REKLAMA
 1. Rozrywka
 2. Filmy

Nie Batman, nie Thor, tylko Tomasz Karolak. Na te filmy Polacy najchętniej chodzili do kina

Był "Batman", był nowy "Doktor Strange", był "Thor" - wysokobudżetowych widowisk z Hollywood w tym roku nie brakowało. Według oficjalnych wyników box office'u bardziej niż one Polaków kręci Tomasz Karolak, który wygłupia się w stroju Świętego Mikołaja.

01.12.2022
14:24
listy do m box office wyiki
REKLAMA

Dołącz do Disney+ z tego linku i zacznij oglądać głośne filmy i seriale.

Oto dlaczego czekają nas kolejne części "Listów do M.". Jakiś czas temu do kin zawitała piąta odsłona polskiej serii filmów świątecznych, a widzowie dosłownie się na nią rzucili. To ona od kilku tygodni rządzi w rodzimym box offisie. Oficjalnie stała się już największym przebojem roku w polskich kinach.

"Listy do M. 5" przegoniły wysokobudżetowe widowiska z Hollywood pokroju "Thor: Miłość i grom", "Batman" czy "Doktor Strange w multiwersum obłędu". Ten ostatni wymieniony tytuł w polskich kinach zebrał łącznie nieco ponad milion widzów. Do dnia dzisiejszego najnowszą odsłonę rodzimych komedii świątecznych obejrzało natomiast 1,112 mln osób. Zestawienie największych hitów 2022 roku w naszych kinach prezentuje się więc następująco:

REKLAMA
 • Listy do M. 5 - 1 112 137 widzów
 • Doktor Strange w multiwersum obłędu - 1 021 286
 • Batman - 963 086
 • Thor: Miłość i grom - 941 114
 • Johnny - 936 881

Listy do M. 5 największym hitem 2022 roku?

Tomasz Karolak w stroju Świętego Mikołaja jest lepszy od zagranicznych przebierańców, ale mówimy tu tylko o oficjalnych statystykach. UIP nie podaje bowiem wyników swoich filmów, a według danych Box Office'owego Zawrotu Głowy to właśnie tytuły tego dystrybutora przebiły w minionych miesiącach "Listy do M. 5".

Listy do M. 5

Najchętniej oglądanym filmem 2022 roku w polskich kinach okazuje się animacja "Minionki: Wejście Gru", która przyciągnęła przed wielkie ekrany niemal 3 mln widzów. Ponad 1,7 mln sprzedanych biletów ma na swoim koncie natomiast "Top Gun: Maverick". Tutaj warto zaznaczyć, że odgrzewany kotlet z Tomem Cruisem na świecie jest największym przebojem minionych miesięcy - globalnie zarobił bowiem prawie 1,5 mld dolarów.

Biorąc pod uwagę wyniki filmów od UIP, "Listy do M. 5" zajmują dopiero czwartą pozycję w zestawieniu największych hitów 2022 roku w polskich kinach. Przebiła go jeszcze rozśpiewana animacja "Sing 2" z niecałym 1,5 mln widzów na koncie.

TOP5 największych hitów 2022 roku w polskich kinach:

 • Minionki: Wejście Gru - 2 955 000
 • Top Gun: Maverick - 1 740 000
 • Sing 2 - 1 460 000
 • Listy do M. 5 - 1 112 137
 • Sonic 2: Szybki jak błyskawica - 1 060 000
REKLAMA
Top Gun: Maverick - Box Office

Powyższa lista może jeszcze ulec zmianie. "Listy do M. 5" wciąż są w kinach grane, a ich popularność, chociaż spada, to bardzo powoli. W dodatku do 16 grudnia - kiedy to na ekrany wejdzie "Avatar 2" - żadna z zaplanowanych premier nie ma dużych szans, aby strącić polskiej komedii świątecznej koronę króla rodzimego box office'u. Istnieje więc prawdopodobieństwo, że Tomasz Karolak okaże się lepszy od Toma Cruise'a. A wtedy głupio nam będzie się z niego nabijać.

*Zdj. główne: Bartosz Mrozowski/Listy do M. 5

REKLAMA
Najnowsze
Zobacz komentarze
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA