szkoła class="wp-image-2016676"
HiT na Allegro
REKLAMA

Podręcznik do HiT sprzedażowym hitem

Póki co wygląda na to, że publikacja sprzedaje się... całkiem nieźle. Nie dysponujemy konkretnymi liczbami, ale choćby na Allegro można zobaczyć, że poszczególni sprzedawcy opchnęli już setki egzemplarzy tytułu, a na empik.com zyskał on oznaczenie "TOP" w kategorii "Nowości". Pozostaje mieć nadzieję, że większość Polaków czyta go w ramach przyrodniczej ciekawostki.

Przypominamy, że jeszcze w tym tygodniu ma pojawić się zgoda na dopuszczenie do użytku drugiego podręcznika przygotowanego przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne. Z kolei wydawnictwo Biały Kruk zapowiedziało usunięcie z podręcznika Roszkowskiego budzącego oburzenie fragmentu o "produkcji dzieci".

*Zdjęcie główne: Fotokon/shutterstock.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA