REKLAMA
  1. Rozrywka
  2. Filmy /
  3. VOD
  4. Netflix /

"Jak pokochałam gangstera" rozbudziło wasz apetyt na więcej? Polecamy podobne filmy

"Jak pokochałam gangstera" podbija serca kolejnych użytkowników serwisu Netflix. Jeśli jesteście już po seansie i szukacie podobnych filmów, bo ten was zachwycił, albo na przykład niezbyt przypadł do gustu, ale lubicie kino gangsterskie, to mamy dla was kilka propozycji. Na platformach VOD znajdziecie m.in. "Człowieka z blizną", "Chłopców z ferajny", czy "Dawno temu w Ameryce".

20.01.2022
17:06
jak pokochałam gangstera filmy podobne vod
REKLAMA

"Jak pokochałam gangstera" podbiło serwis Netflix. I to nie tylko w Polsce. Ze strony top10.Netflix wynika, że odkąd tylko stał się dostępny również w innych krajach, jest najchętniej oglądanym filmem nieanglojęzycznym na świecie. Użytkownicy platformy zafascynowali się więc historią Nikosia, który zdobywa tytuł "króla Trójmiasta".

Jeśli jesteście fanami nowego filmu Macieja Kawulskiego, bądź lubicie gangsterskie klimaty i szukacie lepszej produkcji tego typu, śpieszymy z pomocą. Polecamy tytuły podobne do "Jak pokochałam gangstera", które znajdziecie na platformach VOD.

REKLAMA

Jak pokochałam gangstera - filmy podobne do hitu Netflix

Gangsterzy nie są obcy polskiej kinematografii. Od dawna w niej goszczą, a rodzimi twórcy w ten czy inny sposób korzystają z zachodnich wzorców. Nic więc dziwnego, że w "Jak pokochałam gangstera" pojawiają się echa największych szlagierów gatunku. Część z nich znajdziecie na platformach VOD. Nie brakuje na nich też produkcji w podobnych klimatach zrealizowanych w naszym kraju.

Tego filmu nie może zabraknąć na takiej liście. W końcu "Jak pokochałam gangstera" to jego duchowy spadkobierca. Poetyka jest taka sama, a obie opowieści nawet się przecinają. Zobaczymy tu nie tylko znajome twarze, ale usłyszymy też znaną nam już kwestię. Fabuła "Jak zostałem gangsterem" również rozgrywa się na przestrzeni kilku lat i poznajemy tu historię "najniebezpieczniejszego gangstera w Polsce", dla którego miłość, przyjaźń i szacunek są najważniejszymi wartościami.

Film dostępny na Netfliksie.

Człowiek z blizną

Człowiek z blizną - kino gangsterskie - zwiastun

Uwielbiamy historie, w których jeden człowiek wspina się na szczyt, aby potem z hukiem z niego spaść. To spotykała wielu bohaterów na długo przed Nikosiem. Jednym z nich jest Tony Montana, który trupami i kolejnymi kreskami dragów toruje sobie drogę po drabinie przestępczej hierarchii. Brian De Palma po mistrzowsku zremake'ował pierwszego "Człowieka z blizną" z lat 30.

Film dostępny na Rakuten, Netfliksie i Chili.

Chłopcy z ferajny

Martin Scorsese. To nazwisko nie raz szumi w głowie podczas seansu "Jak pokochałam gangstera". Nic dziwnego. Twórczość amerykańskiego mistrza odcisnęła swoje piętno na kinie gangsterskim jako gatunku. W "Chłopcach z ferajny" zobaczycie jak Henry Hill wraz z kumplami dobrze bawią się w przestępczym półświatku. Do czasu...

Film dostępny na Rakuten, Netfliksie i Chili.

Amerykański gangster

Amerykański gangster - kino gangsterskie - zwiastun

"Jak pokochałam gangstera" pokazuje budowę przestępczej marki Nikosia. W Amerykańskim gangsterze" Frank Lucas buduje narkotykowe imperium w Nowym Jorku. Na dokładkę jest męski pojedynek ze ścigającym go, nieprzekupnym stróżem prawa i wyśmienite role Denzela Washingtona oraz Russella Crowe'a.

Film dostępny na HBO GO, Netfliksie, Chili i Amazon Prime Video.

Dawno temu w Ameryce

Podczas seansu "Jak pokochałam gangstera" skojarzenia z "Dawno temu w Ameryce" będą jak najbardziej na miejscu. Sergio Leone zaserwował nam gangsterską sagę o poczuciu winy i szukaniu odkupienia. Jest to opowieść Noodlesie, który po wieloletniej nieobecności wraca do Nowego Jorku i wspomina jak wraz z kumplami budowali przestępcze imperium w czasach prohibicji.

Film dostępny na Netfliksie i Amazon Prime Video.

Pętla - Patryk Vega - zwiastun

A może macie ochotę na więcej gangsterki w kraju nad Wisłą? Chociaż filmy Patryka Vegi są bardziej zwulgaryzowane niż kino Kawulskiego, znajdziemy tu wiele cech wspólnych. W przypadku "Pętli" również mamy bowiem do czynienia z ekranizacją męskiej fantazji. Wchodzimy tu do maskulinistycznego świata, w którym nie brakuje przemocy, seksu i suchych żartów. Bardzo suchych.

Film dostępny na Netfliksie.

REKLAMA

Jak pokochałam gangstera - na VOD nie brakuje podobnych filmów

Na platformach VOD znajdziecie filmy podobne do "Jak pokochałam gangstera". Wśród nich nie brakuje największych hitów kina gangsterskiego z USA, ani polskich wyobrażeń na jego temat. Jeśli więc macie ochotę na tego typu produkcje, to nic, tylko oglądać.

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA