REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

Horrory w odcinkach. Disney+ ma seriale pełne grozy, które obudzą w was nastolatków

Horrory są tylko dla dorosłych? Bzdura. Na Disney+ znajdziecie mnóstwo seriali, które skierowane są do młodszych widzów, a potrafią napędzić stracha. Spotkacie w nich wampiry, duchy i inne potwory. W parze z nimi idzie gęsty klimat, jump scare'y i nastoletnie rozterki.

19.09.2022
11:44
disney plus horrory seriale
REKLAMA

Disney+ w rekordowo niskiej cenie. Subskrypcję możesz wykupić tutaj - tylko do 19.09.

Wampiry, strzygi, upiory, demony, duchy - Disney+ ma je wszystkie. I nie mówię tutaj o "American Horror Story". Najpopularniejsze straszydła filmów grozy można na platformie znaleźć również w serialach skierowanych do nastolatków. Znane z horrorów mechanizmy okazują się bowiem doskonałym narzędziem do opowiadania o trudach dorastania.

REKLAMA

Disney+ - horrory niekoniecznie dla dorosłych

W tych serialach dostępnych na Disney+ w bez przerwy zagęszczanej atmosferze, główni bohaterowie odkrywają samych siebie. Z tego właśnie względu krew nie leje się w nich hektolitrami jak w "Pile", ale Warrenowie z "Obecności" mogliby ich protagonistom pozazdrościć sprytu i odwagi.

Tierra Incognita

Tierra Incognita - Disney+

Premiera tego serialu przypadła na Disney+ Day. Mogła jednak umknąć waszej uwadze, bo razem z "Tierra Incognita" na platformie Myszki Miki zadebiutował "Mike", "Pinokio" czy "Sezon ślubny". Jeśli jednak lubicie horrory w wydaniu dla młodzieży, musicie po ten tytuł sięgnąć. Jest to opowieść o nastoletnim Ericu, który po dłuższej nieobecności powraca do rodzinnego miasteczka, aby odkryć tajemnicę zaginięcia swych rodziców. Kryje się ona w zamkniętym parku rozrywki, a twórcy potrafią sprawić, żeby nawet wesoła muzyczka z karuzeli była wyjątkowo złowieszcza.

Tajemnice Sulphur Springs

Kojarzycie "The Ring"? No ba. W "Tajemnicach Sulphur Springs" natkniecie się na podobną opowieść. Jest to bowiem historia o Griffinie, który z rodziną przeprowadza się do starego hotelu Tremont. Wszyscy mieszkańcy tytułowego miasteczka wierzą, że jest on nawiedzony przez ducha dziewczynki imieniem Savannah. Chłopakowi i jego nowej przyjaciółce Harper przyjdzie odkryć tajemnicę niewyjaśnionej zagadki sprzed lat.

Buffy: Postrach wampirów

Buffy: Postrach wampirów - Disney+

Klasyka horrorów dla młodzieży, za którą stoi sam Joss Whedon. Serial opowiada o losach tytułowej Buffy. Nastolatka jest łowczynią wampirów, a w polowaniu na krwiopijców pomaga jej ekscentryczny bibliotekarz i grupka przyjaciół. Kiedy główna bohaterka nie wywija akurat ośniowymi kołkami, przeżywa typowe młodzieżowe rozterki.

Na progu wampirosłości

A skoro już przy wampirach jesteśmy... "Na progu wampirosłości" opowiada o nastoletniej Val Garcii. Dziewczyna jest pół człowiekiem, pół wampirem. Próbuje jakoś pogodzić obie natury, ale splot wydarzeń sprawia, że będzie musiała zmierzyć się z samą sobą i odnaleźć własną tożsamość.

Nic strasznego

REKLAMA
Nic strasznego - Disney+

Podobało wam się "Fear Street"? Filmowa trylogia dostępna na platformie Netflix powstała na kanwie prozy R.L. Stine'a. Twórczość tego autora była również inspiracją do powstania "Nic strasznego". Ośmioodcinkową antologię ogląda się niczym "Strefę mroku". W każdym epizodzie poznajemy nowych bohaterów, którzy wyruszają w podróż w głąb siebie w świecie czarownic, kosmitów czy duchów.

Publikacja zawiera linki afiliacyjne Grupy Spider's Web.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA